DOUBLE STAR BET Jedenástka rokaNovinky

Jedenástka roka v Žitavanoch už o necelý mesiac a opäť s Michalechom

V Oblastnom futbalovom zväze Nitra bude bodkou za futbalovým rokom 2019 už tradične Jedenástka roka, ktorú po druhý rok budú hostiť Žitavany.

,,Tí, čo ma poznajú, vedia, že keď si niečo zaumienim, tak to urobím najlepšie ako viem a venujem tomu veľa energie. Inak to nebude ani teraz,” povedal na úvod šéf futbalu v Žitavanoch a člen Výkonného výboru ObFZ Nitra Peter Chren, ktorý prezradil tri týždne pred hlavným dňom základné informácie.

,,Najpodstatnejšie asi je, že Jedenástka roka sa bude konať 23.11. 2019 v obecnej športovej hale v Žitavanoch, moderátorom bude neprekvapivo osvedčený Miroslav Michalech a do rytmu zahrá skupina Len Tak a Folklórny súbor Inovec. Chceme to tradične ,po moravecky’, či už tými hudobnými  skupinami alebo neobyčajnou večerou (úsmev),” vyjadril sa na margo dôležitého a jedným dychom dodal. ,,Koná sa to u nás druhýkrát, a dúfam, že nie posledný.”

Hráčom roka 2018 sa stal vlani Matúš Turan z Kolíňan.
Hráčom roka 2018 sa stal vlani Matúš Turan z Kolíňan (s loptou).

Aj výber do samotnej jedenástky a jednotlivých kadegorií bude iný ako po minulé roky, keďže slovo majú papierovou formou všetky kluby. ,,Spolu s predsedom ObFZ Štefanom Kormanom a predsedom TMK Milanom Pavlovičom dávame dokopy posledné nominácie, ktoré prichádzajú od klubových funkcionárov alebo trénerov. Po prvýkrát boli posielané do oddielov dotazníky v očakávaní ich nominácií na najlepších hráčov a rozhodcu ObFZ Nitra. Mládežníkov vyberali tréneri jednotlivých kategórií. Nebude chýbať ani kategória futbalový starosta a tréner roka. Kandidátov medzi hráčmi je mnoho, sám som zvedavý ako sa kluby rozhodnú. No treba povedať, že nebolo možné hlasovať za hráča z vlastného klubu, čo asi riadne zamieša karty. Uzávierku chcem mať urobenú k 17.11. 2019, aby bol čas všetko pripraviť.  Zaujíma ma, koľko klubov spolupracovalo na konečnom výbere a aká bola spätná väzba,” riekol s očakávaním a vtipne poznamenal, že bude spokojný, ak budú mať Žitavany na pódiu aspoň troch hráčov.

Na ako dlho bude Chren ešte držať štafetu, ktorú pred dvoma rokmi prebral od Rumanovej?
Na ako dlho bude Chren ešte držať štafetu, ktorú pred dvoma rokmi prebral od Rumanovej?

Vyzerá to tak, že v dvojtisícovej, druhej najväčšej dedine okresu Zlaté Moravce nebude tento rok chýbať kvantita ani kvalita. ,,Tak či onak, pripravíme to určite tak, aby sme si na konci mohli so sekretárom zväzu dať dolu klobúk… Tak ako naposledy.”

A na záver ešte pozvanie a varovanie v jednom. ,,Tešíme sa na všetkých, počet miest bude maximálne 200. Takže, kto sa neskoro prihlási na zväze u Vlada Lyzičiara, bohužiaľ, nebude mať miesto. Ste srdečne pozvaní.”

 

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close