Aktuality Úvodná stránkaNovinky

8. liga A so šesťbodovým duelom. Dôležitý pre Cabaj-Čápor i Šurianky

Slovo pre Dávida Pisára a Denisa Chovanca.

12. kolo VIII. ligy A pokračuje už tento víkend. Stred tabuľky je nesmierne vyrovnaný – po štyri výhry má na konte štvrtá Ivanka i Cabaj-Čápor, ktorý zimoval na 8. priečke. Práve druhý menovaný tím v nedeľu o 15:30 vyzve Šurianky, ktorým bude chcieť vrátiť prehru 2:4 z jesennej časti. „Sokolíci“ minulý rok vyhrali základnú časť súťaže, kým hostia v nej skončili predposlední. Kto uspeje v blížiacom sa šesťbodovom stretnutí?

Pozývajú Dávid Pisár (Cabaj-Čápor) a Denis Chovanec (Šurianky).

Pisár: Na jeseň nás body stála koncovka

V nedeľu hostíte Šurianky, čo vás na jeseň stálo vedenie, keď súper dokázal priebeh stretnutia zvrátiť?
Hlavne sme nepremenili niekoľko gólových šancí, ktoré mohli misky váh opäť preklopiť na našu stranu. Dokonca sme za stavu 3:2 nepremenili pokutový kop. Po nervóznom konci sa však z troch bodov tešili domáci.

Ako sa vám podarilo nadeliť Hájskemu poltucet (6:1, pozn. red.)?
Hájske sme vnímali ako kvalitného súpera a nechceli sme nič podceniť. V kabíne sme si povedali, že budeme pevní v obrane a vpredu sa posnažíme premeniť čo najviac šancí, čo sa nám aj podarilo a po dominantnom výkone v celom zápase sme zaslúžene brali tri body.

Čo vám zariadilo tri body z Ivanky?
V Ivanke sme výborne zachytili úvod stretnutia, strelili sme tri góly už v prvom polčase. V tom druhom sme inkasovali, ale víťazstvo sme si postrážili.

Pred rokom ste základnú časť končili na čele tabuľky, v boji o titul ste však vyhrali jeden s desiatich duelov. Čo stálo za týmto poklesom formy?
Nemyslím si, že to bol pokles formy. Určite sa so mnou zhodne veľa spoluhráčov, že v zápasoch sme nepremenili príliš mnoho šancí a následne sme dostali lacné góly. Futbal sa však hrá na góly a nie na šance.

Ako hodnotíte priebeh zimnej prípravy? Uvidíme na jar v drese „spojených štátov“ aj nejaké posily?
Hodnotím ho kladne, vždy to ale môže byť lepšie (úsmev). Samozrejme nejaké posily prišli, snáď sa im u nás bude čo najviac dariť.

Chovanec: Zmenili sme taktiku, hlásime aj posilu

Minulú sezónu ste končili predposlední, čo stojí za zlepšením výkonov Šurianok?
Zmenili sme taktiku, hráme na 1-2 dotyky. Hráme viac do čiar, máme za sebou aj sústredenie v Bojniciach, myslím, že nás čaká viac vyrovnaných a víťazných zápasov.

Čo vás stálo bod v domácej prestrelke 5:5 s Ivankou, kde ste do polčasu viedli 4:1?
V prvom polčase sme hrali vynikajúci futbal, nastrieľali góly a v druhom sme to vypustili. Mohli sme aj prehrať 4:5, no stav sme našťastie zrovnali.

Vedenie ste stratili aj v závere jesene s Hájskym, dovtedy ste však doma neprehrali s výnimkou duelu proti AC. Čo vám najčastejšie pomáha bodovať na domácom trávniku?
Určite nám pomáha, že poznáme každú „jamu”, ale robíme to aj pre fanúšikov a pre klub.

Nastali v kádri počas zimnej prestávky nejaké zmeny?
Áno, prišiel ku nám výborný obranca Peter Mládek.

Svojho najbližšieho súpera z Cabaja-Čápora ste naposledy zdolali 4:2, ako sa vám podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu?
Boli sme herne lepší celý zápas, no po súperovej zahodenej penalte sme hneď skórovali na 4:2 a vyhrali.

Autor: Peter Popelka.