Novinky

Bábika kúpilo Veľké Zálužie. Spievať zatiaľ nemusel…

Zimnou prípravou nabudený piatoligista myslí na záchranu.

Veľkému Zálužiu sa na jeseň nedarilo podľa predstáv, vyhralo len dvakrát, z koncovej priečky sa odlepilo až v poslednom minuloročnom kole víťazstvom nad Krušovcami. V zime z V. ligy Stred odstúpilo Tešedíkovo, ktoré je prvým vypadávajúcim, „Ulak“ tak má na jar o niečo jednoduchšiu pozíciu. Stále však platí, že v každom zápase hrá o holý krk, pomôcť k udržaniu sa má aj známy strelec Anton Bábik.

Boj o záchranu berú vážne
Bábikov odchod z Rumanovej oblastná verejnosť nečakala. Rodnej obci vlani 18 gólmi vystrieľal postup do šiestej ligy, bol oporou, neraz i kapitánom. „Nie je to o tom, že by som vyslovene skončil, nemal som v klube žiadne nezhody. Rumanová je môj domov, rád by som sa do nej ešte v kariére vrátil a dúfam, že nie už len na staré kolená,“ posvietil na situáciu. Do Veľkého Zálužia ho zlákala chuť novej výzvy. „Vedenie ma kontaktovalo, názorovo sme si sadli, dohodli sa. Zapáčila sa mi ponuka hrať vyššiu súťaž. Viem, do čoho idem, klub aj chalanov poznám. Mal som tiež ponuku z Alekšiniec, ale rozhodol som sa pomôcť Veľkému Zálužiu udržať piatu ligu,“ rozpráva Bábik, ktorý piatu ligu dobre pozná, v predminulej sezóne v nej dal za Alekšince 14 gólov, ešte predtým 20.
Veľké Zálužie sa topí v záchranárskych vodách. Zimnú prípravu využilo na doladenie nedostatkov, zapracovalo i kondičke. Koncom januára makalo štyri dni na sústredení v Bojniciach. Hráčom prospievajú aj služby kondičného trénera Daniela Dobiaša. „Kondičné tréningy nám dali veľa, je len na nás, ako ich využijeme v zápasoch. Boj o záchranu berieme veľmi vážne,“ vraví 27-ročný útočník, ktorý má zefektívniť tímovu finálnu fázu. V jarnej premiére bielo-modrí prehrali s Nevidzanmi 1:2, Bábik nehral pre krvnú zrazeninu na bruchu. Do nedeľného zápasu proti Preseľanom by však už mal byť fit.
Vo Veľkom Záluží je zvykom, že nové posily zanôtia pred očami celej kabíny vybranú pesničku. Bábika sa však zatiaľ svojmu spevácku predstaveniu úspešne vyhýba. „Chvalabohu. Uvidím, čo si na mňa ešte chalani prichystajú, prískočné je asi samozrejmosťou,“ smeje sa „Tonko“. Na zápasoch ho bude podporovať aj sestra, ktorá býva s priateľom práve v „Ulaku“.

babik
Anton Bábik bude Rumanovej zaiste chýbať. Na fotke v súboji s Bábanom Miroslavom Ďuračkom počas minuloročného Turnaja majstrov v Bábe, na ktorý nastúpil s veľkým sebazaprením a s kapitánskou páskou doviedol Rumanovú k striebru. Zdroj: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška.

Bábik pomôže aj krídlam
Rumanovčania banujú. S Bábikom počítali na dlhšie. V prvom jarnom zápase bez neho prehrali v Seliciach 0:2. „Tóno nás príliš nepotešil, rátali sme s tým, že bude v Rumanovej dlhodobým nositeľom kvality, ale jeho rozhodnutie rešpektujeme, chce si vyskúšať vyššiu súťaž. Kedykoľvek sa predsa môže vrátiť,“ s chladnou hlavou komentuje stratu ťahúňa tréner Miloš Konopásek. Bielo-modrým sa v zime rozpadlo útočné duo, okrem Bábika odišiel aj Lukáš Garaj, rýchlonohý forvard zamieril do Zbehov. „Mrzí nás to, no náhradu zatiaľ nehľadáme. V talóne máme Lukáša Sudovského, ktorý takmer celú jeseň kvôli problémom s kolenami premaródil, so štartom jari to už ale vyzerá tak, že by mohol nastúpiť,“ dodal na margo vysokého kanoniera. Sudovský dal v minulej postupovej sezóne 27 gólov.
Naopak, Veľkému Zálužiu sa príchodom Bábika ukázali nové ofenzívne variácie. „Už dlhšie nás tlačila topánka na pozícii strelca, smerom dopredu máme veľké problémy. Tóno nám pomôže, poznáme ho ako kvalitného zakončovateľa, spoliehame sa naňho, že bude dávať góly. V našom hernom systéme ho postavíme na hrot a očakávame, že stúpne kvalita našich domácich krídelníkov,“ vraví kouč Matej Gála.

babikfoto
Antona Bábika (v červenom) si fanúšikovia Veľkého Zálužie pamätajú zo zápasov proti Alekšinciam. Na fotke aj Tomáš Baláži (17), Erik Šalát (4) a Rudolf Práznovský (7). Zdroj: Facebook ŠK Veľké Zálužie.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close