Novinky

Jelenec trhá rekordy! No čo bude v novembri?

Najlepší v oblasti! Jelenčanov zdravo „nasrala“ mizerná jar a hecli sa k ôsmim výhram v rade. Na tréningoch i zápasoch sú ako jeden, skvelá partia sa už pomaly teší do Branču na zápas jesene VII. ligy B.

Na ihrisku pod Gýmešom kedysi dávno stál cintorín, na jar 2018 sa na ňom povaľovali bezduché žlto – modré dresy. Z 13 zápasov vyhrali len 2! Ako jediné obrali majstra z Čechyniec, lenže prehrali v Babindole, Štitároch, na Pani, od Branču dostali 0:7… Návštevy na Štadióne Adama Nagya sa triasli na sedemdesiatke. „Tá jar ma stála aj to málo vlasov, čo ešte mám,“ schytil sa za čelo Juraj Ágh. „Chceli sme vyskúšať hrať iba s domácimi, no nešlo nám to. Ani na tréningy sa bohvieako nechodilo… Proste nechuť do futbalu,“ odvrkol hrajúci tréner a mne hneď zaplo, že by najradšej hneď prešiel k tomu príjemnejšiemu.

Desiatku domácich v kádri Jelenca vhodne dopĺňajú legionári.
Desiatku domácich v kádri Jelenca vhodne dopĺňajú legionári.

Veď dnes uteká jeseň 2018 a Jelenčania sú stopercentní! Osem výhier v rade je krajšia rozprávka než od Dobšinského, z letných posíl Hamaru a Szombata sú epickí hrdinovia. Happyend chce zmariť hlavne ohnivý drak Branč, ale to sme o kapitolu popred: Gýmešania myslia najprv na Pohranice. No stíhajú si užívať potlesky z každej strany – ak vezmeme body a nehľadíme na levely súťaží, sú najlepší tím v oblasti! „Áno, Tibor (Hamara) a Sova (Szombat) priniesli do kabíny profesionalitu, zrazu všetci berieme futbal zodpovednejšie,“ rozihrali sa Ághove kútiky. Nečudo! Stopéri Marián Koreň a Ladislav Miškovič vládnu každej lopte, v zálohe tvrdí muziku Tibor Hamara, dôležitým tmelom je Štefan Zeman, vôkol neho lietajú Enrik Borbély a Adrián Kukučka, matador Igor Franko má aj v 41 rokoch stále paru a vpredu dal obávaný Martin Szombat už 12 gólov. „Pre mňa sú opory všetci, sme na víťaznej vlne, nemáme slabého hráča,“ škriabe sa po briadke a skvelú formu si pozrel pod lupou. Osem zápasov po sebe nevyhral Jelenec ani za éry trénera Andreja Štefanku! „Štyrikrát proti nám súperi nepremenili penaltu, brankári Peťo Kubaľák a Dejvo (Dávid Mikle) sa hecli. Mali sme šťastie, ale to praje pripraveným. Najťažší bol pre nás zatiaľ zápas vo Vinodole, v ostatných sme kľudne mohli vyhrať aj o desať gólov. Teraz máme Pohranice, potom silný Branč, chceme ušiť víťaznú taktiku. Veríme, že sa rozhodne na ihrisku,“ zabrnkal na strunu konšpirátorom kouč lídra VII. ligy B. Asi som nebol prvý, kto sa ho spýtal na postup. „Jelenec je klasická šiestoligová bašta, do sedmičky nepatríme. Ale ideme skromne od zápasu k zápasu, my sa vlastne o postupe ani veľmi nebavíme,“ priznal rodák z Vrábeľ – pod prastarý hrad sa dostal obchádzkou cez Demandice, Horný Ohaj, Palárikovo, Veľké Lovce, Klasov, Beladice a Alekšince. Nedávno dokonca odolal vábeniu Žitavian, Klasova či Nevidzian.

Juraj Ágh čaká na operáciu, fit by mohol byť po ôsmich mesiacoch.
Juraj Ágh čaká na operáciu, fit by mohol byť po ôsmich mesiacoch.

Juraj Ágh bol ešte takto vlani najlepší strelec Jelenca, dnes s odtrhnutým krížnym väzom zbiera minúty po troškách. „Chalani hrajú tak dobre, neviem, či by som sa ešte zmestil do zostavy,“ žartuje niekdajší špičkový záložník a už len z telefónu cítiť, že pre Jelenčanov je svet gombička. „Sme prví a z toho sa tešíme! Na tréningoch makáme ostošesť, niekedy si chlapci aj zafrflú, ale kolektív ide na sto percent. Zbierame peniaze do kasy za neúčasť na tréning, kráľa baga, zostavu kola… O zábavu sa stará nestarnúci Igor Franko, najnovšie ho voláme McQueen,“ rehoce sa 32-ročný srandista.

Igor Franko (vľavo) a Marián Koreň sú aj v pokročilom futbalovom veku ozajstnými oporami Jelenca.
Franko a Koreň sú aj v pokročilom futbalovom veku ozajstnými oporami Jelenca.

V Jelenci sa vlani rozbehli malí futbalisti a konečne nabláznili aj veľkých, v 2-tisícovej obci stúpa najkrajší šport ako dym. Ale viac a viac je tiež otáznikov pred komunálnymi voľbami – medzi šiestimi kandidátmi na starostu sú okrem iných aj bývalý i súčasný šéf futbalového klubu. „Hodila by sa nám väčšia podpora od obce,“ provokuje Juraj Ágh. Určite aj jeho budú večer 10. novembra mrle žrať…

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Facebook FC Jelenec; FK Ocú Babindol – Mária Gyuricová; MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška.

Podobné články

Back to top button
Close