NovinkyVýbery

Výber ObFZ Nitra U14 tretí na finále v Trnave!

Pohár predsedu ZsFZ získala domáca Trnava.

Naši starší žiaci zažili veľké vyvrcholenie futbalovej jesene. Po Pohári Moravčíka a domácej kvalifikácii získali v sobotu 26. novembra na finálovom turnaji oblastných výberov západoregiónu o Pohár predsedu ZsFZ v Mestskej športovej hale v Trnave bronzové medaily.

Nitrania začiatok turnaja zbabrali, prehrali s Trnavou i Levicami. Nervozita z nich po čase opadla, uvoľnili sa im halovky, s Trenčínom sa ešte rozišli zmierlivo, no do Dunajskej Stredy a Prievidze pomestili poltucet. Do posledného zápasu nebolo jasné, na akom mieste skončíme, no víťazstvo Levíc nad Trenčínom nás posunulo na tretiu priečku.
Cenu pre najlepšieho strelca si odniesol útočník Čeľadíc Adrián Ďurčina, ktorý dal 11 gólov.

durcina
Najlepší strelec turnaja Adrián Ďurčina. Útočník Čeľadíc dal 11 gólov v 5 zápasoch!

Štefan Korman, predseda ObFZ Nitra: „Dobrou správou je, že sme sa oproti minulému roku zlepšili, vrátili sme sa na medailové pozície. Aj chlapci vedia, že mali na viac. Škoda prvých dvoch zápasov, ktoré sme prehrali v hlavách. Náš úspech bol postavený na kolektíve, nad všetkými chlapcami vyčnieval Adrián Ďurčina z Čeľadíc. Tento ročník sa lúči, za tretie miesto na západnom Slovensku sa hanbiť nemusíme, poďakovanie patrí hráčom, trénerom, rodičom, ktorí nás prišli povzbudiť.“

Jozef Brath, hlavný tréner halového Výberu ObFZ Nitra U14: „Na prestížny turnaj sme išli dobre naladení. V prvých dvoch zápasoch naši chlapci až moc chceli, čo im uškodilo, opustilo nás strelecké šťastie. Následne sa však chalani zomkli, siahli až na dno fyzických síl a veľmi dobrou hrou vybojovali zaslúžené tretie miesto. Zo strany trénerov im jednoznačne patrí vďaka.“

NAŠE VÝSLEDKY
Nitra – Trnava 2:6, Ďurčina, Bene – Cíferský 3, Cesnek, Ondruška, Blejštil. „Malé finále“ v hlavách lepšie zvládli domáci. Medzi súpermi bol jednoznačný rozdiel v efektivite a zohratosti. Akcie žlto-modrých ťahal veľký talent Ondrej Cíferský, našej prvej štvorke naopak nešlo. Zlom nastal päť minút pred koncom za nepriaznivého stavu 2:4 – nadychovali sme sa k záverečnému náporu, no na dve minúty rozhodca vylúčil Adama Mega. Trnava ukázala chladnokrvnosť a na úvod vyhrala.

Nitra – Levice 2:4, Ďurčina 2 – Mudrák, Šarkozi, Berkeš, vlastný (Ďurčina). Proti regionálnemu rivalovi z kvalifikácie sme po dvoch rýchlych góloch dravého Čeľadičana Ďurčinu viedli 2:0, no následne náš súper zvýšil aktivitu, preradil na vyšší stupeň, znížil, vyrovnal, otočil a poistil. Naše šance likvidoval skvelý brankár súpera Filip Molnár. Levičania boli živší a zaslúžene vyhrali.

Nitra – Trenčín 1:1, Ďurčina. Dôveru od trénerov prvýkrát na finálovom turnaji dostal brankár Zbehov Timotej Németh, no už v prvej minúte lovil loptu zo siete, náš súper rýchlo viedol. Prevzali sme taktovku, boli sme lepším tímom, no súperovu bránu odklial až v úplne záverečnej minúte podareným nájazdom Adrián Ďurčina.

Nitra – Dunajská Streda 6:3, Ďurčina 4, Chlebec, Kapitančík. Juhoslovákov sme v kvalifikácii porazili 4:3, no na finálovom turnaji ešte päť minút pred koncom viedli 3:2. Vtedy sme však predviedli ukážkový finiš, režíroval ho famózny štvorgólový Ďurčina.

Nitra – Prievidza 6:1, Ďurčina 3, Mego 2, Kolečáni. Nitra bola v kľúčovom zápase v bitke o tretie miesto jednoznačne lepšia a aktívnejšia, vynikal perfektný Ďurčina.

OSTATNÉ VÝSLEDKY A TABUĽKA:
Trenčín – D. Streda 7:2, Prievidza – Levice 6:0, Trnava – Trenčín 2:0, D. Streda – Prievidza 3:2, Levice – D. Streda 6:3, Prievidza – Trnava 2:2, Trenčín – Prievidza 3:2, Trnava – Levice 8:0, D. Streda – Trnava 2:8, Levice – Trenčín 6:3.

1. Trnava        5  4  1   0 26:6     13
2. Levice         5   3  0   2 16:22 9
3. Nitra         5   2  1    2 17:15  7
4. Trenčín     5   2   1    2 14:13    7
5. Prievidza  5   1   1    3 13:13   4
6. D. Streda  5   1   0   3 13:29  3

VÝBER OBFZ NITRA U14: Timotej Németh (Zbehy), Róbert Guth – Filip Drgoňa, Dávid Machač, Adam Mego (Chrenová), Štefan Chlebec, Samuel Kolečáni (Cabaj-Čápor), Adrián Ďurčina (Čeľadice), Ľudovít Černý (Golianovo), Viktor Kapitančík (Topoľčianky), Daniel Bene (Veľké Zálužie), Simon Watter (Lukáčovce), Andrej Hubinák (Horná Kráľová/Hájske), Tomáš Duchoň (Janíkovce), Peter Fuska (Mojmírovce), Lukáš Čepílek (Výčapy-Opatovce).