Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Výčapy-Opatovce sa predstavia v súboji jesene. Stanú sa prvým víťazom na pôde AC Nitra?

V jednoznačnom šlágri 15. kola sa stretnú lídri s top obranami súťaže.

História spred dvoch rokov sa opakuje – súboja dvoch najlepších celkov VII. ligy sa dočkáme v poslednom kole jesene! Výčapy-Opatovce udržali čisté konto v polovici doterajších stretnutí, v priemere inkasujú len raz za zápas a v poslednom kole nadelili poltucet vicemajstrom z Veľkého Cetína.

Zatiaľ najťažšia previerka sezóny ich však čaká v sobotu od 14:30 na pôde hlavného favorita na postup. Tým nie je nik iný ako nováčik súťaže AC Nitra, ktorý skóroval 36 ráz len v posledných piatich kolách. To je číslo, aké 11 ďalších tímov súťaže nestihlo za celú jeseň. Naviac inkasoval iba 5 gólov. Hostia sa cez víkend možno zapíšu do histórie – tím spod Zobora totiž na vlastnej pôde dosiaľ nikdy nestratil body.

Na zápas AC Nitra – Výčapy-Opatovce vás pozývajú domáci Martin Búcora a hosť Vladimír Dobšík.

Búcora: Chcem využiť svoju rýchlosť

V piatich septembrových dueloch ste dali 15 gólov, kým v októbri ste ich za štyri kolá stihli dvakrát viac. Čo vám pomohlo výrazne zlepšiť streleckú efektivitu?

Keďže v tejto súťaži sme nováčikmi, najprv sme spoznávali súperov a kvalitu ich hry. Hráči, na ktorých sa útok staval, sa nevedeli gólovo presadiť. Začali sme pracovať na chybách, aby sme hrali kolektívnejšie a vypracovali sme si lepšie šance, z ktorých sa vieme presadiť .

Na jeseň ste viac ráz víťazili tesne, napríklad v Jelenci ste pred 450 divákmi vyhrali najtesnejším rozdielom. Ako s odstupom času hodnotíte toto stretnutie?

V Jelenci sa súper zameral hlavne na obranu, hral výborne, nerobil chyby a dobre sa presúval. Mali sme s tým veľký problém. V útoku sme robili veľa chýb a nepresností. Na chybách z tohto zápasu sme sa poučili a snažíme sa neprenášať ich do ďalších zápasov.

Výčapy-Opatovce neinkasujú v priemere ani gól na zápas, na čo sa proti vicelídrom budete spoliehať smerom dopredu?

Spoliehať sa budeme na skúsenosti v našom tíme, súpera však určite nepodceňujeme, budeme sa snažiť tak ako každý zápas. Osobne si chcem hrať svoju obvyklú hru a využiť rýchlosť smerom dopredu.

Dres súpera obliekajú aj viacerí nitrianski odchovanci. Tušíte, akou hrou sa hostia budú prezentovať?

Súpera veľmi nepoznám, ešte som ho nevidel hrať. Verím, že to bude otvorená hra z oboch strán a zaujímavý futbal pre divákov.

Ako sa vám páči v AC Nitra?

Som vďačný za príležitosť, ktorú som dostal. Snažím sa ju využiť čo najlepšie. Som veľmi rád, že sa môžem učiť od hráčov s bohatou futbalovou históriou a rokmi skúseností. Samozrejme sú tu aj mladší chalani ale s veľkým talentom, s ktorými som si veľmi sadol aj mimo ihriska. Je to česť hrať s takými hráčmi v jednom tíme.

Dobšík: Máme najlepšieho brankára v súťaži

Cez víkend máte možnosť dokázať to, čo nikto iný – poraziť AC Nitra na jeho vlastnej pôde. Ako eliminovať najlepší útok VII. ligy? Na čo sa budú vicelídri spoliehať v zápase jesene?

Samozrejme to nebude ľahký zápas. Budeme si musieť dávať pozor hlavne na Hambálka a Hrebíka, súperových najčastejších strelcov. Pravdaže sa však budeme snažiť sústrediť na náš komplexný výkon, aby sme mohli zabojovať o nejaké body.

Čo vás stálo bodový zisk v jedinom prehratom stretnutí sezóny na pôde Čakajoviec?

Bol to dosť náročný zápas na ťažkom teréne. Povedal by som, že nám asi chýbala troška šťastia, ale aj o tom je futbal.

Ako sa zrodil váš dominantný triumf 6:2 nad vicemajstrom a pohárovým šampiónom z Veľkého Cetína?

Súper nebol pripravený na ťažký terén, ktorý ho u nás čakal. Ihrisko bolo mokré, čo mu nevyhovovalo, naopak bola to voda na náš mlyn. Keď sme do polčasu dali tri góly, už sme boli pokojní, súper viac otvoril hru a my sme skórovali.

Dokážu Výčapy v prípade absencie vpredu adekvátne nahradiť Mareka Krajanca, ktorý obstaral viac než tretinu ich gólov?

Marek je hráč, ktorý vo Výčapoch dlho chýbal. Ale futbal zas nie je len o jednom hráčovi, na ihrisku je ich jedenásť a musia spolupracovať.

V priemere inkasujete len gól na zápas. Ako sa vám darí dlhodobo udržať v defenzíve tak solídne čísla?

Jednoznačne to bude tým, že máme jedného z najlepších stopérov a najlepšieho brankára ligy. Ale samozrejme je to hlavne o spolupráci tímu a dobrom kolektíve.

Autor: Peter Popelka.
Foto: Vladimír Dobšík, Marián Bazala.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close