Aktuality Úvodná stránka

Máme na „šestku“, hlási Bača z 29 zápasov doma nedobytých Sľažian

V poslednom vydaní karanténneho čítania sme nazreli do kuchyne OFK Sľažany, lídra VII. ligy C.

Táto liga je tiež prerušená ako všetky ostatné v ObFZ Nitra. V lige z dedín Okresu Zlatých Moraviec je v tejto sezóne na tom najlepšie klub OFK Sľažany, ktorý v sezóne 2015/2016 vypadol zo šiestej ligy do siedmej. Sľažančania prvý rok v nižšej lige (2016/2017) skončili až na 7. mieste, ale odvtedy už okupujú len tie najlepšie priečky. V sezóne 2017/2018 sa umiestnili na 3. mieste a v predošlej sezóne skončili na 2. mieste. Je tam viditeľný pokrok a chcenie sa vrátiť naspäť do šiestej ligy.

Sľažany majú na prvom mieste 8-bodový rozdiel pred druhými Nevidzanmi B a 9-bodový rozdiel pred tretím Hostím a štvrtými Čiernymi Kľačanmi, ale Hostie a Čierne Kľačany majú o jeden zápas menej ako Sľažany a Nevidzany B. Sľažančania majú v tejto sezóne bilanciu 13-0-1. Len raz podľahli súperovi, v 5. kole v Topoľčiankach (0:3). Majú najlepšiu obranu v lige, keď v 14 zápasoch dostali len 18 gólov. Veľkou zaujímavosťou je, že Sľažany doma naposledy prehrali 8. 10. 2017 s Tesárskymi Mlyňanmi (1:3) a odvtedy ťahajú 29-domácu zápasovú šnúru bez prehry v lige s bilanciou 23-6-0.

V Pohári ObFZ Nitra sa im nedarilo, keď hneď v prvom kole vypadli so šiestoligistom – Čakajovcami (0:3).

V zime sa zúčastnili halového turnaja Moget Cup o Pohár Jozefa Husárika (pre siedmoligové tímy). Vo vyrovnanej skupine obsadili nepostupujúce druhé miesto.

O kvalitných výkonoch Sľažian nám viac pre obfz.sk prezradil hrajúci predseda Peter Bača.

Ako hodnotíte hru a výsledky do prerušenia súťaže?

Hodnotím veľmi pozitívne, to, čo sme si pred sezónou povedali, sme splnili a užívali si prvé miesto v tabuľke. Chalani hrali dobre a tréner Roman Cina dobre koučoval. Do tejto prestávky som spokojný.

Ktorý z jesenných zápasov bol pre vašich chalanov najťažší a ako si vysvetľujte jedinú prehru v lige s Topoľčiankami?

Boli to dva zápasy. Zápas v Topoľčiankach a doma s Hostiami. S Topoľčiankami sme do 30. minúty hrali dobre, len potom sme to psychicky nezvládli a prehrali. Je to naša jediná prehra.

V zápase s Hostiami sme hrali na zlom teréne, brutálne ťažko sa hralo, ale našťastie Hostiam sa hralo ešte horšie a my sme to zvládli a dokázali vyhrať 3:1. Z pohľadu tabuľky to bol veľmi dôležitý zápas pre obidve mužstvá.

Kto patrí medzi lídrov v mužstve?

Nechcel by som nikoho špeciálne vyzdvihovať, chalani sa navzájom poznajú, ťahajú sa ako jeden kolektív. Ale veľká pochvalu si zaslúži tréner Roman Cina, ktorý doviedol mužstvo k prvému miestu.

Viete o tom, že ste v lige doma naposledy prehrali 8. 10. 2017 s Tesárskymi Mlyňanmi?

Vieme o tom, ale neriešime to. Ani nevieme, koľko je to zápasov. My chceme vyhrať všade.

Ako vnímate aktuálnu situáciu? Viete si predstaviť, že sa súťaž dohrá a za akých okolností?

Pre nás by bolo najideálnejšie keby sa súťaž dohrá. Máme ju pekne rozpracovanú a bola by škoda, ak by sa zrušila. Ale vieme aká je situácia, nikto nevie, čo bude. Ak by sa dohrala, tak neviem si predstaviť, že by sa hrali anglické týždne  a ani sa mi nepáči nápad pána trénera Kolíňan Višňovského, aby sa na jeseň hral akýsi turnaj a potom na jar by sa dohral tento ročník. Viem si predstaviť taký scenár, že ak by sa uvoľnili opatrenia, tak by sa začalo znova hrať v júni a cez víkendy do augusta by sa liga dohrala. Ale ani tento scenár nie je najlepší, lebo potom bude malá pauza pred novou sezónou.

Udržiavajú sa hráči v kondícii?

Zaberajú individuálne. Viem, že chalani chodia behať alebo na bicykel.

Ako to budete brať, keď sa anuluje súťaž?

Bude nás to mrzieť, ale budeme musieť to akceptovať.

Ak by sa nakoniec súťaž dohrala a udržali by ste sa na prvom mieste, išli by ste po 4 rokoch znova šiestej ligy?

Pred sezónou boli ambície a ciele vyhrať a postúpiť a nezmenilo sa to ani teraz. Ale museli by sme si sadnúť s chalanmi a porozprávať sa, lebo veľa našich hráčov pracuje na zmeny a tréningová morálka by bola nízka. Síce kvalitu na šiestu ligu máme, ale treba aj trénovať. Táto téma zostáva u nás otvorená a uvidí sa podľa situácie.

Autor: Jakub Chrenko.

 

Podobné články

Back to top button
Close