Novinky

Kadja ťahá Nové Sady k ofenzívnej elite

Ak nerátame tri veľkokluby VII. ligy A – Mojmírovce, Svätoplukovo a Lukáčovce – najlepšou ofenzívou prekvapujúco disponujú „až“ desiate Nové Sady.

Doposiaľ dali takmer o polovicu viac gólov ako Cabaj-Čápor, no predčili aj ofenzívne ladené Hájske, Jarok či Šurianky. A stále im nie je dosť… Avšak teraz ich čakajú tri ťažké zápasy: s Hájskym, v Mojmírovciach a v Jarku. Celkovo vsietili 80 kusov a ich ofenzívny režisér Kadja kraľuje strelcom s 38-imi gólmi.

Defenzíva je pre zmenu za očakávaniami: štvrtá najhoršia so 69-imi inkasovanými gólmi. „Labute” ťahá za dobrými výsledkami i kapitán Greguš, ktorý vernosť Novým Sadom v sebe nezaprie.

Kadja (vpravo) má oranžovo-červené srdiečko a ťahá svoj tím za dobrými výsledkami.
Kadja (vpravo) má oranžovo-červené srdiečko a ťahá svoj tím za dobrými výsledkami.

O tej pozitívnejšej parkete N. Sadov – ofenzíve – sme sa porozprávali s jej najväčším atribútorom Jánom Kadjom.

Ako by ste doposiaľ zhodnotili sezónu?

Pred začiatkom sezóny sme mali obavy, či vôbec poskladáme mužstvo. Chceli sme hrať v strede tabuľky, ale celkovo sme s doposiaľ dosiahnutými výsledkami spokojní.

Kraľujete tabuľke strelcov s 38 gólmi, máte taktiež štvrtú najlepšiu ofenzívu, no v tabuľke ste až piati od konca. Čo je dôvodom?

V útoku sa nám darí, strieľame veľa gólov, len musíme skvalitniť našu obranu.

Dostávate sa do góloviek prevažne sám, alebo máte nejakého overeného nahrávača?

Väčšinu mojich gólov som dal po štandartných situáciách. Mojim dvorným nahrávačom je Patrik Kyšták, ale i ostatní chalani v mužstve.

Čo sa týka defenzívy, disponujete štvrtým najhorším obranným skóre. Čo v nej škrípe?

Ako som už spomenul, treba skvalitniť obranu a byť dôslednejší v obranných povinnostiach, to nám robí najväčšie problémy.

Kto najviac ťahá kolektív v kabíne?

Za najväčšieho ťahúňa v kabíne by som označil Romana Fusku, ale inak celé mužstvo, pretože každý sa snaží hrať to čo vie, na čo má a ide na dno svojich síl.

Máte pred sebou tri náročné zápasy. Asi nechcete, aby vám korunku kráľa strelcov ukradol Horváth z Lukáčoviec?

To veru nechcem, preto bude mojou snahou v nasledujúcich zápasoch ukázať všetky moje kvality, a tým preukázať snahu udržať sa na vedúcej pozície, samozrejme aj vďaka podpore chalanov z mužstva.

Ako hodnotíte tohtoročnú úroveň ligy?

Všetko má svoje plusy a mínusy, ale z globálu je úroveň postačujúca.

Nechceli by ste po sezóne skúsiť nejakú vyššiu súťaž? Mali ste už nejaké ponuky či už počas zimnej prestávky alebo v tomto období?

Ponúk bolo veru dosť, ale ja som srdcom stále v Nových Sadoch, chcem im pomáhať strieľať góly ako sa bude dať.

AUTOR: Erik Barát.

FOTO: archív.

Podobné články

Back to top button
Close