Novinky

Zápas o všetko! Pôjde do šestky Dyčka či Branč?

Vrábeľsko-nitriansku VII. ligu B čaká v nedeľu doobeda hrot. 58- bodová Dyčka sa ,,pobije” s 56-bodovým Brančom o výrazné priblíženie k ligovej korune, avšak partia okolo Mariána Hada má ešte zápas k dobru. 

Mestskú časť Vábeľ čaká veľký futbalový sviatok: v nedeľu doobeda pred minimálne 300 ľuďmi, s novými šatňami a v krásnom areáli bude ,,horieť tráva”, v súboji, s možno kvalitou najlepším siedmoligovým tímom v oblasti.

Dyčka jarnú neporaziteľnosť prekvapivo stratila v zápase proti N. Hrnčiarovciam, potom drží jazdu ôsmich mačov bez prehry. Szombat z Jelenca však výrazne skrátil 15-gólový náskok Grebáča spred začiatku jarnej časti na štyri. Góly bývalého hráča Dunajskej Stredy či Zvolena však budú červeno-modrí potrebovať v tomto kole ako soľ. Jesenný zápas v Branči skončil v prospech hostí rozdielom triedy 1:4, keď za domácich sa presadil iba Grünfeld, pričom Dyčanov pozdvihol dvojnásobne Medveď a po kuse pridali Grebáč s Koprdom.

Stánok Dyčky bude pripravený, ako vždy, na vysokej úrovni.
Stánok Dyčky bude pripravený, ako vždy, na vysokej úrovni. (Foto: Šuker)

 

Narozdiel od svojho nedeľného súpera, Brančania sú zatiaľ bez jarnej prehry, zaváhali akurát vo Vinodole (0:0). Z Hada, Richrárecha, Chrenka či Stacha ide rešpekt, ostatní traja strieľajú góly sťa na želanie a cez bývalého reprezentanta málokrát prejde nejaká akcia. Inak, bude to aj súboj najlepšej defenzívy (19) proti najlepšej ofenzíve (124). V kurze je veľký zápas, obaja majú víťazstvo v lige vo svojich rukách, čo už po nedeli platiť nebude. Na 90 percent skončí na najvyššom piedestáli víťaz nedeľňajšieho šlágra. V prípade remízy bude zrejme rozhodujúci zápas Dyčky v Jelenci, hraný o týždeň neskôr.

Čo zostrojí na Dyčke tento tím snov?
Čo zostrojí na Dyčke tento tím snov?

 

Pred mikrofón obfz.sk sme tento raz postavili krajného obrancu Dyčky Petra Páleníka a stredného ofenzívneho záložníka Branču Filipa Šlosára.

Dyčka v dostihoch síce vedie o dva body, no Branč má ešte zápas k dobru. Beriete to ako zápas o všetko?
 • Páleník: ,,Jasné, že to berieme ako zápas o všetko, zvýšili by sme náskok na 5 bodov a tým pádom by bola výhoda na našej strane. Ale zápas o všetko by taktiež boli aj zvyšné dva.”
 • Šlosár: ,,Je to dôležitý zápas pre nás ako aj pre domácich. Síce Dyčka ešte ide hrať o týždeň do Jelenca, myslím si ale, že o prvom mieste rozhodne tento zápas.”
Ktorý zápas, čo ste odohrali na jar, bol podľa vás herne a výkonnostne najlepší a naopak, ktorý najhorší?
 • Páleník: ,,Myslím, že na jar sme zvládli práve posledný zápas v Pohraniciach a dobre sme zahrali aj doma s Paňou. Popravde, zlých výkonov bolo viac, ale najhoší jednoznačne doma proti N. Hrnčiarovciam, v tom zápase sme nepochopiteľne prehrali.”
 • Šlosár: ,,Na jar bol herne asi najlepší zápas doma s Pohranicami, kde otáčali nepriaznivý stav (0:1), mužstvo sa nezlomilo, ale vzomklo, ukázalo charakter a otočilo na 9:3. Podobne to bolo aj v Jelenci. Zohrali sme sa, hráme každým zápasom lepšie a lepšie. Na Dyčke to musíme potvrdiť.”
Branč je na jar zatiaľ neporazený, zmení to v nedeľu Dyčka?
 • Páleník: ,,Spravíme pre to všetko, aby sme túto štatistiku zmenili.”
 • Šlosár: ,,Ideme si po výhru, verím, že sa nám to aj podarí, no rešpektujeme aj veľkú silu súpera, nech vyhrá lepší.”
V úvodnej polovici sezóny ste brali/bral váš súper všetky body, rozdielom triedy. Ako si spomínate na ten zápas?
 • Páleník: ,,Na jeseň sme išli na nich po nečakanej domácej prehre s Pohranicami, ktorá bola na niečo dobrá, vrátili sme sa ňou na zem. U nich sme podali azda najlepší výkon v ročníku a zaslúžene sme tam vyhrali.”
 • Šlosár: ,,Ten zápas som kvôli zraneniu nehral, preto ten výsledok (smiech). Ale nie, Dyčka má kvalitné mužstvo, nebezpečné protiútoky, dobre bránili a aj brankár im výborne zachytal, no v našom mužstve sa od toho zápasu dosť zmenilo.”
Na koho si od súpera budete musieť dať najväčší pozor?
 • Páleník: ,,Majú v mužstve asi štyroch hráčov, ktorí dali 15 gólov a viac, takže najviac na nich. Ale všetci od nich sú nebezpeční, dokonca aj brankár (úsmev).”
 • Šlosár: ,,Tak asi na najlepšieho strelca Grebáča a stredného záložníka Tomáša Kéryho, ktorý u nás pred časom pôsobil ako hrajúci tréner. Bude to pre neho a pre nás teda špecifický zápas.”
Čo môže v nedeľu rozhodnúť?
 • Páleník: ,,Každá malá chybička alebo nepremenená šanca, poprípade štandartka.
 • Šlosár: ,,Ten, kto urobí menej chýb, vyhrá. Bude to zápas možno o jednom góle.”
V čom spočíva vaša najväčšia zbraň?
 • Páleník: ,,Tímová sila. Verím, že zabojujeme jeden za druhého a necháme na trávniku všetky sily. Rozdiel v zápase môžu spraviť i naše individuality.”
 • Šlosár: ,,Sila kolektívu. Od zimy sa to tu vykryštalizovalo, vznikla dobrá partia, ktorej je jedno kto dá gól a ťahá za jeden povraz.”
Je za víťazstvo sľúbená v kabíne nejaká odmena?
 • Páleník: ,,My nemáme taký rozpočet ako Branč, aby sme mali sľúbené odmeny (smiech). Pre nás starších je to jedna z posledných radostí vo futbalovej kariére zažiť radosť z postupu. Verím v pomoc mladých. Bola by to odmena pre všetkých ľudí, čo robia okolo futbalu na Dyčke, týmto im patrí obrovská vďaka.”
 • Šlosár: ,,O žiadnej konkrétnej odmene neviem, ale dúfam, že za víťazstvo nám tréner Zolo Čekey aspoň navarí guláš (smiech).”
V prípade výhry v lige by mal klub záujem postúpiť do šiestej ligy?
 • Páleník: ,,Bavili sme sa už o tomto aj v kabíne a dospeli sme k tomu, že záujem by určite bol, taktiež plná podpora zo strany vedenia.”
 • Šlosár: ,,V prípade prvého miesta by sme určite chceli postúpiť a vyskúšať si kvalitnejšiu súťaž.”
Ako hodnotíte doterajšiu úroveň sezóny?
 • Páleník: ,,Keď sa na to v globále pozerám, jeseň sme mali lepšiu: viac zápasov sme vyhrali o 5 a viac gólov a aj výkony boli super. Jar máme herne slabšiu, nevyhrávame veľkými rozdielmi, no stále sme o dva body prví.”
 • Šlosár: ,,Čo sa týka úrovne súťaže, medzi veľa mužstvami je vysoký výkonnostný rozdiel, no klobúk dole, že to niekrtorí nezabalili. Páči sa mi, že už dlho som nevidel žiadne kontumácie, hráči normálne prídu a odohrajú zápas.”
Ak bude pekné počasie, koľko ľudí si nájde cestu na krásny dyčiansky areál?
 • Páleník: ,,Dúfam v pekné nedeľné počasie a čo najväščiu podporu ľudí na našom ,Anfielde´. 500-vka by bola podľa mojich predstáv. Týmto by som ich chcel čo najsrdečnejšie pozvať, hádam si prídu na svoje.
 • Šlosár: ,,Verím, že sa počasie konečne umúdri, i od nás z Branču sa chystá početná výprava priaznivcov. Keď sa pripoja ľudia z Dyčky a okolia, 300-vka padne.”
Tip na konečný výsledok a kto rozhodne?
 • Páleník: ,,Vyhráme 3:1, nech rozhodne ,bárskto´, aj náš brankár Ľuboš Števo z brány (smiech).”
 • Šlosár: ,,Dúfam, že im oplatíme jesennú prehru a vyhráme 0:3. Verím, že Peter Stacho bude úspešne pokračovať v svojich hetrikoch (úsmev).”
AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Back to top button
Close