Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Kľačany s kanárom, Golianovo s kondičným deficitom

V nedeľu sa odohralo 1. kolo baráže o postup do šiestej ligy. Zápas Trnovec nad Váhom – Čierne Kľačany skončil vysokým víťazstvom Trnovca 6:0. V druhom podľahlo Golianovo Jarku 3:0.

My sme sa bližšie pozreli na obidva zápasy a prinášame vám krátky komentár, fakty a hlasy trénerov.

REPORT Trnovec – Čierne Kľačany

Prvých 5-7 minút Trnovec spoznával súpera a snažil sa kontrolovať hru. Postupne preberali iniciatívu a do 20. minúty strelili dva pekné góly. Kľúčovým bol zákrok brankára Trnovca Roba Zsilleho za stavu 1:0 , ktorým svoje mužstvo podržal. Do druhého polčasu Trnovec nastúpil s cieľom čo najskôr rozhodnúť výsledok, čo sa im aj postupne darilo a zaslúžene vyhrali.

FAKTY

Trnovec nad Váhom – Čierne Kľačany 6:0 (2:0)    Góly: 8., 15. a 70. Marček, 58. a 90. Vanek, 76. vlastný, R Macho (Fábry, Žembera), 70 divákov. Hralo sa v Hosťovej.

FK DYNAMO: R. Zsille – Današ, Žigárdi, Kučera, K. Zsille (79. Baricza) – Vanko, Marček, Sliška, Hrebík (86. Srňan) – Vanek, Kumaj. Tréner: Norbert Szikora.

OFK SOKOL: Graus – Kudrej, Horvát, Čaládik, Kliman – Michaľák (51. Horný), P. Švec, Bobok, Šegeda (77. M. Valkovič) – L. Švec, V. Valkovič. Tréner: Juraj Šabík.

Norbert Szikora, tréner Trnovca nad Váhom: „Chlapci predviedli disciplinovaný a bojovný kolektívny výkon, podporený fantastickým výkonom Patrika Marčeka, ktorému sekundoval Tomáš Vanek. Ďakujem chalani za energický výkon. Ďakujeme aj všetkým fanúšikom, ktorý nás prišli podporiť.“

Juraj Šabík, tréner Čiernych Kľačian: „Trnovec bol jednoznačne lepší a zaslúžene vyhral. Nám chýbali až štyria hráči zo základu. Hrali sme ako sme vedeli. V ďalšom zápase sa budeme snažiť podať dobrý výkon. Aj sme si zistili informácie o súperovi, ale aj v piatok nám budú chýbať štyria hráči.“

REPORT Golianovo – Jarok

Výsledok 0:3 je pre Golianovo krutý a skresľujúci. Golianovo nevyužilo svoje šance a po chybách v zadných radoch až trikrát inkasovalo. Prvý gól Jarok vsietil v 26. minúte po premenenej penalte Viglašekého. Druhý gól padol v závere prvého polčasu z brejku a autorom gólu bol Adam Habdák a tretí gól Jarok pridal po hodine hry tiež z brejku z kopačky Horáka. Golianovu nebolo súdené streliť gól, raz trafili tyčku, potom z čiary im vykopli loptu. Jarok svoje šance premenil a vyhral prvý barážový zápas.

Fakty

Golianovo – Jarok 0:3 (0:2)
Góly: 26. R. Víglaský (z 11m), 44. A. Habdák, 61. T. Horák, R Kováč (Harča, Šimonek), 146 divákov. Hralo sa v Rišňovciach.

OFK: Kostoláni – B. Pilka, S. Pilka (85. Bradáč), Laca (82. Brat), Kolárik (76. M. Mikle), Balla, Čelinák, Levický, Vágai, Palík (46. Černý), Š. Mikle. Tréner: Miroslav Bradáč.

FC: Šima – Horný, Zeleňák, Víglaský, Šimko, Labuda, Finta, J. Habdák (89. Vozár), Horák (63. Patúc), Martiš (78. Lamoš), A. Habdák (87. Maťo). Tréner: Patrik Andrášik.

Miroslav Bradáč, tréner Golianova: „Bolo vidieť, že sme hrali zápas po trištvrte roku. Mali sme len tri tréningové jednotky. Ale ja ako tréner som bol po zápase spokojný s výkonom nášho mužstva. Ďalej už to berieme len ako prípravu. Ideme si zahrať a potrápiť Trnovec a následne Čierne Kľačany.“

Patrik Andrášik, tréner Jarku: „Šance čo sme mali sme využili. Golianovo postupne kondične odpadlo. Zaslúžene sme vyhrali. V piatok uvidíme v akej zostave nastúpime, keďže viacero hráčov nám ide na dovolenku.“

Autor: Jakub Chrenko.