Aktuality Úvodná stránka

Drahoš zdvihol Hosťovčanov, trénujú sedemnásti!

Nová metla dobre metie.

Hosťovce majú od 6. kola nového trénera. Po 5. kolo mali na konte len 4 body. A od 6. kola po 9. kolo získali už 8 bodov. Potrápili ťažkých súperov ako Tesárske Mlyňany (1:1), Čierne Kľačany (3:3), vyhrali na Nevidzanmi B 4:3, aj nad Martinom nad Žitavou 1:0 a naposledy remizovali 1:1 s Topoľčiankami.

V obrane skvelý Khawavka, v zálohe pracovitý mladý Žemberi, v strede a v ofenzíve bratia Kubalovci, to je záruka úspechu Hosťovčanov.

Prinášame vám rozhovor s novým trénerom Hosťoviec s pánom Drahošom.

Kde ste predtým trénovali?

Ja som hrával futbal a trénoval som žiakov, ale to už bolo dávno.

Ako ste sa dostali do Hosťoviec?

Viedol som ich na jednom turnaji v mini futbale vo Veľkých Chyndiciach. Skončili sme tam na druhom mieste. A po tomto turnaji ma oslovili, aby som ich trénoval. Stalo sa to tak po 5. kole po vysokej prehre v Sľažanoch. Od vtedy sme odohrali 4 zápasy s bilanciou 2 výhry a 2 remízy. Dôležité je to, že sa nám podarilo ukradnúť body favoritom.

S akými cieľmi ste prišli do mužstva?

Namotivovať chalanov. A hlavne aby sme neprehrávali a nedostávali veľa gólov.

Aké sú vaše dojmy z kádra?

Veľmi dobré. V mužstve sú dobrí hráči. V obrane by som vyzdvihol Štefana Khavavku a Dominika Valkoviča, ktorí v obrane robia veľmi dobrú robotu. Ďalej sú to bratia Kubalovci – Roman a Juraj, ktorí sú veľmi obetaví. Pracujú v Nemecku a precestujú tisíce kilometrov, len aby mohli prísť v piatok na tréning a v nedeľu odohrať zápas. Ale určite pochvala patrí celému mužstvu. Všetci sú bojovníci a šikovní hráči.

Posledné 4 zápasy Hosťovce ukradli body favoritom. Pripisujete tie výkony vášmu príchodu?

Zlom nastal vtedy, keď som prišiel do kabíny. Sadli sme si, porozprávali sme sa, kto má aké predstavy a ako by sme chceli ďalej fungovať. U nás nie je ani jeden hráč platený. Určite dobré výsledky pripisujem celému mužstvu. Chalanov potreboval niekto usmerniť a namotivovať.

Budú Hosťovce stúpať v tabuľke?

Ja si myslím, že áno. V mužstve sú kvalitní a obetaví hráči. Určite budú chcieť dokázať, že posledné 4 zápasy, v ktorých sme podali dobré výkony, nebola len náhoda.

Privediete v zime nejaké posily do mužstva?

Ešte je skoro hovoriť. Ale nemáme dôvod na zmeny, keďže v mužstve máme kvalitných a dobrých hráčov.

Ako často mávate tréningy?

Trénujeme dvakrát do týždňa. V stredu býva na tréningu 8-10 hráčov a v piatok 15-17 hráčov. S účasťou som veľmi spokojný. Pokiaľ som ich netrénoval, tak tréningy bývali slabé aj účasť mizerná.

Čo si prajete do vášho najbližšieho trénerského obdobia?

Len samé víťazstvá (smiech).

Autor: Jakub Chrenko.

Podobné články

Back to top button
Close