Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Finále Campri Cupu: najlepší futbal v oblasti, hokejisti s trofejou, atrakcie pre deti a Kašubovci

ObFZ Nitra oslavuje tridsať rokov, program pohárovej bitky štartuje už o 14.30 h.

Odmena tisíc eur, sada nových dresov, postup do Slovnaft Cupu, zájazd na futbal do Prahy, ale hlavne trofej do vitríny a sláva pred celou oblasťou – také prémie ležia na trávniku v piatok 21. júna od 18.00 h.

AC Nitra a Rišňovce vkročia do svojho druhého finále Campri Cupu – to prvé po penaltách prehrali s Veľkým Cetínom. Nový klub vlani vo Vinodole, dedina zo západu okresu v roku 2021 v Kolíňanoch.

Čaká nás najlepší futbal v oblasti.

AC Nitra preletel siedmu ligu s 85 bodmi z 90 možných a 21-bodovým náskokom, skóre 150:12 vraví o priemere piatich gólov na zápas, na jar stratil body iba pri remíze 0:0 v Žitavanoch. Na ceste do finále Campri Cupu zničil štyroch súperov so skóre 32:1.

Rišňovce finišovali tretie iba kvôli horším vzájomným zápasom s Výčapmi-Opatovcami. Dorazia vo výbornej forme. Na jar vyhrali 10 z 15 duelov, ťahajú štvorzápasovú šnúru triumfov so skóre 18:3. Na jar potrápili majstra ako takmer nik druhý, doma podľahli len 0:1. Do súboja o pohárové zlato dorazili po štyroch presvedčivých triumfoch so skóre 17:5.

Finále Campri Cupu láka na štadión do Nitry atraktívnym programom.

Finále Campri Cupu sa prvýkrát odohrá na nitrianskom štadióne a nie na dedine. Bude zaujímavé sledovať, či návšteva tromfne kulisy z D. Obdokoviec (965), Cabaja-Čápora (850), Rišňoviec (499), Kolíňan (450), Klasova (1 100) a Vinodola (1 200), kde sa uskutočnilo posledných šesť zápasov o pohárové zlato.

Atraktívny duel rozhoduje úradujúci rozhodca roka v ObFZ Nitra Martin Hörik, na čiarach mu pomôžu skúsení Ivan Darnadi a Vladimír Gál. Výkop je v piatok 21. júna o 18.00 h, sprievodné aktivity však začínajú už o 14.30 h.

Pre divákov bude pripravená videoprojekcia zápasu európskeho šampionátu Slovensko – Ukrajina (hrá sa o 15.00 h), na štadión zavítajú aj hokejisti Nitry s majstrovskou trofejou a reťazou, najmenších fanúšikov poteší skákací hrad a ďalšie atrakcie, rozvoniavať budú gurmánske špecialitypestrý výber alka i nealka. Po finálovom zápase večer zakončí koncert výborných Kašubovcov.

Jubileum Oblastného futbalového zväzu v Nitre tak ozdobí rozmanitý program pre všetky generácie.

„Náš zväz oslavuje tridsiate výročie, klubovým funkcionárom chceme predstaviť aj nové priestory nášho sekretariátu, ktorý konečne našiel dôstojný domov na futbalovom štadióne pod Zoborom. Vďaka patrí prezidentovi Slovenského futbalového zväzu Jánovi Kováčikovi a primátorovi mesta Nitra Marekovi Hattasovi, ktorí našli spôsob, ako vyriešiť našu situáciu po kolapse športovej haly Olympia. Finále Campri Cupu sa bude hrať premiérovo na štadióne, ktorý je parametrovaný na vyššie súťaže a sám som zvedavý, aká návšteva sa príde pozrieť. Osobne zastávam názor, že finále nášho pohára patrí na niektorý zo štadiónov v našich súťažiach, kde sa tá návšteva okolo tisícky divákov vždy lepšie ukáže, čo sa potvrdilo či už v Cabaj-Čápore, Dolných Obdokovciach, Klasove alebo naposledy vo Vinodole, ale tak – rád sa nechám prekvapiť. Pripravený je bohatý sprievodný program, fanzóna pre fanúšikov bude otvorená už od 14.30 h, na plátne sa bude sledovať zápas našej reprezentácie s Ukrajinou, na štadióne sa ukážu s majstrovským pohárom hokejisti Nitry, na svoje si prídu s atrakciami deti aj rodičia a po finálovom zápase Campri Cupu si užijeme koncert Kašubovcov. Určite sa teda máme na čo tešiť! Všetkých srdečne pozývame na štadión pod nitrianskym hradom,“ vyhlásil Štefan Korman, predseda ObFZ Nitra.

V najbližších dňoch prinesieme rozhovory s predsedami, trénermi i hviezdami oboch finalistov.

Podobné články

Back to top button
Close