NovinkyObFZ Nitra

Zápas jesene v šiestej lige, Klasov hostí Horný Ohaj

Kto má v nedeľu poobede čas a chce vidieť dedinskú reklamu na futbal, nech sa zastaví na krásnom štadióne v Klasove. Hrá sa tam totiž vrábeľské El clásico s Horným Ohajom.

Ak by jeden z týchto tímov bol v tabuľke šiestej ligy horšie ako na piatom mieste, bolo by to prekvapenie. Klasov aj Ohaj ťahajú v lige šnúry víťazstiev, no domácim sa uplynulý zápas pre podmočený terén v Janíkovciach preložil. Čo to teda znamená? Že jeden tím stratí po nedeli stopercentnosť, možno obaja.

Stánok v Klasove je  momentálne na takej úrovni, že by sme si na ňom vedeli predstaviť aj štvrtoligové zápasy, nie to oblastné. Starosta Ján Balázs sa oň stará príkladne: ,,To, čo sa už u nás stihlo porobiť, sme spomínali v minulom článku. Ja by som chcel poznamenať, že práce na našom štadióne neskončili, objednali sme ďalšie sedačky, ktoré by mali prísť niekedy v priebehu budúceho týždňa a ešte plánujeme aj iné veci, ktoré chcem, aby ostali zatiaľ prekvapením. Čo ale môžem povedať je, že z roka na rok bude krajší a krajší. Na otázku, ako vidí víkendové derby odpovedal: ,,Poobede nehrajú ani Vráble, Dyčka hrá doobeda, takže očakávame naozaj početnú divácku kulisu. Cieľom je určite pripraviť Ohaju prvú tohtosezónnu prehru. Všetci v Klasove sa tešíme na futbalový sviatok.”

Klasov v minulej sezóne finišoval na štvrtom mieste hneď za H. Ohajom.
Klasov v minulej sezóne finišoval na štvrtom mieste hneď za H. Ohajom.

V uplynulej sezóne vyťažil Klasov so súťažného zápolenia s úhlavným rivalom viac, keď doma dokázal ,,po prestrelke” vyhrať 4:3 a na jar remizovať na taktiež peknom arály v Hornom Ohaji 1:1. Nastal pre hostí ten správny čas? ,,Nejak špeciálne sme sa nechystali na tento zápas. Poznáme súpera, takže vieme, kde má silné aj slabé stránky. Pri správnej konštalácii by sme si mohli odniesť aspoň bodík, ale bude to veľmi náročné. Je to derby zápas, môže sa v ňom vyskytnúť hocijaký výsledok,” skromne povedal pre obfz.sk tréner hostí Peter Bujalko.

Pre trénera Klasova Dušana Szaba sú oblastné pomery v Nitrianskom zväze veľká neznáma: ,,Klasov je prvý tím, ktorý trénujem z tohto oblastného zväzu, čiže nepoznám ani silu súpera a neviem vlastne ani nič o nich. Na zápas sa pripravujeme ako na každý iný, neprikladám mu nejaké špecifikum, ideme sa skromne pobiť o dobrý výsledok.”

Na Hornom Ohaji už majú modernú závlahu, pribudnúť by mala pekná tribúna.
Horný Ohaj uhral v uplynulej sezóne s Klasovom iba bod. Zlomí negatívnu sériu?

K mikrofónu sme oslovili stredopoliara Klasova Mariána Novotného a útočníka Horného Ohaja Richarda Fordinála.

Aké sú vaše očakávania pred zápasom sezóny?

Novotný: ,,Očakávam jasnú výhru, aj keď s Ohajom to nikdy jednoduché nie je a môže sa stať čokoľvek.”

Fordinál: ,,Očakávania sú samozrejme veľké, obe mužstvá sa navzájom dobre poznajú a je to predsa len derby.”

Aký bude podľa vás jeho samotný priebeh?

Novotný: ,,Od začiatku budeme držať loptu na našich kopačkách a verím tomu, že do polčasu sa nám podarí streliť 2 góly.”

Fordinál: ,,Klasov hrá doma, takže predpokladám, že sa bude tlačiť vpred. My musíme hlavne pozorne brániť a čakať na chyby súpera.”

Čím môžete súpera zaskočiť?

Novotný: ,,Neviem, či dokážeme súpera niečím zaskočiť, pretože sa obe mužstvá veľmi dobre poznajú.”

Fordinál: ,,Čím ich môžeme zaskočiť? To si predsa necháme pre seba.”

Čo o nich viete? V čom spočíva ich najväčšia sila?

Novotný: ,,Súper je kvalitný, čo dokazuje aj ich postavenie v tabuľke a ich najväčšiu silu vidím práve v individualitách. Napríklad hráči ako Mikle, Koutný, Polyak, tak isto nemôžem zabudnúť ani na nestarnúceho Bujalka.”

Fordinál: ,,Jednoznačne najväčšia sila Klasova je v jeho ofenzíve. Majú kvalitných útočníkov s dobrým zakončením.”

Budete v nedeľu v plnej zostave, či sú nejakí maródi alebo dovolenkári?

Novotný: ,,Áno, v nedeľu budeme všetci a na zápas sa už teraz veľmi tešíme.”

Fordinál: ,,V plnom počte určite nie. Chýbať budú naši kľúčoví hráči Polyak a Koutný. Ja osobne tiež nie som v 100-percentnom poriadku, uvidíme, koľko vydržím.”

S čím idete do zápasu?

Novotný: ,,S jasnou myšlienkou na výhru a budeme to chcieť svojou hrou od začiatku dokazovať.”

Fordinál: ,,Hlavne si dobre zahrať a potešiť našich verných priaznivcov, ktorí nás určite prídu povzbudiť v hojnom počte.”

V minulej sezóne sa nepodarilo Ohaju zlomiť Klasov ani raz. Prišiel teraz ten správny čas?

Novotný: ,,Posledný rok sa nám s Ohajom darilo a teraz tomu bude znova tak, nakoľko súper nebude v plnom počte a budú im chýbať najväčšie opory, no už aj bez nich dokázali uhrať skvelé výsledky.”

Fordinál: ,,Verím, že áno. Ale súťaž je dlhodobá, aj keď sme v minulej sezóne Klasov nezdolali, v konečnom zúčtovaní sme skončili napokon na peknom treťom mieste, čiže o pozíciu vyššie ako súper.”

Budú to v nedeľu tie Novotného finálky, na aké sme zvyknutí?
Budú to v nedeľu tie Novotného finálky, na aké sme zvyknutí?

Koľko divákov si nájde cestu na ,,vrábeľské” derby?

Novotný: ,,Môj tip na počet divákov je okolo 500, nakoľko Vráble v nedeľu nehrajú a takýto zápas si nenechajú ľudia ujsť.”

Fordinál: ,,Je to veľké derby, predpokladám okolo 500.”

Aký je váš tip na výsledok a kto rozhodne?

Novotný: ,,Konečný výsledok vidím na 4:1, ale dúfam, že sa nám podarí nastrieľať ešte viac gólov. Budú ich strieľať hlavne Horčičák a Bako, z nich aj jeden rozhodne.”

Fordinál: ,,Tipovať nebudem. Ako som už povedal, my si ideme hlavne zahrať a zabojovať. uvidíme ako to vypáli.”

 

Výkop je naplánovaný na 16.00 hod., na šou ste všetci pozvaní.

 

AUTOR: Erik Barát.

 

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close