Novinky

Klubový sviatok pre Dolné Lefantovce: na hody hostia Horné

Hlavným chodom sobotného programu v Oblastnom futbalovom zväze Nitra bude derby Dolných Lefantoviec s Hornými.

Dolniaci sa zatiaľ sezónou brodia lepšie ako vlani. Vtedy mali po štyroch zápasoch na konte nulu s hrozivým skóre 6:32, no túto sezónu už stihli rozbiť Štefanovičovú a šokujúco remizovať v Lužiankach. Honor im patrí aj za doterajšie pozitívne skóre 11:9, ktoré na dolnolefantovskom konte nebolo už dlho. Čo nato hovorí tréner Marek Varga: „Ide o kombináciu hodového a veľkého lefantovského derby, takže je to pre nás zápas jesene. Poctivo sme sa na tento duel pripravovali, na tréningoch sme riešili aj taktickú stránku, takže nič nechceme nechať na náhodu. Najväčšou smolou však je, že náš najlepší hráč Ján Boldiš je na pracovnej ceste v Nemecku, takže do zápasu nezasiahne, musíme ho nahradiť. Každopádne si ideme po plný bodový zisk a je len jediná vec horšia ako prehrať s Hornými Lefantovcami – prehrať s nimi počas hodov,“ zakončil tréner. Zopár otázok sme sa spýtali aj kapitána domáceho celku z Dolných Lefantoviec Patrika Pavlíčka.

Aké sú vaše očakávania pred lefantovským derby?
-Vieme že nič nebude ľahké, posledné zápasy sme s nimi hrali veľmi vyrovnaný futbal, je to pre nás zápas sezóny, ideme si pre výhru, uvidíme čo sobota prinesie.

Aký bude podľa vás priebeh zápasu, pripravili ste si nejakú špeciálnu taktiku?
-Myslím si, že to bude opatrný zápas z oboch strán, nikto nebude chcieť spraviť zbytočnú chybu. Tento zápas je pre nás výnimočný, takže sme pridali jeden tréning navyše, nacvičovali sme si kopec vecí, ktoré budeme chcieť využiť v zápase.

Dôležitý pilier v strede poľa Ján Boldiš bohužiaľ nebude môcť zasiahnuť do zápasu, ako sa s jeho absenciou vysporiadate?
-Áno, Boldiš je pre nás veľká strata, ale máme ďalších skvelých hráčov, ktorí vedia narobiť problémy súperovi. Vedia taktiež skvelo tvoriť hru, čiže verím tomu, že to bude fungovať aj bez nášho „turba“ Boldiša.

Aký je váš typ na výsledok?
-Môj typ je, že ich zlomíme v druhom polčase a konečný výsledok bude výhra 3:1.

Hostia príjemne prekvapili minulú sezónu a v rovnakom duchu pokračujú aj v tejto. Po piatich zápasoch sú na zemiakovej priečke so skóre 21:14. Mrzieť ich môžu debakle v Hájskom a Cabaji, kontumačne však vyhrali nad vicemajstrom zo Svätoplukova, pre neoprávnený štart hráča hostí. Síce si hravo poradili s Kynekom, ale majú ešte veľa práce pred sebou. Dve hodiny pravdy sa blížia. Tréner Jaroslav Jazvinský: „Atmosféra pred sobotňajším derby je napätá, plná očakávaní. Predošlé zápasy skončili tesným víťazstvom alebo remízovo, takže nemáme jasného víťaza. Každopádne sa tešíme, chceme si zápas užiť naplno a potešiť našich fanúšikov tromi bodmi. Zopár hráčov maródi, každé kolo sme mali inak postavenú základnú jedenástku, menili sme hráčov na určitých postoch. Dnes (piatok) máme tréning tak uvidíme aká bude účasť. Taktiku sme zatiaľ vôbec neriešili, bude to záležať, kto všetko príde, podľa toho sa zariadime. Budeme sa rozhodovať, či už v prvých 30. minútach budeme vytvárať veľký nátlak, aby sme si vytvorili potrebný náskok, alebo vsadíme sa zabezpečenú obranu a z brejkových situácii by sme využívali chyby. Dolné Lefantovce majú dosť obmenenú zostavu, myslíme si že Ján Boldiš, ktorý hrával v minulosti aj za Hrušovany, bude tvorcom hry v strede poľa. Takže nachystanie osobnej obrany práve na neho nie je taktiež vylúčené,“ skonštatoval Jazvinský.

Obsadenie v fanúšikovských radoch sa očakáva bohaté, Dolné Lefantovce majú 50. výročie a tento víkend oslavujú aj hody. Preto sa starosta Miroslav Krajčík rozhodol zorganizovať exhibičný zápas starých pánov, ktorí položili základné piliere futbalu v Dolných Lefantovciach. Pozval taktiež pánov z Horných Lefantoviec, v sobotu to bude kvalitné dvojité derby. Divácke oko sa určite poteší, očakáva sa viac ako 250 návštevníkov.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY Z MINULEJ SEZÓNY
• jeseň: Dolné Lefantovce – Horné Lefantovce 0:1 (0:0), 59. D. Májik, 250 divákov.
• jar: Horné Lefantovce – Dolné Lefantovce 1:1 (1:0), 7. J. Kušš – 53. D. Timura (z 11m), 135 divákov.

AUTORI: Erik Barát (telo článku) , Šimon Zaujec (otázky a hlasy).

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close