Novinky

Dilema na sobotu. Tri turnaje, jeden lepší než druhý!

Halový kolotoč sa už krúti. Kde sa vidíme v sobotu? V Nitre, vo Vrábľoch či v Dunajskej Strede?

Kopačky za halovky, pivo za čaj. Trávniky mrznú, futbalový národ sa sťahuje pod strechu. Prelom rokov, to sú halové turnaje. A táto sobota bude neobyčajne bohatá.

V Nitre galéria krajských ligistov, vo Vrábľoch prehliadka dvadsiatich dorastov, v Dunajskej Strede boj šiestich žiackych výberov.

A výborný futbal všade.

POHÁR PRIMÁTORA
„Ten Vianočný, ale dedinský ešte nie,“ tak by povedal klasik. Napráskanej mestskej hale na Klokočine ukáže kolty desať tímov z tretej a štvrtej ligy. Pätnásťročná tradícia, oblátky pred kaprom – lebo dedinský Moget Cup si slovo zoberie na Štefana a tri dni ho nepustí. A aký bude sobotný Pohár primátora? FC Nitra a FC ViOn majú ešte ligu, ale prídu ich béčka. No nezúfajte. Sme zvedaví na Legionárov VD reality, Matúš Paukner si zavolal Seneckého, Štajera, Slobodu či Šmehyla. Tajný sen o medaile živia Výbery ZsFZ a ObFZ Nitra, halové kúzla si už cvičia Čeľadice, Šurany boli minule vo finále a úplným zelenáčom je Imeľ. Naháňačka medzi mantinelmi tento rok nemá favorita.

Pohár primátora Dvonča mal vlani priemer deväť gólov na zápas!
Pohár primátora Dvonča mal vlani priemer deväť gólov na zápas!

AMSTERDAM CUP
Novinka! Rozbieha sa nová tradícia. To je tak, keď sa Peter Drahoš do niečoho zahryzne. Vizitkou mu je senzačný dorast Nevidzian a verte tomu, že po sobote mu bude vizitkou aj Amsterdam Cup. Do vrábeľskej haly T-18 mieri dvadsať dorastov od tretej ligy po šiestu. Najviac sa čaká od Nevidzian, ale majú skupinu smrti, sme zvedaví na 17-ku z Levíc, Hlohovca a ČFK Nitra. Pardon, vlastne hlavne Alekšince! Štyri skupiny po päť, napínavá vyraďovačka, mastenica od ôsmej do siedmej – perfektná príprava na januárový pompézny PP Invest Cup. Ocení sa osem najlepších hráčov, pre prvú trojku sú medaile a poháre. A penzión Amsterdam sa postará, že ak budú chlapci hladní, tak len po druhom ročníku.

Amsterdam Cup by sa rád priblížil vrábeľskému novoročnému turnaju.
Amsterdam Cup by sa rád priblížil vrábeľskému novoročnému turnaju.

POHÁR PREDSEDU ZSFZ
Strojili sa mesiac. Tréneri Martin Slovák a Peter Slíž vnikli trinásťročným talentom do hláv, naučili ich moderne. A ako nôž maslom zrezali kvalifikáciu, vyhrali päťkrát. Medzičasom dostal ťahúň Holčík cenu Objav roka, ale osobností vo Výbere ObFZ Nitra U14 plná paleta, v sobotu sa Dunajská Streda môže tešiť na perly Lazara a Kolena. Finálový turnaj je pre šesť oblastných výberov, Nitrania si musia dať bacha hlavne na Prievidzu, ktorá prešla kvalifikačkou len taký fukot. Bielo-modrí budú bojovať za Nitru aj za osem klubov, začínajú o 8.30 h s Levicami, končia o 15.30 h s Dunajskou Stredou. Verme, že s medailou.

Nitrianski výberovci ročníka 2004 dali v kvalifikácii 29 gólov.
Nitrianski výberovci ročníka 2004 dali v kvalifikácii 29 gólov.

Autor: Martin Kilian ml.

FOTO: Miroslav Slávik; Šuker; MY Nitrianske noviny

Podobné články

Back to top button
Close