Novinky

Volkovce ukázali v Golianove futbalovú extratriedu

Víkendové 1. kolo Campri Cupu odštartovala piatková konfrontácia Golianova, ktoré uplynulú sezónu vypadlo zo šiestej ligy, a Volkoviec, ktoré do nej nastúpilo ako z veľkej knihy. Podobne tomu bolo aj dnes, ,,céčko“ ViOnu sa s domácimi absolútne nemaznalo, ukázalo divákom koncert pekných akcií, vyložených príležitostí a siedmych gólov. Dôvodom predohrávky neboli vyhradené televízne práva, ale nedeľné hody vo Volkovciach. Vykročila mašina zo Zlatomoravska do veľkej sezóny?

Výborne pripravené ihrisko v krásnom golianovskom areáli bol vodou na mlyn pre akcie Volkoviec. Hra najskôr začala zo strany na stranu s miernou prevahou hostí. Účet šancí otvorili domáci, prízemná strela Polkorába veľa šarapaty nenarobila. Vzápätí sa na druhej strane zastreloval Kováč, ktorý pri chybičke brankára pri rozohrávke netrafil ideálne loptu. V 8. minúte sa vyskytol na šestnástke M. Chovanec a po ideálnom spracovaní trafil loptu len do žrde. Veci sa začali diať v 11. minúte, keď sa po jasnom faule na M. Chovanca pískala penalta, Kováč ju s prehľadom premenil – 0:1. V 16. minúte domáci reklamovali ruku v šestnástke, ale rozhodca bez váhania nechal pokračovať v hre. Najhorší moment celého stretnutia sa odohral o stodvadsať sekúnd neskôr. Po centrovanej lopte sa zrazili domáci brankár Varga a hosťujúci kapitán J. Chovanec a obaja museli okamžite striedať, gólman obišiel s podozrením na ťažký otras mozgu, útočník s rozbitou hlavou. ,,Céčkari“ sa potom striedali v nepremieňaní šancí. Najskôr Kováč zoči-voči, potom od veľkého vápna Tesársky. Posledná desaťminútovka úvodného dejstva patrila M. Chovancovi, dvakrát trafil z toho istého miesta milimetrovo pri tyčku – 0:3.

Volkovce dúfajú, že ich kapitán Jozef Chovanec (vľavo) sa zotaví čo najskôr.
Volkovce dúfajú, že ich kapitán Jozef Chovanec (vľavo) sa zotaví čo najskôr.

Druhé dejstvo bolo nervóznejšie. Domáci chceli s výsledkom niečo urobiť, viac sa tlačili dopredu, cítili šancu na kontaktný gól. Volkovce sa zavreli a vyrážali do rýchlych brejkov. Po rohu najlepšieho hráča Golianova Černého neuspel Šmiga. Trápenie sa s kvalitatívne lepším súperom neuniesol domáci T. Áč, ktorý úmyselne dohral pri rozohrávke brankára Školnika a porúčal sa predčasne pod sprchy. V polke druhého polčasu Visnyei prihral Kováčovi do prázdnej (0:4) a ten o 3 minúty neskôr skóroval po nezištnej prihrávke znovu, tentoraz nabíjal Tesársky – 0:5. Na druhej strane to opäť skúšal Šmiga, falšom minul. Potvrdilo sa staré známe nedáš – dostaneš a M. Chovanec do tretice trafil prízemne pri tyčku – 0:6. V samom závere pridal klinec do rakvy výborne hrajúci nováčik Inovčanov Holečka – 0:7.

HLASY

Tomáš Áč starší, predseda Golianova: „Hoci sme nečakali, že by sme cez silné Volkovce mohli postúpiť ďalej, mám zo zápasu veľmi zlé pocity. Neboli sme spokojní s rozhodcom, ale taký je futbal, s tým nič nespravíme. Ľutujem, že sme hosťom ustúpili na zmenu termínu zápasu, sami sme na svoj ústupok doplatili.“

Ľudovít Černý, kapitán a stredný záložník Golianova: ,,Boli sme dobrí, ale súper lepší. Podľa mňa výsledok klame. Naši mladší hráči boli nedisciplinovaní, namiesto behania vytvárali konflikty. Súper nás kondične predčil a najviac nás mrzí zranenie brankára. Mali sme postupové ambície, žiaľ, nevyšlo to.“

Ondrej Kozolka, predseda a tréner Volkoviec: ,,Zápas sme začali dobre. Futbal je kolektívna hra, podali sme kolektívny výkon. Vypracovali sme si do polčasu sľubný náskok 0:3, čo bolo rozhodujúce. V druhom polčase sme mali cieľ nedostať gól a využiť nejaké brejkové situácie. Mrzí nás zranenie Jožka Chovanca a obojstranná zápasová nervozita. Konkrétny cieľ v tejto sezóne nemáme, chceme hrať pekný futbal.“

Filip Holečka, pravý obranca Volkoviec: „Prvý súťažný zápas za Volkovce po troch rokoch hodnotím veľmi pozitívne. Super partia, super tréner. Vyhovuje mi aj náš herný štýl. Chalani makali, za postupom sme šli od prvých minút a určite bol zaslúžený. Pocity z môjho prvého gólu? Rozbehol som sa skraja, vypýtal si loptu, potiahol a zakončil najsilnejšie, ako som vládal. Veril som si, že to padne, aj keď už v podstate o nič nešlo. Neľutujem, že som sa rozhodol zo všetkých možností napokon pre Volkovce. Budeme ďalej tvrdo pracovať a bojovať o každý bod.“

Holečka do Volkoviec zapadol priam ideálne.
Holečka do Volkoviec zapadol priam ideálne.

FAKTY
GolianovoVolkovce 0:7 (0:3).
Góly: 12. (11 m), 68. a 71. Kováč, 35., 44. a 81. M. Chovanec, 89. Holečka. R V. Kompas (M. Kopec), ŽK: A. Čelinák, Maťo – Kováč, ČK: 61. T. Áč (G), 65 divákov. Strely na bránu: 1:11. Strely vedľa: 4:9. Fauly: 4:11. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 1:11. Držanie lopty (%): 37 – 63.
OFK: M. Varga (21. M. Áč) – T. Bradáč (46. P. Bradáč), D. Čelinák, A. Čelinák, M. Maťo – T. Áč, Ľ. Černý, F. Šmiga – J. Polkoráb, S. Brat, J. Bradáč (64. P. Kolárik). Tréner: P. Gunda.
ViOn C: M. Školník (85. P. Drozdík) – F. Holečka,T. Kozolka, M. Visnyei, O. Číž (75. M. Klučiar) – D. Studený (68. M. Šípka), K. Tesársky, T. Gábriš (30. P. Kozolka) – M. Chovanec, M. Kováč, J. Chovanec (21. P. Martinec). Tréner: O. Kozolka.

AUTOR: Erik Barát.
FOTO: MY Nitrianske noviny – Martin Kilian ml.; Jozef Bedej.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close