Novinky

V stredu sa hrá šiesta liga, na pláne päť dohrávok

Šiesta liga nepozná dňa. Prvý november môže zamiešať jej tabuľkou.

Sviatok všetkých svätých zaplní cintoríny spomienkou na našich drahých. Po tradičných zvykoch a stredajšom obede si vyberte jednu z piatich dediniek, kde zajtra dohrajú kolo. Výkop je o 13.30 h.

Močenok (16.)Rumanová (5.)
Močenok minule konečne zabodoval, doma potrápil Dolné Obdokovce 2:2. V nedeľu preto prišiel do Janíkoviec sebavedomo, no o futbale nemohla byť reč, lebo orkán všetkých odfúkol, teda okrem domácich letcov, ktorí si v ňom zalietali a na močenské prečíslenia odpovedali jediným gólom. Rumanová po uteráku v Rišňovciach nabrala formu, trojku dala Dolným Obdokovciam, Janíkovciam i Vlčanom, ale výkres jej zamachlili Lužianky. Nejasný duel. Ťažko tipovateľný.

rum_moc
Močenok hral pred rokom proti Rumanovej na svoje obecné dni. O tri body prišiel až v nadstavenom čase.

Lehota (9.)Chrenová (13.)
● Lehota je oddýchnutá, ligu hrala naposledy pred deviatimi dňami, keď jej doma nestačilo na body ani päť gólov, lebo Rišňovce dali sedem. Inak pláva v strede a v skóre má len priemerné čísla, rovnako ako Chrenová. Kostolániho tím trpí viac skôr na kvantitu ako kvalitu, v nedeľu po bláznivej prestrelke neuspel v Klasove, celkovo vonku prehrala už päť duelov v rade. Ale ak sa zíde v plnej sile, zajtra pokojne môže. Derby cez mesto bude živé, na šance vyrovnané, tešiť sa bude efektívnejší.

V zápasoch Lehoty s Chrenovou padlo za posledné dva roky 18 gólov.
V zápasoch Lehoty s Chrenovou padlo za posledné dva roky 18 gólov.

Rišňovce (4.)Horný Ohaj (14.)
● V Rišňovciach je dobrá chémia. Kabína počúva trénerského maximalistu Ölveckého, tri tréningy týždenne zrkadlia výsledky, vyhrali sa štyri zápasy po sebe so skóre 16:6, ale rozlet zastavili Volkovce. Nováčikovi sa štvrté miesto máli, chce začať novú sériu. Proti stojí Horný Ohaj. Kouč Dvorský linkuje tvrdú defenzívu, od konca augusta ešte jeho družina nedostala viac než tri góly. Obrane velí buldog Barát, vzadu rozťahuje paže brankár Vojtek. Len výhry sú zatiaľ iba dve, preto štrnáste miesto. Narazí rišňovská kosa na hornoohajský kameň?

Veliteľ obrany Horného Ohaja Juraj Barát sa chystá na rišňovského delostrelca Tomáša Ondrejku.
Veliteľ obrany Horného Ohaja Juraj Barát sa chystá na rišňovského delostrelca Tomáša Ondrejku.

Janíkovce (6.)Golianovo (15.)
● Po štvrtom kole boli Janíkovce prvé a tréner Galo hovoril o najlepšom útoku v lige. Ale s októbrom prišli strelecké suchoty, trikrát za sebou nedali ani gól a dostali, z prehier nemusela byť hlavne tá na Chrenovej. Späť do výšky letci namierili v nedeľu, porazili Močenok a hoci sú šiesti, ideál je v diaľave. No obrana Golianova je deravá ako ementál, takže aj zlý deň by mal stačiť. Tím okolo nestarnúceho kapitána Černého je rád za každý bodík a po ničom inom netúži viac ako po záchrane. V Janíkovciach sa musí sakramentsky posnažiť, aby z toho bola aspoň remíza.

V strede poľa si to rozdajú Miroslav Štefek (20) a Ľudovít Černý (42).
V strede poľa si to rozdajú Miroslav Štefek (20) a Ľudovít Černý (42).

Klasov (8.)Volkovce (2.)
● Odkedy Klasov otvoril novú arénu a nechal ju vysvätiť kaplánom, ešte neprehral, doma dokonca všetko bije. V šatni je pohoda, úradujúci majster sa dostal zo zóny ohrozenia, takto ďalej a vypadnúť by nemal. Zajtra prichádza najvážnejší test klasovskej pevnosti. Volkovce majú nadupaný káder (vyše polka hrala ešte pred rokom a pol štvrtú ligu) a o sedem bodov viac, to sa prejaví. Plus – je stred týždňa, tréner Ondrej Kozolka si na zápas teoreticky môže stiahnuť aj nejaký posilu z Vrábeľ či dorastu ViOnu. Ale je známe, že Volkovciam sa hrá vonku ťažšie. Klasov jastrí šancu.

Prejdú finálky Klasovčana Mareka Kollára aj volkovským sitom?
Prejdú finálky Klasovčana Mareka Kollára aj volkovským sitom?

Autor: Martin Kilian ml.

Za fotky ďakujeme redaktorovi MY Nitrianskych novín Ladislavovi Odráškovi

Podobné články

Back to top button
Close