Novinky

Parádny štart Takácsovho Žihárca, zo sedmičky ide rešpekt

Žihárec zahájil svoje siedmoligové ťaženie ako z veľkej knihy.

V našich končinách sú už všetky oblastné súťaže mužov v plnom prúde, zaujímavých výsledkov bolo už tradične ako maku, my sme sa bližšie pozreli na sedem žihárskych kúskov v bráne Mojmírovčana Richarda Holku.

Krutý debakel
V úvodnom kole A-skupiny sa všetky body ušli domácim, na hostiteľov istotne najviac „frflali“ Mojmírovce, Žihárec ich vôbec nešetril. „Mojmíroviec som sa trochu obával, išli o nich dobré chýry. Dali sme rýchly gól, už v tretej minúte sme viedli, no následne mal súper viac z hry, bol lepší v poli, našťastie pre nás jeho aktivita končila len na šestnástke, a tak sme ešte do polčasu pridali dva zásahy. Po východe z kabín sa mi zdalo, že Mojmírovce už nevládzu tak, ako v prvej štyridsaťpäťminútovke, dali sme štyri pekné góly, nastrelili ďalšie tri brvná a hlavne za druhopolčasový výkon sme si víťazstvo naozaj zaslúžili, boli sme kombinačnejší, rýchlejší a dynamickejší ako protivník,“ hodnotí stretnutie tréner Žihárca Ondrej Takács.
Jeho náprotivok mal po záverečnom hvizde oveľa menej dôvodov na radosť. „Po rýchlom inkasovaní sme prakticky do konca prvého polčasu prevzali iniciatívu, aj tak sme však šli do šatní za stavu 0:3… Po zmene strán sme z prvej strely na našu bránu dostali gól a už sa to s nami viezlo. Výsledok 0:7 je pre nás veľmi krutý, aj za nepriaznivého stavu sme sa snažili útočiť, súper sa presadzoval brejkami do našej otvorenej obrany,“ vraví novopečený kouč „Urmína“ Peter Obložinský.

O postupe len potichu
Futbal v Žihárci láka, vedenie vynovilo aj areál ihriska, štadiónik je dnes súci už aj na vyššiu súťaž. Šiestoligová miestenka v minulej sezóne unikla OFK o deväť bodov, je postup témou dňa aj v aktuálnom období? „Nerád rozprávam o ambíciách, viem však povedať, že keď všetko vyjde, ako má vyjsť a budeme mať aj športové šťastie, tak budeme hrať o popredné priečky,“ opatrne vyhlasuje Ondrej „Bandy“ Takács, odchovanec šalianskeho futbalu, ktorý v sedemdesiatych rokoch dával góly aj za prvoligovú Nitru. Rovnako zdržanlivý je aj predseda klubu. „Nehovoríme o postupe. Uvidíme, ako sa bude súťaž vyvíjať, chceme hlavne hrať atraktívny útočný futbal. Súťaž je dosť vyrovnaná, o pozície na čele sa budú biť možno až štyri mužstvá,“ upresňuje Gabriel Pintér.
Žihárec nie je malá dedina, žije v ňom 1 655 obyvateľov, no mládežnícke mužstvo je pre tunajších nadšencov zatiaľ pojmom nepoznaným. „Nemáme toľko detí, aby sme dokázali postaviť družstvo malých futbalistov, chlapci z našej obce hrajú za okolité dediny ako Tešedíkovo, Vlčany či Neded. Určite však zvýšime našu snahu o to, aby sme aj my mali mládež,“ odhodlane zakončil predseda Pintér.

FAKTY Z NEDELE:
Žihárec – Mojmírovce 7:0 (3:0).
Góly: 3. a 42. L. Izsák, 29. M. Mrázik, 41. L. Beneš, 72. F. Mónosi, 78. M. Šimek, 82. P. Máté. Pred 150 divákmi rozhodoval Igor Hirka.
OFK: Bujko – Mrázik, P. Máté, Király (76. Kondákor), Szombati – Mónosi – Cs. Takács, Kolozsi (78. Ambrus), Šimek, Izsák – Beneš. Tréner Ondrej Takács.
FK: Holka – A. Núdzný (56. Tomiš), Pospiš, Sorad – P. Zaujec, Blunár, Š. Špánik (76. Švelan), Ma. Bibeň, Gubó – M. Gálik (40. P. Evetke), Slaténi. Tréner Peter Obložinský.

Pozrite si zrekonštruované priestory OFK Žihárec, za fotografie ďakujeme Jurajovi Bujkovi.

tribuna2tribunasatne sprchy

Podobné články

Back to top button
Close