Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Dôležité derby pod Gýmešom. Rivali už päť kôl nebodovali

Vicemajster AQUAFLOT Cupu prehral šesť z posledných siedmich kôl. Zmení túto štatistiku v Jelenci?

Jelenec i Dolné Obdokovce ročník odštartovali solídne, obe mužstvá však následne zastihol pokles formy. Prvý menovaný tím spadol na 14. priečku, Dolným Obdokovciam aktuálne patrí stred tabuľky. Jeseň zakončia vzájomným súbojom, partia okolo Petra Peciara sa v derby pod Gýmešom predstaví v nedeľu o 13:30.

V pozvánke na duel Jelenec – Dolné Obdokovce sme sa rozprávali s letnými posilami – domácim hráčom Michalom Betákom a navrátilcom v drese hostí Attilom Javorkom.

Beták: Platnými členmi základu sú aj viacerí dorastenci

V úvodných troch kolách ste neprehrali, no odvtedy ste bodovali iba raz. Čo stojí za vaším poklesom formy?

Po prvých troch kolách sa na nás nalepila nejaká smola. Výkony neboli zlé, odohrali sme aj zápasy, v ktorých sme mohli bodovať, ale mali sme smolu v tom, že sme dostali gól zo všetkého. Vpredu sme zase nedokázali premeniť šance.

Na jar vás Dolné Obdokovce zdolali 3:1, na jeseň ste s BFC otáčali gólmi v poslednej štvrťhodine. Ako si v derby poradiť s vicemajstrom AQUAFLOT Cupu?

Základom dobrého výsledku bude kvalitná defenzíva, aby sme nerobili chyby v obrane. V útoku máme dobrých hráčov, do nejakých šancí sa určite dostaneme, dôležité bude, aby sme ich dokázali premeniť.

Čo vás stálo postup v Campri Cupe, kde ste Dyčke vonku podľahli rozdielom triedy?

V Campri Cupe sme hrali v pozmenenej zostave, mnohí hráči nemohli prísť. V základe bolo viac dorastencov, ktorí podali kvalitný výkon, ale nestačilo to na výhru.

Dorast na jeseň neprehral ani jeden zápas a remizoval raz, dve sezóny dozadu ovládol VI. ligu, v minulej nastrieľal rovných 100 gólov, teraz ich má na konte už takmer 80 a to ešte ani neskončila jeseň. Čím to, že mládežníckemu futbalu sa pod Gýmešom tak darí?

Mládeži sa v Jelenci venujú šikovní tréneri a celkovo ľudia, ktorí sa o všetko starajú. Sú tam šikovní chalani, z ktorých viacerí chodievajú na zápasy aj s mužmi a sú platnými hráčmi v základe.

Čo bude hlavným faktorom v boji o záchranu najvyššej oblastnej súťaže?

Najdôležitejšie bude, aby sa v zimnej príprave začalo poriadne trénovať, mužstvo sa viac zohralo a prelomili sme smolu, ktorá nás drží. Kvalitných hráčov máme viacero a sme dobrá partia, druhá časť súťaže môže byť pre nás oveľa úspešnejšia, ak sa začne poriadne trénovať.

Javorka o forme Tokarieva, absencii Farkaša i jarných cieľoch

Z posledných siedmich stretnutí ste prehrali šesť, z toho štyri o gól. Na čo doplácate najčastejšie?

Máme zranených hráčov a niektorí zas nestíhali kvôli práci, napríklad aj Pali Farkaš, ktorý nám veľmi chýbal.

Čo sa zmenilo v porovnaní s úvodom sezóny, keď ste v prvých ôsmich kolách prehrali len raz?

Nezmenilo sa nič, ale nejako sa nám nedarí, možno to bude tými zraneniami. Už sme preberali aj v kabíne s trénerom Peciarom, že by sa nám hodila posila, ale viac prezradiť nemôžem, keďže je to len medzi nami, hráčmi BFC (úsmev).

Ako hodnotíte vašu doterajšiu cestu v pohári Campri Cup, kde postup dvakrát poistili zásahy legionára Tokarieva?

Veľmi pozitívne, pretože hráme so srdcom a bavíme fanúšikov, ktorí sú nám verní, či už prehrávame alebo vyhrávame. Náš útočník „Dima“ je vo forme, má dobrú ľavačku i pravačku a dal veľa gólov, brankári súperov sa majú čoho obávať (smiech).

Kam by ste to v tabuľke radi dotiahli na jar?

Na jar by sme určite radi boli medzi prvými, veríme, že sa nám to podarí.

V Jelenci ste pred rokom padli rozdielom 1:2, na čo si treba dať pozor v nedeľnom súboji pod Gýmešom?

Samozrejme nemôžeme podceniť súpera, aj Jelenec má istú kvalitu. Budeme hrať s čistou hlavou a so srdcom a veríme, že víťazstvo bude naše. Hajrá BFC!

Autor: Peter Popelka.
Foto: Jozef Fehér.

Podobné články

Back to top button
Close