Novinky

Kapitán, tréner, manažér. Hrebík si zamiloval Diakovce

Je zo Šale, v mládeži bol aj v Interi Bratislava. V septembri bude mať tridsať, usadil sa v Diakovciach.

Diakovce majú 2 255 obyvateľov, ležia dve minúty autom od Šale. Ľudia poznajú dedinku skôr podľa kúpaliska než futbalu.

Ten v lete 2014 vstával z mŕtvych. Diakovce vypadli do poslednej súťaže, menilo sa vedenie, v tíme razom ostalo len 6 hráčov. Prišiel Peter Hrebík. „Káder sa po zostupe do ôsmej ligy úplne rozpadol, začínali sme prakticky od nuly,“ spomína. Za „Deáki“ hrával už v rokoch 2008 – 2011, pre nezhody s funkcionármi dva roky hosťoval v Trnovci.

Prvú sezónu „novej éry“ ukončili Diakovčania na piatom mieste. S pozitívnym skóre i s plus tri v tabuľke pravdy.  „Vedeli sme, že máme na čom stavať. Káder sa začal stabilizovávať,“ referuje Šaľan.

A potom to prišlo. Minulá sezóna A-skupiny VIII. ligy patrila práve Diakovciam. Zmazali jesennú 5-bodovú stratu na Šurianky, na jar vyhrali všetkých osem zápasov so skóre 37:6. Poľný Kesov porazili 13:1. „Bol to parádny ročník. Veľmi nám pomohol zimný príchod Filipa Kučeru, dodnes je motorom našej zálohy. Vytvoril sa dobrý kolektív, ktorý sa odzrkadlil na dobrých výsledkoch,“ hovorí 29-ročný sympaťák, ktorý dal v predošlom ročníku 18 gólov. Málokto vie, že v doraste hral za Inter Bratislava a Senec.

Diakovská eufória nekončí. Do siedmej ligy síce vstúpili troma prehrami so Svätoplukovom, Čakajovcami a Rišňovcami, no chytili sa víťazstvom 6:2 v Šuriankach a po jeseni boli na šiestom mieste. V zime prišlo sedem posíl, cveng má najmä meno Petra Sádockého, odchovanec ČFK Nitra hral aj štvrtú ligu za Vlčany. Jar zahájili žlto-zelení víťazne, v nedeľu porazili Svätoplukovo 2:1. Hrebík dal oba góly. „Bol to nervózny zápas, bojovným výkonom sme zaslúžene vyhrali. Siedma liga je kvalitná súťaž, na titul favorizujem Veču,“ povedal.

deakifoto
TJ Termál Diakovce v jarnej časti A-skupiny VII. ligy 2016/17: v hornom rade zľava Matej Novák, Norbert Očovský, predseda Ján Hudák, Patrik Horváth, Peter Benko, Július Kovács, Filip Kučera, Marián Mondočko, Denis Vanko, Gergely Takács, tajomník Viliam Kovács. V dolnom rade zľava: Richard Horváth, Marek Mondočko, Ladislav Bestro, Marián Kováč, Branislav Turanovič, hrajúci tréner a kapitán Peter Hrebík, Peter Sádocki, Levente Vinca, podpredseda Július Tóth. Na fotke chýbajú Jozef Janiga, Mário Kollárik a Ladislav Šóki. Zdroj: Facebook TJ Termál Diakovce.

Na Diakovčanov chodí dvesto ľudí, futbal je v obci v kurze. Pravému krídelníkovi Hrebíkovi rozdávajú lopty hlavne stredopoliari Marián Kováč a Filip Kučera, vzadu je spoľah na obrancu Júliusa Kovácsa, vpredu žiari 15-gólový strelec Peter Benko.

V Diakovciach prijali Petra Hrebíka za svojho. Špílmacher púta na trávniku rýchlosťou, koncovkou, technikou a dynamikou, na jeseň dal sedem gólov. Pred rokom prevzal od Mariána Kováča kapitánsku pásku, vybavuje aj prestupy hráčov, od jari je dokonca tréner. Práve zápas proti „Šalgovu“ bol preňho prvým vo funkcii. „Zostavu som s mojim asistentom Mariánom Kováčom menil asi desaťkrát. Hrať a trénovať nie je len tak, musím sa sústrediť na viac vecí naraz. Vedenie mi však veľmi pomáha, celkovo sa o nás výborne stará, funkcionári ako Ján Hudák, Viliam Kovács a Július Tóth si zaslúžia veľkú pochvalu. V tíme je skvelá partia, futbal nás baví, “ vytešuje sa Hrebík. Nečudo, že v zime dal košom Žihárcu. „Nechcem odchádzať, som šťastný, že hrám za Diakovce,“ dodal.

 

Titulná snímka: na koláži vľavo Peter Hrebík v súboji jesenného zápasu proti Čakajovciam (Diakovce prehrali 1:5), vpravo jeho fotka z tímového fotenia. Zdroj: Facebook TJ Termál Diakovce. 

Podobné články

Back to top button
Close