Novinky

Budú rozhodcovia čierny kôň Moget Cupu?

Vianočný turnaj MY Nitrianskych novín – Moget Cup – bude opäť v znamení kvality, emócií a napínavých chvíľ až do samého záveru. V konkurencii 57 tímov zo štvrtej, piatej a šiestej ligy sa budú o zážitky pre napráskanú mestskú halu starať aj Rozhodcovia ObFZ Nitra, ktorí na turnaji štartujú štvrtýkrát v rade. Čo ponúknu, zaujíma všetkých!

Keby sme v pamäti cestovali o rok vzad, zistili by sme, že rozhodcom robili ešte v starom modeli skupinovú spoločnosť kočovné tímy z iných okresov. Konkrétne Malá Mača, Krnča, Horná Ves a Komjatice. Postupový lístok im do hlavného hracieho dňa zariadili tri výhry a jedna remíza. Keď vo finálny deň postúpili v spoločnosti Lužianok, Ivanky a Zbehov do štvrťfinále, spustilo sa hromadné trhanie tiketov. Síce ich v ňom z turnaja vyliali Čeľadice, no ako jediní s nimi hrali fifty – fifty.

Rozhodcom bude citeľne chýbať ich dlhoročná opora Marek Pecho.
Rozhodcom bude citeľne chýbať ich dlhoročná opora Marek Pecho.

Pekné spomienky má na minulý rok aj manažér rozhodcov Martin Jančok: „Minulý rok sme išli do turnaja skromne, s malými očami. Samých nás prekvapilo, že sme sa ocitli až v štvrťfinále hlavného turnaja, na ktorom sme pred peknou kulisou urobili dobrý dojem, keď sme hrali vyrovnanú partiu so silnými Čeľadicami. Vedeli sme, že máme kvalitných hráčov, ale predčili sme aj svoje očakávania.“ Treťoligový asistent rozhodcu sa vyjadril aj k tomuto ročníku a samotnému žrebu: „To, že sa nám podarilo uplynulý rok preniknúť ďalej, ako sme čakali, nič nemení na tom, že aj tento rok ideme do turnaja veľmi skromne. Model je úplne nový a podľa mňa to bude tento rok náročnejšie, pretože hráme v skupine veľmi kvalitných tímov. Veď také halové Janíkovce, ktoré hrali vlani finále, alebo Volkovce disponujúce futbalovou kvalitou sú najväčší kandidáti na postup. Tešíme sa na veľké derby s Lehotou, ktorá nám už nejaký ten rok robí hlavnú spoločnosť v prípravných zápasoch, o motiváciu bude postarané. Nezabúdajme ani na Veľký Cetín, ktorý má do haly veľké individuality a môže potrápiť každého,“ zakončil Jančok s nevedomosťou, čo čaká jeho tím.

Takto pózovali po prípraváku s Nevericami.
Takto pózovali po prípraváku s Nevericami.

Po úspešnom roku sa „zmluva na ďalší rok“ podpisovala aj s trénerom Róbertom Šimákom, o ktorom je naďalej známe, že zapadne do partie sťa zadok na šerbeľ. „Náš hlavný cieľ je potrápenie všetkých skupinových účastníkov a pobitie sa o postup, potom sa uvidí, čo bude ďalej. Tento rok to bude ešte náročnejšie, ale každého chceme čo najviac potrápiť. Teším sa na veľkých pätnásť minút s Lehotou, ktorá nám robí tradičné herné predturnajové okienko v podobe prípravákov. Čo sa týka modelu, bude atraktívnejší, určite aj ťažší, no máme kvalitných ,hráčov, ktorým verím!“ trúbi do boja.

Rozhodcovia ObFZ Nitra isto tajne dúfajú, že prekonajú svoj rekord z lanska a postúpia aspoň do semifinále.
Rozhodcovia ObFZ Nitra isto tajne dúfajú, že prekonajú svoj rekord z lanska a postúpia aspoň do semifinále.

Rozhodcovia makajú od druhej tretiny novembra. Zopárkrát ich povyzvŕtala Lehota, raz Neverice a aj Hosťová. V piatok je v hale Olympia na programe ďalší súboj s tradičným siedmoligistom, v nedeľu vkročí v mestskej hale do tej istej mláky znova Hosťová. Príprava je v plnom prúde… Ako kvalitná bola, ukáže až samotný turnaj!

Konečná nominácia Rozhodcov ObFZ Nitra na Moget Cup
Brankár: Lukáš Pecek. Hráči v poli: Andrej Gregora, Patrik Zaťko, Martin Jančok, Eduard Gajdoš, Ladislav Kováč, Štefan Korman ml., Frederik Domasta, Matúš Šturdík, Igor Lieskovský, Andrej Martiška, Jakub Hybský, Peter Bányi.

AUTOR: Erik Barát.
FOTO: MY Nitrianske noviny.

Podobné články

Back to top button
Close