Úradné správy

Finále, hlás sa!

Z poslednej Úradnej správy Športovo-technickej komisie vieme, že finále Campri cupu – pohára Oblastného futbalového zväzu Nitra, sa bude konať 7. júna o 18:00 hod. v Cabaji-Čápore.

 

Prípravy začínajú

Ľudia okolo furbalu v druhej najväčšej dedine okresu Nitra si teda zoberú pod patronát siedmy júnový deň a budú sa snažiť zo svojho organizátorského umenia vymačkať čo najväčšie penzum práce. Latka z minuloročných Dolných Obdokoviec je postavená vysoko. „Podarí sa im vybaviť lepšie počasie ako Bodočanom“? Pre obfz.sk zareagoval šéf miestneho futbalového klubu Peter Bosák: „Pre náš klub je to nesmierna česť organizovať finále tak skvelého pohára ako je Campri cup. Našou prioritou bude spraviť čo najlepšie prostredie pre hráčov a taktiež fanúšikov,“ vyslovil s odhodlaním. „Tento víkend máme prvú veľkú brigádu, pri ktorej budú zapojení rodičia mládežníkov z klubu, dorastenci, áčkari, internacionáli, vlastne všetci, čo majú ruky a nohy. Bude sa maľovať tribúna, striedačky, zveľaďovať okolie ihriska atď.,“ pokračoval, „hneď ako som sa dozvedel, že finále budeme hostiť my, zasadol u nás organizačný výbor a rozplánovali sa veci. Mám ich na starosti ja a ďalší z vedenia klubu. Spomenúť by som chcel najmä trénera našej mládeže Romana Hromádku, ktorý bude finálový duel moderovať od začiatku, až do vyhlásenia výsledkov. S moderovaním má skúsenosti, moderoval aj náš športový ples, má to v sebe, takže je sa na čo tešiť, bude to mať grády! Sme potešení, že tak veľký futbalový sviatok sa bude konať práve u nás!“

 

Kto skôr príde, ten skôr berie

„Vynovenú domácu šatňu „A“ mužstva dáme tomu, kto príde ako prvý. Nechcem aby sa niekto urazil. Ide nám o to, aby boli všetci hráči, tréneri a funkcionári spokojní. Asi je to ešte skoro, ale už vopred pozývam všetkých do Cabaja-Čápora. Bude to súboj prvého s druhým podľa priebežnej tabuľky VI. ligy, rozhodne sa podľa mňa až v šiestej penaltovej sérii, všetci sa nesmierne tešíme už teraz!“ podčiarkol na záver peknými slovami.

Finále sa odohrá na tomto útulnom štadióne, už s novými klubovými priestormi.
Finále sa odohrá na tomto útulnom štadióne, už s novými klubovými priestormi.

 

Dejisko finále objasnené

Predstavu zväzu načrtol taktiež predseda ObFZ Nitra Štefan Korman: „Vnímali sme názory okolo finálového dejiska, viem, áno, niektorí ho videli na ligovom štadióne. Možno raz. Dnes sú ale vo finále Volkovce, ktoré sú „céčkom“ ViOnu, štadión v Zlatých Moravciach by mohol byť považovaný za ich výhodu. V Nitre sa dávajú dokopy po posledných problémoch s finále Slovnaft cupu, navyše réžia na ligovom štadióne je niekde inde, ako sú naše možnosti, aj preto sme stavili na istotu. Vyhlásili sme konkurz na usporiadateľa finále Campri cupu, možnosť prihlásiť sa mal každý, reagovali Žitavany a Cabaj-Čápor. Keďže v Žitavanoch sa naposledy konala Jedenástka roka, zvolili sme pre ďalšiu slávnosť ObFZ Nitra štadión v Cabaj-Čápore, ktorý aj vďaka dotáciám zo Slovenského futbalového zväzu prešiel parádnou rekonštrukciou,“ vysvetlil šéf zväzu najskôr výber finálového dejiska. Pri otázke, či má blížiace sa finále favorita, pokrútil hlavou. „Stretnú sa bezpochyby dve najlepšie mužstvá, ktoré hrajú v našich súťažiach. Campri cup nabral vážnosť už po prvom ročníku, favoriti sa tentoraz nenechali nachytať na hruškách, určite sa máme v Cabaj-Čápore na čo tešiť. Na volkovskej strane Jožko Chovanec, Ondrej Číž s Martinom Visnyeiom či Martinom Školníkom, na druhej strane rovnaké ozdoby majú aj súperi z Kolíňan, v drese ktorých hrá aktuálne najlepší hráč Matúš Turan, ďalej Peter Dobiáš, Jozef Novota, Milan Rimanovský či supertalent Miloš Lacika.“ Do tretice sme boli zvedaví na motiváciu pre najlepších. „Nemeníme nič z benefitov, ktoré sme pripravili v prvom ročníku. Finančné odmeny pre oboch finalistov zostávajú bez zmeny, rovnako tak pripravíme pre víťaza Campri cupu dresy a aj výlet do Prahy s futbalom na Sparte alebo Slavii pre 25-člennú výpravu,“ upresnil Štefan Korman bonusy pre najlepšie tímy Campri cupu.

Takto pred rokom sa z víťazstva tešil v D. Obdokovciach práve Cabaj-Čápor. Vystriedajú ich Volkovce či Kolíňany?
Takto pred rokom sa z víťazstva tešil v D. Obdokovciach práve Cabaj-Čápor. Vystriedajú ich Volkovce či Kolíňany?

Futbal v Kolíňanoch na vzostupe

Kolíňanský futbal prežíva krásne časy: rozbeh kategórie U9, uchytenie sa U11 a U13, starší žiaci sa držia v popredí svojej súťaže, dorast vyhral súťaž a „áčko“ je o dva body druhé v šiestej lige, pritom hrá ešte finále pohára. Zaujímavé je, že v oboch „dospeláckych“ súťažiach má najväčšieho konkurenta rovnakého –Volkovce. Podľa zápisu finále  je ako domáci písaný Kolon, preto sme hlas uchmatli najprv od Norberta „Tuka“ Vargu, miestneho prezidenta klubu: „Trochu nám síce nevyhovuje termín, keďže bojujeme o triumf aj v lige, no to aj Volkovce. Asi viac by som bol za, keby sa finále hrá buď v H. Ohaji alebo na Dyčke, teda medzi dedinami aktérov. Ale je to asi tak, ako má byť. Hlavne nech si ľudia užijú pekný futbalový piatok, určite nebudú ľutovať!“ povedal s dobrými pocitmi.

 

„Cesta plná smoly“

Volkovce majú taktiež  stále šancu na double, dokonca sú k nemu bližšie, keďže vedú ligu. Na slovíčko sme oslovili aj prezienta a trénera Volkoviec Ondreja Kozolku: „Dejisko finále nie je zlé, ale možno viac by som si ho vedel predstaviť niekde medzi Kolíňanmi a Volkovcami, napríklad v Klasove alebo v Hornom Ohaji, nakoľko Cabaj je od nás dosť ďaleko a určite by prišlo viac našich priaznivcov,“ zhodli sa nepriamo s Vargom. „Inak taká zaujímavosť: na ceste z Nitry do Šale cez Močenok máme veľmi zlú bilanciu, keďže vlani sme vypadli v semifinále pohára v Cabaji, na jeseň sme prehrali v Betonáris Šaľa a teraz na jar aj v Močenku. Dúfam, že tento raz to už zlomíme!“ úsmevne zakončil.

AUTOR: Erik Barát.

FOTO: archív.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close