Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Hosťová si verí na postup, pribrzdia ju víťazne naladené Čechynce?

Na slovíčko s Alexandrom Tancíkom a Romanom Chrenkom.

OFK Hosťová na jeseň vyhral desať z jedenástich duelov. Zdolal ho iba vicelíder z Vinodolu, ktorý v tabuľke získal o dva body menej. Klub neskrýva postupové ambície, jeden z kľúčových duelov ho však čaká v nedeľu na pôde Čechyniec. Tie doma ešte neprehrali ani raz, pričom naposledy uspeli u tabuľkových susedov z Pohraníc. Stretnutie, ktoré sa začne v nedeľu o 14:00, môže výrazne prehovoriť do boja o jesenný šampionát.

Na šláger 10. kola VIII. ligy B vás pozývajú Alexander Tancik (Čechynce) a Roman Chrenko (Hosťová).

Tancik: Verím v domáce víťazstvo

Čechynce doma v tejto sezóne ešte neprehrali. Čo im môže v nedeľu pomôcť ku predĺženiu tejto série?

Čechynce sú už dlhodobo na domácej pôde veľmi silným a nepríjemným mužstvom pre každého súpera. Pomôcť nám môže už len samotný fakt, že túto sériu v žiadnom prípade nebudeme chcieť prerušiť.

Čo na ihrisku treba zmeniť v porovnaní s 1. kolom, keď všetky body bral líder po výsledku 6:0?

Výsledok 6:0 z prvého kola bol pre nás veľmi krutý, ale z herného prejavu sa dalo preniesť veľa pozitívnych vecí do budúcna. Bude dôležité nadviazať na náš dobrý prvý polčas z Hosťovej, pridať bojovnosť a tímovosť a verím, že táto kombinácia nám prinesie víťazstvo.

Čo bolo kľúčom k vášmu poslednému triumfu 3:1 nad tabuľkovým susedom z Pohraníc?

Kľúčom nielen k tomuto, ale aj ďalším víťazstvám v posledných kolách je určite zohranosť, efektivita v zakončení a dobre organizovaná obrana.

Na delenej prvej priečke poradia top strelcov tímu nájdeme aj Richarda Csampaia. Za čo vďačí najvyššej gólovej potencii v dejinách jeho pôsobenia v prvom tíme (pred uzávierkou 7 gólov v ôsmich kolách)?

Riči má aktuálne úžasnú formu a je veľká radosť sledovať, čo dokáže, keď sa dostane k lopte. Všetci vedia, že strieľanie gólov má v krvi už od čias žiakov, takže bolo len otázkou času, kedy mu to začne znovu sypať. Verím, že jeho gólová potencia bude pokračovať do konca sezóny a prvá priečka nebude “len” delená.

Ešte v roku 2019 sa v Čechynciach hrala najvyššia okresná súťaž, pričom herná kvalita nechýba ani súčasnému celku. Zvažujete v blízkej budúcnosti návrat do VII. ligy?

Myslím, že momentálne je ešte skoro hovoriť o ambíciách na návrat do VII. ligy. Avšak v Čechynciach je vždy predsezónny cieľ bojovať o najvyššie priečky, inak tomu nie je ani teraz.

Chrenko: Cieľom je určite postup

Hosťová vyhrala z jedenástich kôl desať, zažili ste už niekde lepší úvod do sezóny?

Máte pravdu, je to naozaj impozantný štart do súťaže. Niečo takéto som zažil predtým v Branči, kedy sme valcovali všetko do radu.

Kto vás priviedol ku pôsobeniu v drese lídra VIII. ligy B?

Celé to spískal Miro Minár, ktorý sa na futbale v Hosťovej angažuje a keďže môj biznis mi nedovoľoval hrávať futbal v Branči z časového hľadiska, dohodli sme sa na spolupráci.

OFK je už vaším devätnástym pôsobiskom. Čo pokladáte za najväčší športový úspech vašej kariéry?

To už je 19? (úsmev). Tak áno, niečo som už odohral za tých 30 rokov. Ale úspechy v nižších súťažiach nie sú až tak dôležité. Za oveľa väčší úspech považujem, že vďaka futbalu som spoznal veľa úžasných ľudí, či už spoluhráčov, trénerov a hlavne sme divákom priniesli veľa radosti počas nedeľňajšieho zápasu. Keď sú spokojní diváci, tak sú spokojní aj hráči. Futbal je o emóciách.

Pokúsi sa Hosťová v tejto sezóne o postup do vyššej súťaže?

Určite áno. Keď nepostúpime, Slovák sa zblázni (smiech).

Čo rozhodlo o vašej jedinej porážke, keď ste vo Vinodole najskôr vyhrávali 1:0?

Na tom zápase som akurát nebol, ale čo sme sa bavili s chalanmi, tak rozhodli individuálne chyby. Niekedy sú aj také zápasy.

AUTOR: Peter Popelka.

Podobné články

Back to top button
Close