Novinky

Za postupom Branču tvrdá drina. Príde Vittek?

Armáda trénera Zoltána Čekeya to dokázala, vyhrala Double Star Bet 7. ligu B a postupuje do šiestej. Po „roztrieštení“ Čifár v poslednom kole nastali dlho očakávané bujaré oslavy.

„Berenč“ si všetko nechal na posledné kolo, Čifáre neľútostne sťal 14:0. Titul mohol potvrdiť aj týždeň pred tým v Nitrianskych Hrnčiarovciach, ale ,,hrnce“ mu rozdielom jedného gólu oslavy oddialili. K trónu ho prepracovalo najmä 28 gólov od Stacha a 26 Richtárechových. Prvý menovaný sa najmä vďaka vysokej sobotnej produktivite prepracoval na bronzovú priečku medzi topstrelcov súťaže.

Suverénne najlepšia ofenzíva (147 gólov) úradovala aj v sobotu a za skladby „We are the champions“ prevzala od Ladislava Prešinského, člena Výkonného výboru ObFZ Nitra za mesto Vráble, titul pre majstra siedmej ligy. Zdvihol ju Ladislav Kazán, zastupujúci kapitán Mariána Hada, ktorého striedal po polčase. „Postup do šiestej ligy je vytúžený – po dvoch rokoch tvrdej práce na čele s Rolandom a Láďom Lörinczovcami, trénerom Čekeyom a realizačným tímom okolo neho sa to podarilo. Dali sme viac ako 140 gólov, čo je v priemere viac ako 5 na zápas, tomu sa veľmi tešíme, ale i tomu, že sme sa vrátili k ofenzívnemu prejavu, ktorým bol Branč známy najmä v rokoch 2005 až 2007. To bola prvá vec, ktorú sme ordinovali s trénerom, aj keď dostaneme góly, vždy musíme dať aspoň o jeden viac,“ rozhovoril sa Ladislav Kazán najskôr o klubovej filozofii.

Čo sa týka hodnotenia sezóny, športový riaditeľ povedal: „Samozrejme, nevyhli sme sa remízam, či prehrám, ale systém 3-5-2 nám vcelku vyšiel a bol správny. Mnohí naši súperi stáli na šestnástke a hrali ,odkopávanú´, to nás nebavilo. Čo sa týka celej sezóny, chcel by som vyzdvihnúť najmä súdržnosť kolektívu, napriek faktorom ako zranenia, zmeny či omladenie sme držali stále pokope. Dajme si za príklad napríklad Stacha a Richtárecha, nasúkali gólov, ale boli prví, čo vzadu pri rohoch bránili a hrali obetavo.“

A čo fanúšikovia? „Teší ma, že naši najväčší kritici začali chodiť na futbal a stali sa z nich fanúšikovia. Verím, že im to vydrží aj v šiestej lige,“ dodal úspešný podnikateľ, čo by dal futbalu v Branči aj posledné.

Brančania si užili postupové oslavy.
Brančania si užili postupové oslavy.

Celý okres už mesiac zaujíma otázka, že či zelenožltý dres bude obliekať v novej sezóne Róbert Vittek, historicky druhý najlepší strelec Slovenskej reprezentácie. „Vittek? Nie, to je len ,kačica´. Ale bol to zrejme dobrý marketingový ťah, keď je toho plný okres,“ narovinu zmietol Kazán šepoty zo stola.

Zelené dymovnice, transparenty, bulletin, radosť fanúšikov či v neposlednom rade výborný guláš – to bolo sobotné menu v poslednej dedine okresu Nitra na ťahu do Nových Zámkov.

Pri mikrofón sme si pozvali úspešného trénera Zoltána Čekeya.

Aké sú pocity z vysnívaného titulu a postupu?
– Primárnym cieľom v tejto našej sezóne bol postup do šiestej ligy, čo sa nám podarilo, čiže pocity sú super.

Ako ste videli zápas s Čifármi?
– Bol to taký papierovo slabší súper, dobre sme sa na nich pripravili a už sme si boli istí, že to nepustíme.

Dokedy trvali pozápasové oslavy?
– Tí, ktorí mali najväčšiu výdrž, tam pobudli až do svitania, prví odpadlíci skončili už o polnoci (úsmev).

Aj spätne ľutujete tú prehru v Hrnčiarovciach?
– Každá prehra mrzí, ale v takom podvedomí sme si všetci držali, že titul chceme osláviť doma pred svojimi fanúšikmi, čiže ani veľmi nie.

Myslíte si, že o všetkom rozhodol zápas pred 800 divákmi na Dyčke, keď ste štyri minúty pred koncom vyrovnali a vzali postupové karty do svojich rúk?
– Myslím si, že áno, to bol zlomový zápas sezóny.

Aký bol najpodstatnejší moment celej sezóny podľa vás?
– Podľa môjho názoru to, že sme v zime vhodne obmenili časť kádra a hráči, ktorí prišli skvele zapadli a boli výraznými oporami.

Na ktorých hráčov ste sa mohli počas sezóny najviac spoľahnúť?
– Nechcem menovať jednotlivcov, urobili sme taký dobrý kolektív, že ťahal za jeden povraz v každej chvíli.

Ostanete v Branči aj budúcu sezónu?
– Pokiaľ sa nič nezmení, mal by som ostať.

Šepká sa, že vedenie má robiť tribúnu, resp. obnovovať starú. Čo je na tom pravdy?
– Počul som aj ja nejaké šumy, neviem ale zatiaľ nič konkrétne. Nechajme sa prekvapiť čo bude.

Chceli by ste ešte niečo na záver povedať?
– V prvom rade by som chcel poďakovať všetkým obetavým funkcionárom na čele s Lacom a Rolandom Lörinczovcami a „dušou“ celého nášho snaženia L. Kazánom za prístup k futbalu v Branči počas celej sezóny. Takisto hráčom, ktorí vybojovali pre Branč titul a postup a v neposlednom rade našim fanúšikom, neraz nám vytvárajúcim domáce prostredie aj na súperových ihriskách.

AUTOR: Erik Barát.
FOTO: Jana Skornsek – Facebook OFK Branč.

Podobné články

Back to top button
Close