Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Do Sľažian idú šampióni. Zopakujú triumf z finišu jari?

Domáci na jeseň zatiaľ prehrali len raz.

Sľažany sa môžu stať polovičným majstrom, oproti lídrom z Horného Ohaja totiž majú jedno stretnutie k dobru. V nedeľu o 14:00 na umelej tráve FC ViOn ich však čaká súboj s úradujúcim šampiónom, ktorého ťahá aj najlepší strelec súťaže – Patrik Mikuš strelil viac gólov (32) než celý zvyšok tímu dohromady (31). Dokážu domáci súperovi odplatiť porážku z posledného vzájomného stretnutia?

Pred dôležitým súbojom VIII. ligy B Sľažany – Obyce sme hovorili s domácim hráčom Dominikom Pružinským a hosťom Milanom Hladíkom.

Pružinský: Nepripravujeme sa len na Mikuša

Na jar vám titul ušiel v poslednom kole, sezónu ste zakončili na tretej priečke. Zmenil sa odvtedy váš káder, prípadne je v pláne príchod nových posíl v rámci zimnej prestávky?

Posledný zápas minulej sezóny sme nezvládli, no pre nás už je minulosťou. Máme nového trénera, do kádra zas pribudli Peťo Šimon a Maťo Hudec.

Viac než polovicu jesenných gólov Obýc obstaral bombardér Patrik Mikuš. Tušíte, ako ho eliminovať v nedeľnom stretnutí?

“Žula” je dlhodobo naj strelec v našej lige. Obyce majú dobrý tím, takže sa nepripravujeme len na Mikuša.

Jedinú porážku (i stratu bodov) jesene ste utrpeli v 1. kole. Čím vás predčil líder tabuľky z Horného Ohaja?

Zápas v Hornom Ohaji nám nevyšiel. Neboli sme v ňom slabší, no rozhodli individuálne chyby.

Koniec sezóny je ďaleko, no máte sľubne nakročené k piatej medaile za posledných šesť sezón. Čomu Sľažany vďačia za dlhodobú formu? Neláka ich aj postup do vyššej súťaže?

Do ďalšej medaily je ďaleko, to zatiaľ neriešime. Ideme od zápasu k zápasu.

Trikrát ste zvíťazili o gól, viac ráz ste aj otáčali skóre. Čo vám pomáha víťaziť v tesných a vyrovnaných stretnutiach?

Sme dobrý kolektív, tréner nám vštepuje, aby sme makali a bojovali až do konca. Zatiaľ nám to vychádza.

M. Hladík: Súper má mladý a behavý tím

Striebro, striebro, zlato – taká je bilancia Obýc v posledných troch sezónach. Skloňoval sa na jar v kabíne aj postup, prípadne sa o ňom vraví v aktuálnom ročníku?

Pre mňa to bol veľmi špeciálny ročník, môj prvý majstrovský. O postupe do vyššej súťaže sa v kabíne hovorí stále, ale skôr si myslím, že ostaneme tam, kde sme. Sme radi za takéto zápasy, ktoré sú hlavne o emóciách a myslím si, že vo vyššej súťaži by to už také nebolo.

Aký bol pocit rozhodnúť o titule v poslednom kole pred vyše tisíckou divákov? Čo vám v stretnutí na pôde Sľažian pomohlo uspieť, keď ste vyše polhodiny hrali v oslabení?

Bol to super pocit. Všade, kam sa človek pozrel, stáli a fandili ľudia. Myslím, že sme ukázali hlavne väčšiu bojovnosť a chuť vyhrať. Súper asi nebol namotivovaný ako my, čo sme hneď dokázali využiť.

Na čo si treba dať pozor proti tomuto súperovi v nedeľu? Aké sú jeho silné stránky?

Žiaľ, v aktuálnom ročníku som nenavštívil žiaden ich zápas, tak neviem povedať, aký štýl futbalu hrajú. Ale som si istý, že majú mladé a behavé mužstvo s kvalitnými hráčmi ako napríklad Tomáš Belica, Peter Šimon alebo Alex Béber.

Čo vás stálo body na Dyčke, kde ste dvakrát prišli o náskok?

Zápas na Dyčke bol ukážkovým príkladom toho, keď si zápas vyslovene prehráte sami. V prvom polčase sme nevyužili veľa vyložených šancí. Súper to nakoniec v druhom polčase využil a my sme dostali dva góly. Ale taký je futbal… Ako sa hovorí: „Nedáš – dostaneš!“

Ako sa vám ViOnu D podarilo streliť osem gólov v neuveriteľnom stretnutí, ktoré skončilo výsledkom 8:4?

Bol to zápas na začiatku sezóny. Ten sme nemali ukážkový, asi sme boli hlavou ešte niekde v oblakoch a flákali sme tréningy. Ale treba vyzdvihnúť výkon Topoľčianok. Mali mladé, behavé a futbalové mužstvo, ktoré vedelo, čo má s loptou i bez nej robiť, nakoniec to bolo vidieť aj na výsledku.

Autor: Peter Popelka.
Foto: Andrej Kéry.

Podobné články

Back to top button
Close