Aktuality Úvodná stránka

Bratská deľba v šalianskom derby. Aké góly padli?

Obhliadnutie sa za zápasom Žihárec - Tešedíkovo

Cez prvý októbrový víkend bolo na programe 7. kolo 7. ligy GA-ŠA. V rámci neho Žihárec nevyhral tretíkrát nad Tešedíkovom, v derby si musel vystačiť s remízou 1:1.

Podrobnejšie sme sa pozreli na víkendový zápas a požiadali trénerov a kapitánov oboch mužstiev o pozápasové vyjadrenia.

ZÁPAS

Derby súboj začali lepšie domáci, ktorí hrali lepšie ako hostia a mali viac šancí. Jednu šancu premenili v 16. minúte po rohu gólom Lukáša Leloviča – 1:0. Po polovici prvého dejstva začali byť hostia aktívnejší a v 38. minúte vyrovnali, po strele spoza šestnástky brankár vyrazil loptu a do brány ju dorazil Akos Hajdu – 1:1.
Po obrátke mali obe mužstvá šance, ale ani jednu nevedeli vyťažiť na gól. Zrodila sa spravodlivá remíza.

Žihárec – Tešedíkovo 1:1 (1:1)
Góly: 16. L. Lelovič – 38. A. Hajdu, R P. Andrášik (B. Buranský, L. Angyal), bez divákov, ŽK: 80. D. Nagy – 78. K. Hlatký.
ŽIHÁREC: Ľ. Bartakovics – Z. Karóly, N. Szombati (46. I. Sántha), G. Szalai, T. Drinóczi, M. Kolozsi, L. Lelovič, D. Nagy, P. Benko, M. Gubov, M. Mrázik.
TEŠEDÍKOVO: D. Bende – R. Mikle, G. Takács, D. Václav, E. Tóth (46. K. Varga), K. Hlatký, D. Kovács, F. Varga, N. Tóth, T. Morvay, A. Hajdu.

POZÁPASOVÉ VYJADRENIA
Gabriel Pintér, predseda Žihárca: „Nebol to dobrý zápas ani z našej ani zo súperovej strany. Myslím si, že remíza je zaslúžená pre obe mužstvá.
Tomáš Drinóczi, kapitán Žihárca: „Herne to nebol pekný zápas. Bol to len súboj o loptu. Podľa mňa remíza je férová pre obe mužstvá.“
Ladislav Jósvai, tréner Tešedíkova: „Derby sa hralo v slušnom tempe. V prvom polčase sme mali šance, ale nepremenili sme ich. To sa nám vypomstilo a súper sa dostal do vedenia. Do polčasu sa nám podarilo vyrovnať. V druhom polčase to bolo kto z koho, ale gól už nepadol. Zaslúžená remíza.
Dávid Kovács, kapitán Tešedíkova: „Bol to vyrovnaný zápas. V prvom polčase sme hrali lepšie ako súper. Podporil nás aj vietor, ale nepremenili sme šance a Žihárec sa dostal do vedenia po góle z rohu. Potom do prestávky sa nám podarilo vyrovnať. Druhý polčas bol už Žihárec lepší. My sme hrali na brejky. Obe mužstvá nepremenili šance a skončilo to spravodlivou remízou.“

Autor: Jakub Chrenko.