Moget CupNovinky

Bábcelona bola najlepšia na palubovke aj v hľadisku

Vianočný turnaj opäť očaril, traja najúspešnejší tréneri vzdali hold víťaznému Bábu.

Od Tatier k Dunaju by ste podobné podujatie hľadali len ťažko. Na 24. ročníku Vianočného turnaja MY Nitrianskych novín o Pohár spoločnosti Moget účinkovalo počas troch dní 56 mužstiev, hralo sa viac ako 40 hodín. Zimný halový sviatok vyšiel opäť na jednotku, futbaloví priaznivci (bolo ich za tri dni približne 3,5-tisíc) odchádzali z mestskej haly na Klokočine s peknými športovými zážitkami.

Prestížna trofej je v správnych rukách, nad nitrianskym regiónom bude minimálne rok svietiť slnko z Bábu. „Bábanom patrí gratulácia, vyhrali zrejme zaslúžene. Turnaj má vysokú úroveň, teraz sa kvalitou posunul ešte ďalej. Mužstvá sa v posledný hrací deň snažia hrať futbal, nie je to o nakopávaní a zrážaní sa. Ľudia naplnili tribúny, veď to hráme pre nich,“ komentuje tréner bronzových Zbehov Ján Mészáros. Aj jeho mužstvo muselo skloniť hlavu pred víťazom, hoci k prieniku do finále veľa nechýbalo. „Báb mal v semifinále viac šancí a bol lepší, nám chýbalo šťastie. Celkovo však musím vysloviť spokojnosť, chlapci ma milo prekvapili,“ dodal skúsený kouč.

O čo sa v semifinále neúspešne pokúšali Zbežania, to sa podarilo Alekšinciam – finálové brány zabuchli pred prekvapením turnaja z Horného Ohaju. „Skupinou sme prebehli hladko, v štvrťfinále proti Lapášu nás podržal brankár Mokošák, v semifinále proti Hornému Ohaju sme tiež excelovali. Vo finále nám to však už nevyšlo. Bábu gratulujem, hral fantasticky,“ hodnotí kormidelník piatoligistu Milan Pavlovič a zároveň velebí svojich zverencov. „Pre nás to bol výnimočný, krásny turnaj. Má tradíciu a stále sa naň strašne teším. Som veľmi spokojný s naším účinkovaním, umiestnením a hrou. Finále beriem ako čerešničku na torte, keby sme zvíťazili, bolo by to úplne fantastické. Moji chalani sa ukázali v parádnom svetle, veľa z nich sa zviditeľnilo a ľudia budú konečne poznať aj chlapcov z Alekšiniec,“ skloňuje superlatívy 35-ročný lodivod, ktorý stále laboruje s roztrhnutou achilovkou. Po opakovanej operácii sa pohybuje pomocou bariel.

Úsmevy na všetky strany však po poslednom zápase rozdával predovšetkým Róbert Jež, „Bábcelonu“ doviedol z trénerskej pozície ku konečnému víťazstvu. „Turnaj má každoročne svoju iskru a náboj. Mám halové mužstvo, chlapci sa hecovali už v kabíne a hrali veľmi dobre. Ukázali sme pekný futbal a zaslúžene sme vyhrali. Víťazstvo nás teší, ešte viac nám stúpa motivácia do jarnej časti,“ nadšene vraví prvý muž lavičky druhého mužstva šiestej ligy. Báb nevyhral jednoznačne len po futbalovej a výsledkovej stránke, ale aj po fanúšikovskej – v mestskej hale mal určite najväčšie zastúpenie. „Veľa Bábanov chodí s nami a fandí nám, takže sa snažíme podávať čo najlepšie výkony a potešiť ich,“ zakončil onedlho 60-ročný kouč.

Na titulnej snímke zaplnená mestská hala v Nitre počas záverečných súbojov obľúbeného Vianočného turnaja. Jej autorom je redaktor MY Nitrianskych novín Ladislav Odráška.

 

Podobné články

Back to top button
Close