Aktuality Úvodná stránka

Čifáre po roku víťazne, rozdiel spravila akcia mladíkov

Paňa prišla o bod v 83. minúte

Cez víkend v 7. lige B Čifáre hostili Paňu. Zápas sa skončil výhrou domácich 3:2. Čifáre vyhrali v lige po vyše roku, keď naposledy vyhrali 29. septembra vlaňajšieho roku s Pohranicami. Čifáre naposledy zdolali Paňu 27. augusta 2017, keď vyhrali 3:2 a po vyše 3 rokoch sa im podarilo zdolať tohto súpera.

Prinášame vám podrobnejšie o zápase a pozápasové vyjadrenia oboch trénerov mužstiev.

ZÁPAS

Čifáre- Paňa 3:2 (0:1)

V prvom polčase boli na trávniku lepší hostia, ktorí sa po peknej individuálnej akcii dostali do vedenia. V prvom polčase Paňa zahodila veľa šancí, ktoré ju po zápase mohli mrzieť. Po obrátke boli lepšie Čifáre, ktoré v 68. minúte vyrovnali gólom Adama Smidáka, ktorý z 5 metrov vsietil gól – 1:1. V 77. minúte sa Paňa dostala do vedenia po individuálnej akcii Kristiána Hudeca -1:2. Domáci chvíľu nato zareagovali vyrovnávajúcim gólom Tomáša Fonodyho, ktorý ľavačkou trafil vinkel brány – 2:2. O dve minúty nato Čifáre sa dostávajú do vedenia gólom Joža Smidáka, ktorému prihral Adam Kúti a Smidák vystrelil vedľa brankára (3:2). Domáci udržali vedenie a vyhrali prvýkrát v sezóne.

Góly: 68. A. Smidák, 81. T. Fonody, 83. J. Smidák – 18. D. Haris, 77. K. Hudec, R D. Baláž (L. Kováč), 0 divákov, ŽK: 80. A. Kúti, 87. V. Toman, 90. T. Fonody – 48. D. Reichel, 75. M. Špak, 87. A. Gunda.

ČIFÁRE: M. Švajda – R. Habara, S. Žilka, J. Smidák, A. Kúti, A. Smidák, T. Balog, P. Vandrák, T. Smidák (90. Ľ. Gyurcsek), D. Füle (64. V. Toman), V. Gajdošík (46. T. Fonody).

PAŇA: T. Abrahamovič – P. Hlinka, A. Gunda, J. Hamar (88. Š. Ištočko), M. Špak, P. Majdán (71. J. Sušienka), D. Haris, K. Hudec, D. Antal, D. Reichel (80. J. Sabo), P. Šebök.

POZÁPASOVÉ VYJADRENIA

Július Czapala, tréner Čifár: „Bol to nervák, obidve mužstvá chceli vyhrať. Paňa k nám prišla jednoznačne vyhrať. My sme v predošlom kole s Vinodolom nenastúpili kvôli tomu, že sme mali viacerých zranených hráčov a niektorí mali pracovné povinnosti. Dvakrát v zápase sme prehrávali, ale v závere druhého polčasu sme zápas strhli na našu stranu a vyhrali. Pre Čifáre je toto víťazstvo o to dôležité, že v základnej zostave hrali dvaja 16 roční chlapci, traja 17 roční a dvaja 18 roční chlapci. Nevzdali to i keď prehrávali počas skoro celého zápasu.“

František Bielik, tréner Pane: „Odohrali sme nešťastný zápas. V prvom polčase sme boli lepší , dali sme gól . Mali sme veľa šancí, ale nepremenili sme ich. V druhom polčase sa to otočilo a domáci boli lepší a otočili stav zápasu. Bol to korektný zápas. Keby sme v prvom polčase premenili šance, tak by sme vyhrali.“

Autor: Jakub Chrenko

Podobné články

Back to top button
Close