NovinkyWroclaw Trophy

Dohoda „rýchlo a zbesilo“: Chren a Šproch s.r.o. si vzal Výber U17

Od minulého pondelka pred Výberom ObFZ Nitra U17 už svieti názov firmy Chren a Šproch s.r.o. 

Dohoda sa zrodila expresne. Konateľovi Rastislavovi Chrenovi zvonil telefón posledný májový piatok a prvý júnový pondelok bola dohoda na (zatiaľ) rok uzavretá. Stačil vlastne len rozhovor p. Chrena s druhým konateľom Martinom Šprochom a nový zväzový partner bol na svete.

Na začiatku júla ide šesť mládežníckych výberov ObFZ Nitra na medzinárodný turnaj do Wroclavu, kategóriu mladších žiakov si už všetci zapamätajú ako Chren a Šproch U17. Firmu špecializujúcu sa najmä na plastové a hliníkové okná a dvere všetci poznajú ako jednu z najlepších nielen v regióne. Viac sa dozviete v interview s oboma konateľmi firmy.

chren a sproch upravene

Ako prvý dostal slovo ,,spolurežisér akcie“ Rastislav Chren. 

 V piatok sme vás oslovili s ponukou zasponzorovať kategóriu U17, už v pondelok ráno bola dohoda na svete. Čo najviac zavážilo, že ste sa tak rýchlo rozhodli?

– Keď dávame peniaze do reklamy, dlho váhame….Vráti sa nám to? Bude to mať nejaký efekt? V tomto prípade ide o podporu rozvoja športu u detí, čo je podľa nás dobrá vec. Takže som neváhal ani chvíľu.

Zavážilo na tak rýchlom rozhodnutí aj to, že ste mali pred dvoma rokmi vo výberoch ObFZ syna Adama? 

– Nie, Adam hráva už za Spartak Trnava, ale viem ako tieto výbery fungujú, nakoľko tam Adam pred rokmi bol. Okrem Adama mám ešte ďalšieho syna Tobiho a dcéru Miriamku. Všetky moje ratolesti športujú a viem, že bez podpory sponzorov by to bolo pre mnohé športové kluby ťažké.

Máte aj nejakú inú skúsenosť s Oblastným futbalovým zväzom Nitra? 

– Mám skúsenosť s podporou futbalu u nás vo Volkovciach, keď ešte u nás hrávala mládež. Videl som, ako to na dedinách s mládežou funguje a niekedy je to lepšie než vo veľkých mládežníckych kluboch. Futbal v okolitých dedinách sledujem aj naďalej, pretože sú tam šikovné deti a zanietení ľudia, ktorí si zaslúžia podporu a obdiv.

Investícia do tohto typu marketingu sa môže vašej firme niekoľkonásobne vrátiť. Určite vás motivoval aj tento fakt.

– Tak určite je to bonus k tomu, že podporíme dobrú vec a človek má lepší pocit, že podporil šikovné deti a ľudí okolo nich.

Keďže ste futbalový zanietenec, akému futbalovému klubu fandíte, pripadne kto je váš obľúbený futbalista?

– Áno, je pravda, že futbalu sa venujem dá sa povedať od malička. Či už v minulosti ako hráč, alebo teraz ako otec dvoch futbalistov. Nie som nejaký zanietený fanúšik futbalového klubu, fandím futbalu ako takému. Ak si mám však vybrať, tak najviac sympatizujem s FC Liverpool. V poslednej dobe sledujem Mohameda Salaha, ktorý je veľmi rýchly hráč a v dnešnej dobe sa takéto typy preferujú.

chren a sproch upravene

S podrobnosťami o firme a jej obchodoch nás oboznámil druhý konateľ firmy Martin Šproch.

Koľko rokov je vaša firma ,,na scéne“ a na čo sa presne špecializujete?

– Ako CHREN a ŠPROCH sme na scéne už 9 rokov. Špecializujeme sa na predaj a montáž plastových a hliníkových okien a dverí.

Keby máte vymenovať nejaké firemné úspechy, čo hlavného spomeniete?

– Za úspech považujem každý jeden zvládnutý rok. Firma napreduje, zamestnávame ľudí, máme stále dobré ohlasy od spokojných zákazníkov. Máme za sebou množstvo úspešne dokončených zákaziek. Či už je to niečo väčšie, alebo menšie, vždy je to úspech.

Určite máte veľa zákaziek po Slovensku, prerastáte aj do zahraničia? 

– Robili sme pár zákaziek aj v zahraničí, v Českej republike, Rakúsku, ale aj v Taliansku. Určite vopred neodmietame žiadnu spoluprácu. Do zahraničia však rozhodne neprerastáme. Pre nás je stále výhodnejšie sústrediť sa najmä na náš región.

Spolumajiteľ firmy Rastislav Chren vám povedal o našej ponuke. Zasponzorovať partiu detí idúcich na mládežnícky turnaj je pekné gesto, ako ste spočiatku reagovali? 

– Čo sa týka reklamy, ja som vždy ten, čo o tom dlho premýšľa. Ale keď mi Rasťo vysvetlil o čo ide, nemusel ma presviedčať.

Od 4. júna teda svieti pred kategóriu U17 názov vašej firmy Chren a Šproch s.r.o. Aké sú vaše očakávania pred spoluprácou s Oblastným futbalovým zväzom v Nitre?

– Že podporíme mládež v tomto regióne a najviac nás budú tešiť ich výsledky na futbalových turnajoch, kde budú robiť nie len dobré meno ObFZ Nitra, ale aj nám.

→Vážení, ak riešite okná či dvere, stavte na kvalitu u Chrena a Šprocha!←

Pozn.: na titulnej fotke konatelia firmy, Rastislav Chren (vľavo) a Martin Šproch.

AUTOR: Erik Barát.
FOTO: Archív Chren a Šproch s. r. o.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close