Novinky

Martin preťal masívne neverické lano

Keďže sa v 7. lige C združilo päť najlepších mančaftov zo skupín Sever a Juh do nadstavby o titul, po rokoch na seba opäť narazili Martin nad Žitavou a Neverice. A to bol veru zápas! Obdivuhodná neverická séria 27. zápasov bez prehry sa skončila porážkou 0:4. 

Martin si to s Nevericami rozdal pred 200 ľuďmi a výborným slažianskym rozhodcom Jánom Kováčom ako chlap s chlapom. Kto pri tom nebol, prišiel o veľa…

Obec s najmenším ihriskom v oblasti bola v nadstavbe až do tohto zápasu bez bodu (prehry s Nevidzanmi B a v Sľažanoch). Vyhrať sa jej podarilo až nad siedmoligovým Goliášom, dokonca rozdielom triedy. „Po dvoch prehrách sme potrebovali bodovať. Hra Neveríc stojí na rýchlom útoku, takže som musel nastaviť našu obranu tak, aby sme im nedali priestor na nakopávané lopty a rýchle brejky, čo plnili chlapci na sto percent. Až na Tóthovu šancu sme ich nepustili do žiadnej veľkej príležitosti, hra bola vyrovnaná, ustáli sme veľa tvrdých súbojov v strede zálohy, kde sme pri začínajúcom tlaku hostí výborne zabraňovali ich rozohrávkam. Druhý gól nás nakopol a dodal nám väčšiu chuť po víťazstve. Síce sa hostia sympaticky snažili niečo s výsledkom ešte urobiť, ďalšie góly im vzali všetku nádej za zvrátenie stavu. Pre väčšiu chuť po výhre sa nám to zaslúžene podarilo,“ povedal Daniel Mankovecký, tréner Martina nad Žitavou.

V martinskom stánku bolo opäť plno ľudí.
V martinskom stánku bolo opäť plno ľudí.

Musíme podčiarknuť výborné výkony najmä brankára Martina Kiliana, stopéra Damiána Hitku, stredného záložníka Ľuboša Baťa a útočníka Juraja Valenta. Druhý menovaný pozične vykryl väčšinu hosťujúcich akcií: „Veľmi nám pomohol gól po bombe ,Gala´ (Valenta), ktorý ukázal, že je najlepší strelec ligy. Kvalita bola na strane súpera, no celé naše mužstvo výborne takticky bránilo brankár Kilian nás dosť podržal. Netušil som, že Neverice ťahajú takú dlhú šnúru, mal som veľa telefonátov, takže výhra potešila o to viac,“ podotkol kapitán Damián Hitka.

Okrem domácich výhra 4:0 potešila najmä Machulince, vykopla ich na prvú priečku. Mohol za to i famózny Juraj Valent: „Podľa mňa rozhodovala naša znalosť súperovho štýlu hry. Boli sme dobrí v kazení ich rozohrávky, bolo to vidieť hneď pri prvom góle. Podali sme mimoriadne kolektívny výkon, z čoho máme veľkú radosť. Nebodovali sme v dvoch zápasoch v rade, chceli sme si len napraviť chuť a poraziť prvý tím tabuľky, je možno v kabíne lepšia náladfa, ale eufóriou by som nenazval. Zápas sa zlomil pri našom druhom góle, ktorý predchádzal veľký tlak od súpera, čo nás nakoplo ešte viac,“ reagoval Valent a vyjadril sa aj k partii: „Na Martine nám je super, na čele s predsedom Mirom Zaťkom sme skvelá partia. Mám tu veľa kamarátov a som tu šťastný. Som rád, že ma kamaráti Damián Hitka a Paťo Kolárik pred rokmi presvedčili, aby som sem prišiel.“

Slová z Martina nad Žitavou zakončil úsmevne vrhač azda najlepších autov v oblasti a bojovník sťa drak Ľuboš Baťo, rodák z Obýc: ,,Ja nie som na rozhovory, ja chcem vyhrať každý zápas, to je pre mňa dôležité. Rovnako dôležité, ako ešte jedna vec po zápase, ale to pre zachovanie svojho dobrého mena radšej nebudem špecifikovať (smiech).”

Valent opäť hviezdil, hetrikom zostrelil Neverice z čela.
Valent opäť hviezdil, hetrikom zostrelil Neverice z čela.

Neverice po príchode manažéra Miroslava Minára radikálne otočili systém aj výsledky. Prakticky hneď z nich urobil zlatomoravského siedmoligového obra. Minuloročné štyri zápasy plus skupinu o umiestnenie doslova rozbili. Až do prehry na Martine ťahali v lige obdivuhodnú sériu 27 zápasov bez prehry. Hráči ako Paulovič, Viglacký, Kukučka, Székelyovci, Tóthovci alebo Michalka tvoria výbornú kombináciu rýchlosti a dôrazu. Už sa azda ani nedúfa, že o titul pôjde medzi niekým iným ako nimi a Machulincami. I keď v Martine stratili lepšiu poleposition“. Škoda, že sa nám k zápasu na Martine odmietli vyjadriť, čo, samozrejme, rešpektujeme.

Séria Neveríc bez prehry skončila na čísle 27. Obdivuhodné!
Séria Neveríc bez prehry skončila na čísle 27. Obdivuhodné!

Čo sa týka deja zápasu, Neverice načal prvým gólom Valent už v druhej minúte, keď tečovanou bombou po dorážke prestrelil Székelyho. Ich najväčšie šance šli v tomto poradí: Székely z 25 metrov vybomboval, Kilian vyrážal len pred seba. Následne Kukučka v dobrej šanci mieril len do stredu a Tóthovi ukradol Kováč tutovku krásnym obranným zákrokom. Kvarteto v prvom polčase uzavrel opäť Tóth, keď z uhla nedal do prázdnej. V druhom vyškriabal Kilian čistý vinkel Viglackého a Janiga bol po skrumáži taktiež neúspešný. Naopak, Valent predĺžil hlavou na Baťa a jeden z neverických obrancov zachytil na čiare. Druhý gól Martina s prívlastkom zlomový padol po dlhom aute Baťa a pohotovom zakončení Valenta. Z otočky po rohu upravil na rozdiel triedy Bystrický a hetrik zavŕšil Valent, keď po úniku prestrelil Székelyho.

Jeden z najkrajších zápasov sezóny zvládol výborne už spomínaný rozhoca Ján Kováč, pridanou hodnotou bol i asistent Jozef Debnár.

AUTOR: Erik Barát.
FOTO: obfz.sk

Podobné články

Back to top button
Close