Novinky

Klasov a Žitavany v úžase z rozhodkyne Kristíny Halandovej

Je vzácnejšie než voda na púšti, keď domáci i hostia nenadávajú mužovi s píšťalkou a naraz ho pochvália. Klasov a Žitavany boli po včerajšom šlágri namäkko dokonca z rozhodkyne – Kristíne Halandovej vystrúhali veľkú poklonu.

Vo vzduchu ťažoba náročného maču – ôsmy proti štrnástemu, ide o životne dôležité body do tabuľky, lopta skáče z polky na polku, na jednej strane spaľuje šance Martinkovič, na druhej cengá brvno i žrď… Žitavany tentoraz premenili v Klasove o šancu viac než pred rokom, keď horibilnou koncovkou prispeli k oslavám novej arény. Dvoma ukážkovými gólmi Drienovského vykradli horúcu pôdu a aj tvrdé jadro domácich fanúšikov muselo uznať, že boli o kúštik lepšie a výsledok 1:2 neklame.

Klasov i Žitavany istotne uspokojili skoro 200 divákov.
Klasov i Žitavany istotne uspokojili skoro 200 divákov.

Po zápase sa všetky oči zabodli do rozhodcov – a nie, neleteli po nich jadierka, pivá ani krémeše. Zaznel potlesk. Veď Kristína Halandová sa blysla výkonom ako vystrihnutým z Ligy majstrov. Domácim vytasila jednu kartu, hosťom tri, obom dala po penalte, Bakovu jedenástku vychytal Géci a Debnárovu Trungel. „Od začiatku si spravila rešpekt, nekazila hru, mala správne verdikty, obe penalty sedeli. Ťažkého a vybičovaného zápasu sa ani trochu nezľakla,“ uznal aj napriek prehre Ján Balázs, starosta i šéf futbalu v Klasove. „Pískala nám už minule s Čechyncami a bez ohľadu na to, že vtedy aj teraz sme vyhrali, bola fantastická. Vždy stála tam, kde ju bolo treba, nič jej neušlo. Ani jeden chlap by ten zápas takto neodpískal. Bodaj by sme ju mali na každom zápase,“ strieľal chválu žitaviansky predseda Peter Chren.

Halandová pískala výborne.
Halandová je jediná šiestoligová žena – rozhodkyňa ObFZ Nitra.

Nečudo, že sa Kristína Halandová po 90 minútach usmievala ako slniečko. „Hráči mi uľahčili robotu, správali sa slušne, nebolo to také vyhrotené, ako napríklad minule v zápase Hosťová – Branč. Na čiarach mi výborne pomáhali krajskí Kiš a Kováč. Dobrý a férový futbal, domáci aj hostia mi podali ruku, tak by to malo vyzerať,“ spokojne vravela hnedovlasá žena. Z jej životopisu sálajú zaujímavosti – z rodných Teliniec sa s futbalom dostala až do Hornu v druhej rakúskej lige, rada spomína na časy v Šali, Nových Zámkoch či Lady Teame Bratislava. Kopačky časom vymenila za píšťalku, začínala v ObFZ Bratislava – Mesto a už tri roky patrí do armády rozhodcov ObFZ Nitra. „Moje vzory sú Laco Prešinský a Maťo Drobec, raz by som chcel pískať piatu ligu, verím, že sa mi podarí v najbližšej dobe postúpiť. Ale viem, že musím popracovať na kondičke,“ sebakriticky uznala Kristína Halandová, žena s píšťalkou, Amazonka oblastných ihrísk, aká sa nezľakne žiadnej futbalovej divočiny.

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: Eva Gajdošová Homolová.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close