NovinkyVýberyWroclaw Trophy

AGM U15 odpálil „Brucknermániu“

Elitní starší žiaci z 11 dedín sa s fanklubom v nohách „pohrajkali“ s Čechmi. Víťazný piatok siedmich výberov ObFZ Nitra na Wroclaw Trophy zaokrúhľoval najvyšší člen výpravy.

Výškou Crouch, technikou Messi, o kom je reč? Raz vyskočí aj na mrakodrap, potom priamym kopom obstrelí múr, stále neviete? Boris Bruckner napálil 8 gólov za piatoligový dorast Alekšiniec a dnes pred štvrtou poobede jeho meno hulákali decká každého veku.

Pod vizážou basketbalistu (193 cm) sa skrýva lahodný technik, ktorému výberovi tréneri Peter Drahoš a Peter Zabák až v hodine dvanástej nenašli dres v CHREN A ŠPROCH U17, a tak AGM U15 poďakoval poľskému superturnaju za pravidlo o staršom hráčovi – rozdielový 15-ročný futbalista bol na svete.

Brucknerov trestňák prešiel za čiaru aj so šťastím, beztak sa fanúšikovia tešili.
Brucknerov trestňák prešiel za čiaru aj so šťastím, beztak sa fanúšikovia tešili.

„Boris Bruckner? Za dnešok sme s ním spokojní. Hral tak, ako očakávame. Musí aj v hlave zvládnuť, že je líder mužstva a robiť pre celý kolektív – Wroclaw Trophy predsa chceme vyhrať,“ narovinu riekli tréneri Martin a Peter Slovákovci po povinnej výhre 3:0.

Mač proti 17-tisícovému mestu zo severu Čiech klincoval piatkový program ObFZ Nitra v Poľsku desiatym víťazstvom, zrak a ruky fandiacich deciek sa vzpínali k 15-ročnému vežiakovi – Bílinu si vodil za nos kľučkami, aby za rohom vyhral hlavičkový súboj a na 2:0 trafil priamy kop. Pravda, medzi seberovnými by zrejme nestrhol takú „one man show“, aj tak boli z jeho formy všetci naokolo paf.

Výber ObFZ Nitra AGM U15.
Výber ObFZ Nitra AGM U15.

Ale melírnatý chlapčisko (ObFZ Nitra reprezentuje 1-krát), nie je jedinou hviezdičkou AGM U15 – ani Dalibor Debnár (Zbehy), Matej Kušnír (Veľké Zálužie), Dominik Maďar (Horný Ohaj), Tomáš Duchoň a Peter Balkó (Kolíňany), vlastne celá súpiska odspodu nahor, musia „fachčiť“ naplno. Ideálne práve zajtra! Slovákovci to povedali jasne…

Proti Sleze Borów (9.50 h) a FC Podil Kyjev (12.20 h) v sobotu vo vroclavskej štvrti Olawka mienia Boris Bruckner a spol. ukázať, že im sláva nestúpla do hlavy.

RÝCHLE FAKTY
AGM U15 – FK Bílina 3:0 (0:0), Kušnír, Bruckner, Balkó.
VÝBER OBFZ NITRA: Henrich Zelka (Lukáčovce), Marián Černák – Christián Kúth, Dominik Maďar (Horný Ohaj), Filip Bédi, Sebastián Záhorák, Matej Kušnír (Veľké Zálužie), Dalibor Debnár (Zbehy), Bohumír Šabík (Nevidzany), Marko Melišek (Veľký Cetín), Benjamín Holčík (Lukáčovce), Simon Pinkava (Nové Sady), Christopher Rábek (Hájske), Peter Balkó, Tomáš Duchoň (Kolíňany), Radoslav Balko (Čeľadice), Boris Bruckner (Alekšince). Tréneri: Martin Slovák, Peter Slovák (Čeľadice).

AUTOR: Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close