Aktuality Úvodná stránka

Füleovci prvýkrát proti sebe: H. Ohaj sa narobí, „Bodok“ ráta iba výhru

Pozývame na derby z jarnej premiéry VI. ligy

Vyše dvadsať rokov ich vídame na ihriskách v regióne, dokopy hrali za tridsať rôznych klubov (!), ale až na hrane štyridsiatky v občianskom si prvýkrát zahrajú proti sebe. Vrábeľskí bratia Füleovci sa už tešia na jarný výkop najlepšej oblastnej súťaže.

„Aj preto to na Hornom Ohaji bude zaujímavý zápas. Spolu s Kristiánom sme ho dostali tam, kde je dnes. Typologicky sme trochu iní, na ihrisku sa príliš nestretneme,“ vraví útočník Imrich Füle.

„Pravda, on bude vpredu, ja v strede, veľa súbojov spolu neabsolvujeme, ale teším sa. Už len kvôli Imrovi to s Dolnými Obdokovcami pre mňa bude derby. No žiadne prehnané emócie, už sme skúsení,“ pritaká stredopoliar Kristián Füle.

Nedeľný (10.30 h) šiestoligový šláger Horný Ohaj (14.) – Dolné Obdokovce (4.) tak bude nabitý špecifikami, po omši sa v mestskej časti Vrábeľ pôjde na dobrý futbal.

Vrátil sa aj kvôli Husárovi

Päť a pol roka túlania po novozámocko-levických končinách je na konci, Kristián Füle už znova žiari v rodisku rodičov. Hornému Ohaju v nedeľnej dohrávke penaltou a priamym kopom vystrelil upracovaný triumf s Močenkom (2:1), a to ešte trafil brvno.

„Prekvapilo ma, že ja, drevák, čo góly nestrieľam, som ich zrazu dal dva. Snáď na jar ešte aspoň štyri pridám,“ uškŕňal sa šikovný špílmacher po svojom prvom dueli od septembri.

„Zemné sa vlastne rozpadlo, odišlo kopec hráčov, inak by som tam ostal. Je mi ľúto, že to, čo sme na Ohaji vybudovali, dnes už nevidno v tabuľke. Každý sem chodí vyhrávať. Chcem pomôcť klubu zachrániť sa v súťaži, vrátiť mu meno. Prišiel som aj preto, že novým trénerom sa stal môj dlhoročný kamarát Miloš Husár. Čaká nás však veľmi veľa práce,“ uvedomuje si Kristián Füle.

Horný Ohaj mal jednu z najlepších zimných príprav za posledné roky. Záchrana je jasným cieľom, aj preto sa po pauze vrátil skúsený funkcionár Silvester Jókay. Klub vykročil do jari správne, ale po Močenku privíta protivníka iného rangu. Nádej mu dodáva fakt, že nadupané Dolné Obdokovce porazil v troch z posledných štyroch zápasov.

„Nitrianske súťaže som dlho nehral, ťažko odhadnúť kvalitu súpera. Z počutia však viem, že kvalitou patrí do prvej päťky a chce hrať futbal po zemi. Je tam Paľo Farkaš, Peťo Peciar, brat Imro, v bráne Peťo Pintér, nikoho ďalšieho nepoznám. Bodok určite má lepšie mužstvo, ale niekedy motyka vystrelí. Vrátia sa nám traja hráči. Obzvlášť doma môžeme byť úspešní. Určite to bude lepší zápas než s Močenkom,“ pridal Kristián Füle.

„Divým rakom“ bude chýbať skúsené trio Barát (slúži na hranici), Polyák (dlhodobo zranený), Mesároš (menšie zranenie), naopak, kouč Husár už môže rátať s Chrenom, Hudikom a Miklem.

Na Ohaji ho vnímajú kontroverzne

Dolné Obdokovce sa na Horný Ohaj vrátia po takmer troch rokoch. Dobré ihrisko bude priať ich kombinačnému futbalu, ale bojovnosť domácich naopak.

„Súpera nijako nepodceňujem. Nový tréner Miloš Husár chalanov namotivuje. Ak sa chcú zachrániť, musia vyhrávať. A tlak im môže v nedeľu zväzovať nohy. Naopak, pre nás je to viac-menej bežný zápas. Hráme uvoľnene, nikto z vedenia na nás netlačí. Máme omnoho lepšie, vyzretejšie, skúsenejšie a kvalitnejšie mužstvo. Nepripúšťam si nič iné než tri body,“ jednoznačne hlása Imrich Füle.

„Bodok“ pod taktovkou funkcionárskej partie okolo Tomáša Dodoša prežíva najlepšie časy v histórii, bije sa o špicu šiestej ligy, von jazdí s výjazdom fanúšikov a aj v nedeľu bude favoritom.

„Naši fanúšikovia sú nároční, ľúbia úspechy, víťazstvá a góly. Vždy nás burcujú. Už len kvôli nim chceme všetko vyhrávať. Dobehnúť prvý Klasov bude nereálne, ale plánujeme sa pobiť o druhé miesto. A vyhrať Campri Cup – vo štvrťfinále máme prijateľné Hostie. Verím, že nám to vyjde. Na sústredení sme utužili kolektív, všetci v klube si rozumieme,“ potvrdzuje dobrú náladu 11-gólový najlepší strelec tímu.

„Vždy chcem skórovať a potešiť fanúšikov. Rozumiem si hlavne s Peťom Peciarom, viem ťažiť z jeho špinavej roboty, zráža sa vyhráva súboje. A aj s Rasťom Zeleňákom, ktorý už vie nacentrovať,“ s úsmevom pridal Imrich Füle.

Mimochodom, na Hornom Ohaji zažil pekné časy. Do šiestej ligy ho na jar 2016 odpichol dvoma gólmi v pamätnom šlágri práve v Dolných Obdokovciach (3:1).

„Postupovalo sa, dávali sme veľa gólov, fanúšikovia sa tešili. Na Ohaji ma však vnímajú kontroverzne. Tí, ktorí si pamätajú, že som klubu pomáhal, mi dodnes fandia. Ale sú aj takí, ktorí mi neodpustili, že som odišiel,“ otvorene priznal 45-gólový kanonier v posledných troch (neúplných) sezónach za BFC.

Mimochodom, práve Imrich Füle je najlepším strelcom Dolných Obdokoviec (3 góly) i Horného Ohaja (5 gólov) v posledných jedenástich vzájomných zápasoch od leta 2014.

POSLEDNÝCH 11 ZÁPASOV
8. 8. 2021 (6. LIGA): D. Obdokovce – H. Ohaj 2:0 (0:0), R. Kluka, I. Füle.
9. 8. 2020 (6. LIGA): D. Obdokovce – H. Ohaj 2:3 (1:2), I. Füle, Borota – J. Ürge ml. 2, Koutný.
15. 9. 2019 (6. LIGA): D. Obdokovce – H. Ohaj 1:2 (1:0), I. Füle – O. Chren, Š. Mikle.
1. 6. 2019 (6. LIGA): H. Ohaj – D. Obdokovce 3:1 (0:1), Strieška, Fordinál, Lisý – Michalík.
28. 10. 2018 (6. LIGA): D. Obdokovce – H. Ohaj 1:0 (0:0), A. Habdák.
22. 4. 2018 (6. LIGA): D. Obdokovce – H. Ohaj 1:1 (1:0), J. Habdák – Koutný.
24. 9. 2017 (6. LIGA): H. Ohaj – D. Obdokovce 0:2 (0:1), Uharček, Štefek.
29. 5. 2016 (7. LIGA B): D. Obdokovce – H. Ohaj 1:3 (0:1), Maťo – I. Füle 2, P. Maďar.
18. 10. 2015 (7. LIGA B): H. Ohaj – D. Obdokovce 3:0 (1:0), Svatík, Barát (11 m) – vlastný (Maťo).
19. 4. 2015 (7. LIGA B): D. Obdokovce – H. Ohaj 2:0 (0:0), Šturdík, Teplanský.
31. 8. 2014 (7. LIGA B): H. Ohaj – D. Obdokovce 4:2 (2:1), I. Füle 3, Fordinál – Teplanský, Pindes.
Sumárna bilancia (z pohľadu H. Ohaja): 6-1-4, skóre 19:15

Podobné články

Back to top button
Close