Novinky

Garaj na dvanástej zastávke. S Močenkom chce hrať o špicu

Močenok našiel výťah do hornej polky VI. ligy. „Nech strelí štrnásť gólov,“ želá si predseda Bleho.

„Ani ho nepoznám, vybavil ho Miloš Bleho, všetko je veľmi rýchle. V nedeľu máme generálku, hráme so starším dorastom ČFK Nitra. Dám ho na hrot a uvidíme,“ chichúňa sa tréner Milan Lenický. Močenok v apríli vyškriabal zo zostupového pásma a teraz s ním hádže očkom na „pohárové priečky“ VI. ligy. A presne Lukáš Garaj by mal byť posledným kúsočkom do mozaiky. „Ak sme prehrávali, tak len tesne, naša hra mala myšlienku. Jediné, čo nám chýbalo, je typický zakončovateľ. S Garajom som bol v kontakte už dlhšie, keď sa teraz naskytla možnosť ho angažovať, nebolo nad čím váhať,“ objasňuje predseda Bleho a začal básniť. „Bodaj by si Lukáš rozumel s našimi esami Pútecom, Štefankom a Hanákovcami a Močenok by vyhrával… Doteraz sme mali sedemgólových strelcov, dúfam, že toľko strelí naša nová posila už za jeseň,“ praje si Miloš Bleho.

Močenok sa už nechce trápiť v tabuľkovom suteréne.
Močenok sa už nechce trápiť v tabuľkovom suteréne.

Boli časy, keď močenskí futbalisti zvyšovali svojim skalným promile. Teraz im stúpa akurát tak tlak. Štvortisícovú dedinu, najväčšiu v Okrese Šaľa, pozná mladšia generácia na ihrisku len ako lenivú gazdinú. Modro-bieli vypadli zo štvrtej i piatej ligy, len tak-tak, že neopustili i šiestu, predposledné Lužianky mali v júni len o štyri body menej. Aby sa na kilá vytrhaných vlasov zabudlo, je tu Lukáš Garaj. „Aspoň tá prvá päťka aby bola,“ vinšuje si 24-ročný rýchlik a stroj na góly. „Hrať o špicu, to by bolo ideálne. Ale viem, že máme také mladšie mužstvo, hádam to s ním v tejto vyrovnanej súťaži nejako utiahneme. Dúfam, že budem ťahúňom,“ pozerá do budúcnosti fanúšik Antoineho Griezmanna. Do Močenku ho presvedčil kamarát Adam Lenčéš, pred 2 rokmi s ním sedel v jednej šatni v Rumanovej. Celkovo tých kabín vystriedal Garaj už „mrte“ – Šoporňa, Pusté Sady, zase Šoporňa, Hájske, Dražovce, opäť Šoporňa, Janíkovce, Báb, Kľačany, Čakajovce, Rumanová, Zbehy, Pata… Za taký životopis by sa nehanbil ani Balotelli. „Všade bolo dobre, v Rumanovej a Bábe najlepšie. Ako doma,“ nadchýna sa chalan z Bábskych majerov.

Ešte v drese Čakajoviec.
Ešte v drese Čakajoviec.

Na špicu VI. ligy sa chce Garajova svorka odpichnúť z prvého kola v Čakajovciach. Tam to alfasamec močenského útoku dobre pozná. „Pre mňa to bude dosť dobrý zápas. Budem mať väčšiu motiváciu ako inokedy, viac sa budem chcieť ukázať. Teším sa na Viktora Kociana a brankára Peťa Maka. Viem, že po ľavici má slabšiu stranu, tam mu to šupnem,“ smeje sa Lukáš Garaj. Keď mu v kopačkách opäť vyraší pušný prach, celá liga sa má na čo tešiť!

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Martin Kilian ml.; OFK Čakajovce – Veronika Gregušová.

Podobné články

Back to top button
Close