Novinky

Čechynce sú opäť v hre, čo predvedú v dueli stopercentných?

Hornoohajčania si prežili trpké nedeľné dopoludnie, doma prehrali po takmer dvoch rokoch.

Situácia na čele B-skupiny VII. ligy sa neočakávane zamotáva! Čechynce totiž prekvapujúco vykradli pôdu Horného Ohaja, pre ktorého je táto strata veľmi bolestivým zakopnutím.

Bez urážky, konečný výsledok vyznieva vzhľadom na zimné udalosti úplne nelogicky. Kým Horný Ohaj sa pobral na viacdňové sústredenie a vo veľkom počte sa pripravoval na jarnú časť sezóny, tak v Čechynciach to vyzeralo tak, ako keby mal posledný zhasnúť – tamojší futbalisti prehrali takmer všetky prípravné zápasy a tréningová účasť sa pohybovala v chabých číslach. Kabíne povedali „zbohom“ Ján a Zoltán Klukovci, dlhoročné piliere tímu, takže sa všeobecne predpokladalo, že siedmoligovú jarnú muziku bude tvrdiť Vinodol a Horný Ohaj.

Víťazná vlna však príchodom jari strhla aj Čechynčanov, na jar porazili Dolné Krškany, Veľký Cetín, Dyčku a v nedeľu aj Horný Ohaj. Pre domácich Vrábeľčanov to bol doslova „deň blbec“. „Hostia po celý zápas bránili a vychádzali do rýchlych protiútokov, skórovali po štandardke a z brejku. My sme mali veľa šancí, ale aj napriek veľkému tlaku sa nám nepodarilo skórovať. Súper sa na nás dobre takticky pripravil, nám chýbalo väčšie nasadenie či moment prekvapenia, útočníci mali zlý deň. Protivníka podržal aj mladý brankár,“ hovorí tréner Hornoohajčanov Beňadik Dvorský. Hrajúci kouč Čechyniec Vladimír Prepelica bez okolkov priznáva, že svojim zverencom naordinoval nepopulárnu taktiku. „Chalanom som pred zápasom hovoril, že nemáme čo stratiť a môžeme len získať. Zamerali sme sa na defenzívu, neprišli sme na Horný Ohaj hrať futbal, ale ho kaziť. Domáci boli jednoznačne lepší, mali veľkú prevahu a neraz nás zatlačili, skúšali to centrami zo strán. Skóre som otvoril ja, keď som sa trafil v štvrtej minúte z priameho kopu, prvý polčas sme už ubránili a po prestávke sme z brejku pridali zásluhou Patrika Zábojníka aj druhý gól, súper síce v závere znížil, ale body sme si už ustrážili. Zodpovedne sme si plnili svoje povinnosti na ihrisku, kľúčová bola aj strelecká efektivita,“ vracia sa k stretnutiu 42-ročný matador.

V seniorskej kategórii priam rozprávkovo debutovali dvaja vekom stále ešte dorastenci, 17-ročný brankár Robert Čampai a 18-ročný rýchlonohý útočník Patrik Zábojník dokonca výraznou mierou prispeli k triumfu. „Roba som poznal, vedel som, že je schopný gólman. Svoje miesto zastal, chytil to, čo mal a ešte aj niečo navyše. Naopak, o Patrikovi som toho veľa nevedel, ale poslal som ho do hry ako striedajúceho hráča a napokon dal dôležitý gól. Ešte nepremenil aj ďalší sľubný protiútok,“ hodnotí počínanie dvoch nádejných mladíkov ostrieľaný stopér.

 Čechynce si cez víkend prejdú ďalšou nemenej náročnou skúškou. V domácom prostredí ich vyzvú Dolné Obdokovce, ktoré takisto na jar nestratili ešte ani bod. „Neviem, čo mám od zápasu očakávať, keďže menoslov hráčov, ktorí prídu na zápas, sa dozviem až hodinu pred stretnutím… Už sme však porazili aj silnejších súperov, ako Dolné Obdokovce, takže žiaden rešpekt nie je na mieste. Sú to takí istí futbalisti ako my,“ vraví Prepelica.

„Bodok“ sa v zime posilnil a aktuálne disponuje vcelku zaujímavým kádrom – mená ako Miroslav Černý, Tomáš Snop, Zoltán Uharček, Radovan Zelovič či Michal Teplanský naznačujú, že Čechynčania by sa mali mať na pozore.  „Myslím si, že výsledky hovoria za všetko, v nedeľu si sily zmerajú celky s aktuálne najlepšou formou v súťaži. Bude to viac-menej vyrovnaný zápas, rozhodnúť môžu maličkosti. Ak by sme vyhrali, tak by sme mali reálnu šancu na postup, prvá päťka je však vyrovnaná a často zohrá rolu aj šťastie,“ vyhlásil tréner BFC Attila Oravec.

 

Podobné články

Back to top button
Close