Novinky

Rely medzi Vinodolom a Horným Ohajom

Najväčšie veličiny B-skupiny VII. ligy poškuľujú po vyššom poschodí.

Jeseň v nitriansko-vrábeľskej súťaži vyprofilovala silné duo na špici, Vinodol i Horný Ohaj má identický bodový zisk a takmer aj rovnaké skóre (61:8 – 60:9). S päťbodovým mankom číhajú na tretej pozícii Čechynce, tie však v zime prišli o ťahúňov Klukovcov a na tréningoch sa v prestávke schádzali len v malom počte, aj preto sa očakáva ich prepad tabuľkou.
Jedna z troch skupín siedmej ligy sa vyznačuje množstvom zápasov s príchuťou derby, duely Horného Ohaja s Dyčkou, Čechyniec s Veľkým Cetínom či Vinodolom alebo Dolných Obdokoviec s Hosťovou vždy mali zvláštny punc. Náboj budú mať aj preteky o najlepšieho strelca, aj keď 18-gólový líder tejto kolónky už ďalší nepridá (Štefan Molnár sa vrátil do rodných Vlčian), cez métu pätnástich zásahov sa prehupli už siedmi kanonieri vrátane jeho.
Hor sa do čítania, oslovili sme trénerov prvých troch mančaftov.

 Stabilizovaný Vinodol
„Všetko je po starom, neudiali sa u nás vôbec žiadne zmeny. Ani sme to nemali na pláne. Chceli sme udržať jesenný káder pokope, čo sa nám teda aj podarilo,“ privítal nás v telefóne najlepší tréner v oblasti Marek Macek, ktorý si toto prestížne a hodnotné ocenenie prevzal na decembrovom galavečeri v Rumanovej, spojenom s vyhlásením Goal Travel Jedenástky roka ObFZ Nitra 2015. Veru tak, líder B-skupiny siedmej ligy k žiadnym zmenám nesiahol, veď prečo vybrať úspešnému stroju súčiastky na polceste? Vinodol zažíva futbalovú renesanciu, 61 gólmi (spolu s ôsmoligovými Lovcami má najúdernejšiu ofenzívu v regióne) sa prestrieľal na výslnie, prehral len na pôde Horného Ohaja, istotne najkvalitnejšieho konkurenta v súťaži. V zime nič nepodcenil, poctivo pracoval na odstránení rezerv.  „Príprava prebiehala štandardne najskôr v domácich podmienkach, neskôr sme dokázali vybaviť štvordňové sústredenie v Brezovej pod Bradlom. Som s ňou celkom spokojný, chalani chodili poctivo na tréningy a potešilo nás aj počasie. Dosiahli sme aj slušné výsledky, až na zápas proti piatoligovým Nevidzanom, čo bol pre nás naozaj ťažký súper, sme všetko vyhrali,“ pochválil sa Macek, ktorý je veľkou osobnosťou mužstva nielen na lavičke, ale aj na trávniku – ako hrajúci kouč strelil šestnásť gólov a o druhé miesto v tabuľke kanonierov sa delí s Čechynčanom Jurajom Kanásom.
Znenie jarných ambícií je prosté, Vinodolčania majú na dosah postup do najvyššej okresnej súťaže a určite mu chcú ísť pevným krokom naproti. „Chceme ostať na prvom mieste a dostať sa do šiestej ligy. Nestratili by sme sa v nej ani hneď teraz, veď v príprave sme hrali proti mužstvám z vyšších súťaží vyrovnané partie, respektíve sme boli v niektorých zápasoch dokonca aj lepším tímom. Našou veľkou celkovou výhodou je, že tvoríme dobrú partiu zloženú výlučne z domácich chalanov,“ prezradil zaujímavý fakt 38-ročný veterán.                           

Diví raci majú veľrybu z „trojky“
Vinodol to však nebude mať s postupom také jednoduché. Na miestenku do šiestej ligy si totiž brúsi zuby aj Horný Ohaj, jediný jesenný premožiteľ „Macekovcov“ sa takisto netají najvyšší ambíciami. „Trénovali sme doma, máme k dispozícii nové multifunkčné ihrisko, kde sme väčšinou trávili čas. Absolvovali sme aj štvordňové kondičné sústredenie v Banskej Štiavnici. Prípravu sme prispôsobili jarnému cieľu – postúpiť do šiestej ligy. Zahrali sme si preto s tímami z vyšších súťaží a celkom sa nám darilo,“ prezrádza tréner Beňadik Dvorský, ktorý sa v zime snažil mančaft doplniť hlavne medzi troma žrďami.„Získali sme brankára s bohatými skúsenosťami, z Vrábel si to k nám namieril Vlado Vojtek. Okrem neho z Čifár prišiel výmenou za Petra Stana Ondrej Chren, na Maňu odišiel Filip Vašíček a do Čechyniec ide doterajšia gólmanská jednotka Tomáš Herc,“ referuje kouč.
„Diví raci“, ako Hornoohajčanov volajú podľa tohto mäkkýša v klubovom logu, si naplno získali srdcia regionálneho fanúšika v decembri na obľúbenej dedinskej fáze Vianočného turnaja. Boli ozajstnou „šťukou“ prestížneho podujatia – z druhého hracieho dňa dokráčali až do zápasu o bronz, penaltovú lotériu v dueli o tretie miesto lepšie zvládli Zbehy. Za pozornosť stojí, že vo štvrťfinále porazili dvoma gólmi Imricha Füleho predchádzajúceho šampióna z Čeľadíc!
Práve služby 35-ročného kanoniera, ktorý sa na jeseň zastavil na 15-gólovej méte, môžu byť v konečnom zúčtovaní kľúčové. Nie je však jediným nositeľom kvality v kádri. „Chceli by sme sa opierať pevnú obranu, v strede poľa máme Kristiána Füleho, Pištu Maďara a Peťa Bujalka, vpredu dávajú góly Imrich Füle a Rišo Fordinál. Toto je základná os mužstva,“ povedal nám Beňadik Dvorský.

Čechynciam už Klukovci nepomôžu
V tesnom závese za vedúcim duom sa prakticky po celú jesennú časť držali futbalisti Čechyniec, pred nedeľňajším štartom však kabína prehnaným optimizmom pravdepodobne nesrší. Hráčske „zbohom“ totiž v zime vyriekli veľké tímové piliere. „Odišiel Janko Kluka do Golianova, Zolo Kluka do Janíkoviec a Noro Bányi do Lehoty. Naopak, novicmi sú Peťo Bradáč z Golianova, Mišo Paška z Jarku a Tomáš Herc z Horného Ohaja,“ povedal nám prezident klubu Ivan Mesároš, ktorý je v prípade núdze ochotný obuť si kopačky. „Keď budem musieť hrať, tak budem. Chvalabohu, jedenásť by nás malo byť,“ usmieva sa 38-ročný funkcionár-futbalista.
Materiálna otázka je v Čechynciach naozaj aktuálnou tému, čo bez okolkov priznal aj Mesároš. „Spokojnosť so zimnou prípravou určite nie je, keďže tréningová účasť nebola taká, ako by sme sa predstavovali. Nemáme veľa nabehané, na jar sa nám bude hrať ťažšie predovšetkým po kondičnej stránke,“ povzdychol si činovník. Seniorské mužstvo teoreticky môžu posilniť úspešní šiestoligoví dorastenci, podľa všetkého sa tak však veľakrát nestane, keďže dorast hráva domáce zápasy takisto v nedeľu.
Súťaž nie je rozohraná zle, v obidvoch ostatných skupinách siedmej ligy by Čechynčania zimovali na líderskej pozícii. „Máme záujem postúpiť, no bez Klukovcov to pôjde oveľa ťažšie. Uvidíme, ako zapadnú posily, istotne zabojujeme o dobré výsledky,“ hovorí Mesároš a dodáva: „Chceme sa opierať hlavne o Jura Kanása, ktorý však toho v zimnej prestávke kvôli problémom s kolenami príliš veľa neodohral, dúfam, že sa mu bude strelecky dariť. Medzi ťahúňov by mali patriť aj navrátilec Mišo Paška a Števo Borota.“

Na titulnej snímke pozápasová radosť futbalistov Horného Ohaja. Zdroj: profil klubu na sociálnej sieti.

Podobné články

Back to top button
Close