Novinky

Neverice dosnívali! Dôstojne sa to dohrať nedalo, tvrdí prezident klubu Haveta

Posledná dedinka okresu Zlaté Moravce v smere do Nitry včerajším dňom dosnívala rozprávku, ktorá má, žiaľ, ten najsmutnejší koniec. TJ Družstevník Neverice sa odhlásili zo šiestej ligy! 

Boli časy, keď Neverice chytali výprask za výpraskom. Stav trval, dokedy sa klubu vážnejšie neujal Andrej Haveta a po čase sa nevrátil do svojho rodiska Miroslav Minár. Vtedy sa chod klubu otočil o 180 stupňov. Z ihriska už razom nebola oračina, ale pekný trávnik, hráči mali o poznanie väčšiu kvalitu a tím začal biť jedného súpera za druhým. Niekoľko zápasová séria sa však vlani prerušila a začal sa s Machulincami, ktoré už tiež mimochodom skončili, tuhý boj o postup do šiestej ligy, ktorý napokon zverenci Minára zvládli. ,,Začiatky bývajú vždy ťažké, hlavne keď máte v havarijnom stave kabíny a spálený trávnik. V takomto stave som vstúpil do nemalej histórie neverického futbalu. Nemal som ružové okuliare, chcel som udržať v obci dlhodobú tradíciu nášho futbalu. O tom, že niekedy vyhráme siedmu ligu a postúpime do vyššie, som mohol len snívať,” uviedol na začiatok predseda klubu Andrej Haveta. ,,Časom sme vytvorili priaznivé podmienky pre futbal, ktoré prilákali Mira Minára ml., s ktorým som súhlasil so spoluprácou. Vytvorila sa super partia. Pod jeho trénerským vedením chalani vybojovali titul a postup, na čo som nesmierne hrdý a ešte raz im touto cestou ďakujem. O tom, či sme mali alebo nemali postúpiť, sa mi hovorí ťažko, pretože túto otázku som osobne konzultoval v kabíne pred trénerom a všetkými chalanmi. Analyzoval som asi všetky atribúty, ktoré môžu nastať. Je potrebná zodpovednosť, disciplinovanosť zo strany hráčov ale i zo strany vedenia. ,Chceme ísť vyššie!’ – to bol jasný odkaz to šatne,” povedal nostalgicky.

Jedným z hviezd tímu bol kapitán Adam Víglacký (v modrom v bráne).
Jedným z hviezd tímu bol kapitán Adam Víglacký (v modrom v bráne vpravo).

Začiatok sezóny nemali zlý, veď v H. Ohaji hrali s domácimi vyrovnanú partiu, vyhrali aj v derby so Žitavanmi, no neskôr sa to začalo lámať. ,,Osobne si myslím, že začiatok sezóny bol dôstojný na nováčika. Získali sme nejaké body, bohužiaľ aj veľa kariet a vylúčení. K tomu sa pridali dlhodobé zranenia, niektorí odišli za prácou do zahraničia. Nevedeli sme mužstvo doplniť a takto obmedzení sme boli zraniteľní.”

Neverice potvrdili šiestu ligu v Hostí a brali zaslúžene siedmoligový titul.
Neverice potvrdili šiestu ligu v Hostí a brali zaslúžene siedmoligový titul.

Po Beladiciach, Veľkých Vozokanoch, Skýcove, Machulinciach a Lovciach, je to len ďalší klub, ktorý  nečakane končí a ostane po ňom zatiaľ len história. Ale pozor, je možnosť, že sa do leta mužský futbal v Neviciach obnoví! ,,Futbal ešte nekončí založili sme prípravku U9. Tí, ktorí ma poznajú, vedia, že čo poviem, to platí. Takže tento ročník dokončíme s prípravkou U9, máme voči ním záväzky. Je obnovený športový areál, čiže podmienky sú. Čas ukáže, čo bude, nezáleží to len na mne.”

Oblastný futbalový zväz Nitra bral vždy Neverice ako neodškriepiteľnú súčasť zlatomoravskej bašty, o to strata účastníka najvyššej oblastnej futbalovej súťaže mrzí ešte viac. ,,Po zhodnotení všetkých možností a kritérií sme dospeli k rozhodnutiu, že sa odhlasujeme zo VI. ligy. Dôvodom nie je personálna politika vedenia klubu a ani jeho finančná stránka, ale nedostatočný počet hráčov. Do sezóny sme vstupovali s 18-členným kádrom, ktorý sa postupne z pracovných, zdravotných, ale i osobných dôvodov znížil natoľko, že nie je možné dohrať tento ročník dôstojne. Finančné záväzky sme si vždy plnili riadne včas ako voči ObFZ Nitra, tak i voči ostatným klubom,” ľútostivo poznamenal Haveta.

Vychýrený kanonier J. Tóth (v žltom v predu) sa bude v zime rozhodovať nad ponukami.
Vychýrený kanonier J. Tóth (v žltom v predu) sa bude v zime rozhodovať nad ponukami.

Na záver ešte dodal: ,,Je nám to úprimne ľúto. V mene klubu, ale i osobne sa za vzniknuté problémy ospravedlňujeme celému zväzu aj klubom šiestej ligy, zároveň ďakujeme za pochopenie. S úctou A. Haveta.”

Treba len dúfať, že muži Neveríc sa ukážu na futbalovej mape znova už budúcu sezónu, lebo ich misia sa doposiaľ happiendom neskončila.

 

AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Back to top button
Close