Campri CupNovinky

Hromádkove božstvo

Dobrák bez limitov v sobotu zorganizoval eňo ňuňo turnaj pre 150 detí zo 16 klubov, o šesť dní na to si zalietal vo finále Campri Cupu a Cabaju-Čáporu vychytal zápis do histórie. V nej má už dávno doživotné miesto.

Kto by to bol povedal, že čo sa z Romana Hromádku vykľuje, keď ho 1. augusta 2015 zlanárilo ešte staré vedenie Cabaja-Čápora? Že bude chytať? Okej. Že skúsi trénovať? Ešte lepšie.

Už po troch rokoch roboty si môže dať pred dom leháro, zapáliť kubánsku cigaru a každý, kto pôjde okolo, sa mu môže pokloniť.

Veď keď prišiel, štvortisícová veľdedina síce oslavovala titul mužov v poslednej súťaži, ale bila na poplach za slabučkých žiakov a odhlásených dorastencov. Dnes po ihrisku behajú štyri mládežnícke družstvá, dokopy asi 80 detí. Nie hocijakých – veď U15-ka bola vlani zlatá a tím U9 v zime porazil v hale Dunajskú Stredu, Galantu či ViOn. A áčko v piatok vyhralo Campri Cup, predtým dokonca neprehralo 18 zápasov v rade, ba po víkende v Mojmírovciach stále živí aj nádej na postup do šiestej ligy. „Nie je to o mne,“ rád hovorí Roman Hromádka, ten, kto celú akadémiu spískal. „Roman je najväčší poklad futbalu v Cabaji-Čápore. Deti ho žerú, bez neho na lavičke ani nenastúpia na zápas. Aj keď nie je odtiaľto, má srdce pre našu dedinku, vážime si, že robí aj hospodára a vždy keď sa postaví do brány, je to cítiť. Mám to s ním občas ťažké, ale vo finále sa vždy dohodneme,“ ospevuje šéftrénera mládeže Peter Bosák, prezident klubu.

Azda päť jeho ťažkých zákrokov privialo trofej do Cabaja-Čápora.
Azda päť jeho ťažkých zákrokov privialo trofej do Cabaja-Čápora.

Hromádka sa v dedinke už uhniezdil, s partnerkou Lenkou bývajú len pár metrov od štadióna. Pochvaly má na raňajky, obed i večeru, v posledných týždňoch žiari ako v noci Sírius. Predminulú sobotu po mesiaci policajnej dovolenky zjednal obrovský turnaj Suzuki Nitra ligy U9, špičkové ihrisko v Cabaji-Čápore brázdilo šestnásť družstiev, všetkých 150 detí šlo domov s medailou! V piatok sa zas v ružovom drese postavil do brány a „sokolíci“ hneď videli všetko ružovo – aj keď padali do kŕčov, jeho bravúrne čítanie hry spravili z pohárovej túžby realitu. Vo finále Campri Cupu proti Machulinciam 965 divákom ukázal, že nie nadarmo bol v trinástich na majstrovstvách sveta a v doraste na skúške v anglickom Leedsi. „Čo prežívame v Cabaji-Čápore, je ako z najkrajšieho sna, vôbec by som to nepovedal, keď som sem prišiel prvýkrát. Mládež funguje ako hodinky, rastú nám nielen hráči, ale aj talenty, za chvíľu budeme mať v áčku taký pretlak, že asi budeme musieť spraviť aj béčko. Náš prezident Peťo Bosák je top človek, rovnako tréner Miro Svýba dokázal s mužmi obrovské veci, týchto ľudí nám môže v oblasti každý závidieť. Nedostanú ma odtiaľto žiadne peniaze. Som hrdý na to, aká sme partia,“ bije sa do hrude 27-ročný dobrák od kosti, inak aj kouč výberov ObFZ Nitra.

Hromádka nespravil obrí turnaj pre deti prvýkrát.
Hromádka nespravil obrí turnaj pre deti prvýkrát.

Futbal je o ľuďoch, Cabaj-Čápor je len ďalším v rade príkladov čo sa dá, keď sa chce.

Hoci má aj Hromádka svoje chybičky (kto ich nemá?) a ako každý z nás niekedy uletí, skúsme si ho viac vážiť. Nech nám naplno nedopne, čo spravil, až keď raz odíde. Amen.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Obec Dolné Obdokovce; Miroslav Slávik; MY Nitrianske noviny – Martin Kilian, Ladislav Odráška.

Podobné články

Back to top button
Close