Novinky

Xawax obliekol rozhodcov ObFZ Nitra do značky Adidas

Oblastný futbalový zväz v Nitre podpísal spoluprácu s novým partnerom, personálna agentúra Xawax oblečie rozhodcov.

Seminár rozhodcov a delegátov, ktorý sa koná tradične pred štartom jarnej časti futbalových súťaží v oblasti, poctil svojou návštevou aj člen Komisie rozhodcov Slovenského futbalového zväzu Tibor Jančovič, okrem neho prednášal aj rozhodca Fortuna ligy Ladislav Prešinský. Súčasťou seminára bolo absolvovanie písomných testov z pravidiel futbalu.

Popoludňajší program odštartovali vystúpenia pozvaných hostí – k slovu sa dostali predseda ObFZ v Nitre Štefan Korman, predseda Disciplinárnej komisie Róbert Hegedüš, predseda Športovo-technickej komisie Tibor Révay a predsedníčka Komisie rozhodcov Alena Jančoková Žáčiková. Muži s píšťalkou boli informovaní o aktuálnom stave v regionálnom futbale, v diskusii sa hovorilo o prestupovom poriadku rozhodcov. Potom prišlo na rad dlhoočakávané odovzdanie športovej výstroje.

Oblastný futbalový zväz v Nitre prvýkrát v histórii oblečie rozhodcov, kompletnú výstroj dostanú vďaka novému partnerovi, ktorým je personálna agentúra Xawax. „Stalo sa peknou tradíciou, že zväz odmení dresmi a športovým výstrojom najlepšie kluby. Teraz sa dočkali aj rozhodcovia – aj touto formou by sme im chceli vyjadriť poďakovanie za to, akým spôsobom vedú zápasy, vnímame ich ako predĺžené ruky zväzu na našich ihriskách. Naozaj dobre sa počúvajú prevažne pochvalné reakcie na adresu našich rozhodcov zo strany klubov, tento trend je pozitívny,“ vysvetľuje Štefan Korman. „Takéto vyznamenanie sa nám počíta, rozhodcov budeme mať oblečených ako v lige, tešíme sa a určite sa budeme chcieť revanšovať dobrými výkonmi. V našom zväze sa veci reálne dejú, takúto podporu aj gesto zo strany vedenia ObFZ v Nitre vnímame pozitívne. Aj starší rozhodcovia, čo už majú niečo za sebou, sa tešili zo značkovej výstroje. Naše poďakovanie patrí samozrejme aj spoločnosti Xawax,“ uviedla predsedkyňa Komisie rozhodcov ObFZ v Nitre Alena Jančoková Žáčiková.

Športová výstroj značky Adidas sa skladá z tašky, teplákovej súpravy, treniek, dresu a štulpní, výsledná suma dosiahla hranicu 10 000 eur, čiže nešlo o žiaden lacný špás… Výstroj vo veľkej miere zafinancovala personálna agentúra Xawax, ktorej logo budú nosiť rozhodcovia na chrbte. Realitou je podpísaná zmluva na dva roky, jedna výstroj vyjde na 250 €, prispel na ňu aj Oblastný futbalový zväz v Nitre a sumou 30 eur sa skladali samotní rozhodcovia. „Je to veľké gesto od zväzu, pískam už takmer 35 rokov a prvýkrát sa stalo, že nás zväz odmenil niečím takýmto,“ hovorí najstarší rozhodca v oblasti – 69-ročný Tomáš Malý. Toho však výstroj vyjde úplne zadarmo – arbitri, ktorí majú odpískaných viac než 30 rokov, budú „oslobodení“ od tridsaťeurového poplatku. Spolu ide o piatich rozhodcovských mohykánov.

vystroje

Na titulnej snímke zľava: zástupca Adidas p. Chroustovský, zástupca spoločnosti Xawax, predseda ObFZ Nitra Štefan Korman a predsedníčka Komisie rozhodcov ObFZ Nitra Alena Jančoková Žáčiková

Podobné články

Back to top button
Close