Novinky

Czuczorova Veča šliape, o skalp lídra prišla až v závere

Klub z mestskej časti Šale prehral na jar len v Mojmírovciach.

V minulej sezóne A-skupiny VII. ligy finišovali Večania na druhom mieste za postupujúcou Kráľovou nad Váhom a jeseň nového ročníka začali takisto parádne – po troch kolách mali na konte plný počet bodov a vyhrievali sa na druhom mieste. Po prehre rozdielom triedy v šlágri kola v Rumanovej však (v septembri minulého roka sme o nej písali), nastal ich pozvoľný pád tabuľkou smerom nadol, výkony hráčov zaostávali za ich schopnosťami, prišlo aj k zimnej výmene stráži pri kormidle tímu, keď Gabriela Vrbu nahradil skúsený tréner Jozef Czuczor. Známy kouč obohatil káder o zaujímavé mená, v príprave dosahoval solídne výsledky a rovnako presvedčivo vstúpili jeho zverenci aj do jarnej časti súťaže, v šiestich novoročných dueloch prehrali len raz a naposledy ich delili od víťazstvá nad prvou Rumanovou len minútky…

Víťazné typy v kabíne
U Czuczorovcov v zime neprestajne cingal telefón – po konci hlavy rodiny u ambiciózneho piatoligistu v Horných Salibách sa ponuky o jej služby len tak hrnuli, na druhej strane „motúzu“ boli najčastejšie funkcionári klubov z nitrianskeho regiónu. Novozámocký rodák sa rozhodol pre Veču. „Mám tam plno známych, priateľov, slovo dalo slovo a zatiaľ nebanujem,“ začal bývalý obranca, ktorý má na konte 66 „federálnych“ štartov za Plastiku Nitra.
Mančaft okysličil novými tvárami, posilnenie doposiaľ padá na úrodnú pôdu. „Zo šalianskeho dorastu prišiel brankár Branko Turanovič, z piatoligového Močenka Daniel Čiernik, ktorý má na Veči aj rodinné väzby, a prehovorili sme aj Ladislava Vencela, ktorý skončil v treťoligovom Palárikovo a dokonca už vôbec nechcel hrávať futbal,“ vymenúva novicov.
Czuczor vzdušné zámky nestavia, pri téme ambícií sa vyjadril klišéovito. „Chceme stabilizovať káder a v tejto sezóne skončiť čo najvyššie. Jeseň mužstvu nevyšla, tím má rozhodne na viac, ako na desiatu priečku. Opierame sa hlavne o silu kolektívu, neuprednostňujeme jednotlivcov, v kabíne máme víťazné typy, spolu vyhrávame aj prehrávame . Cieľom je aj prilákať divákov,“ definuje úlohy 53-ročný kormidelník.

Lídrovi lepilo
Czuczorova Veča sa zo zimného spánku prebudila bez problémov, cinkaniu jarného budíku sa nebránila a z doterajších šiestich kôl vyťažila jedenásť bodov. Naposledy bola cieľavedomej Rumanovej viac než rovnocenným súperom. „Na zápas s prvým mužstvom tabuľky sme sa veľmi tešili, bola to pre nás veľká výzva. Lepší vstup mali Rumanovčania, boli lepší na lopte, do ničoho nás nepustili a dostávali sa do gólových šancí. Slovo sme si potom zobrali my, dali sme dva góly. Cez prestávku sme si v šatni prízvukovali, že nechceme zbytočne otvoriť hru, ale ani brániť. V druhom polčase sme však hrali ustráchane a bojazlivo, síce sme prečkali úvodný tlak hostí a v dobrej príležitosti nastrelili brvno, no v závere Rumanová využila naše chyby v rozohrávke a vyrovnala. Hoci nám víťazstvo ušlo v posledných minútach, musím uznať, že zápas svojou úrovňou predčil siedmu ligu a remíza je zaslúžená,“ hodnotí nedeľné stretnutie Czuczor. Pripomeňme, že z domácich radov napli sieť Tomáš Prílepok a Zoltán Legner, rumanovské šíky velebili tradičných strelcov Lukáša Sudovského a Miroslava Petríka.

Na titulnej snímke, ktorá bola uverejnená na webstránke mesta Šaľa (sala.sk) momentka zo zápasu A-skupiny VII. ligy 2015/2016 medzi FK Veča a ŠK Rumanová (2:2).