Novinky

Čo sa deje s Cabajom-Čáporom?

V 7. lige A nie je najväčším prekvapením  postupová ťahanica Mojmíroviec, Svätoplukova a Lukáčoviec, dokonca ani posledné priečky Kyneku so Štefanovičovou, ale sezónou trápiaci sa Cabaj-Čápor.

Klub v druhej najväčšej dedine Okresu Nitra v predošlom ročníku vyhral premiérovú edíciu Campri Cupu, bil sa do posledných kôl s Čakajovcami o postup medzi oblastnú smotánku a túto zahájil prvým kolom Slovnaft Cupu s Patou. Dokonca vyhral rôzne ceny a zájazd na futbalový zápas do Prahy. Matej Kompas sa stal s 32 gólmi druhý najlepší strelec súťaže a so 6 gólmi druhý najlepší strelec oblasteného pohára. 

To je ale minulosť, sokolíci v tomto ročníku Campri Cupu vypadli hneď v úvodnom kole vo Vinodole a v tabuľke sa držia priečku nad polovicou. Jarné debakle v Mojmírovciach (4:0) a so Svätoplukovom (1:5) musia veľmi bolieť, rovnako ako aj remíza so Štefanovičovou 1:1, i keď bola napokon kontumovaná v ich prospech. V nedeľu prehrali rozdielom triedy v Lukáčovciach (3:0). Najväčšia ikona a kapitán Matej Kompas nehrá pre operáciu ramena, čo je logicky citeľné.

Prečo je Cabaj-Čápor sedem kôl pred koncom VII. ligy A až na šiestom mieste, sme sa pýtali jeho prezidenta Petra Bosáka.

Peter Bosák (v strede) krízu dramaticky neprežíva. Možno aj pre to, že s mládežou famózne napreduje Roman Hromádka (vpravo).
Peter Bosák (v strede) krízu dramaticky neprežíva. Možno aj preto, že s mládežou famózne napreduje Roman Hromádka (vpravo).

Uplynulá sezóna bola pre vás ako z krajiny zázrakov. Táto je skôr trápením, nie?
Ani by som nepovedal, že táto sezóna je pre nás trápením. Na každé mužstvo predsa môže doľahnúť kríza. Na nás doľahla na jar výsledková a v zápasoch aj herná. No chlapci sa snažia, chodia pravidelne na tréningy tak, ako minulú sezónu, keď sme fantasticky vyhrali Campri Cup. To bola famózna sezóna, ale sú aj také, aká je táto. Veď ani Inter či AC Miláno nehrajú stále o špicu tabuľky.

Nastala v lete, prípadne zime nejaká zmena, čo by to spustila?
Nie. Žiadna zmena, ktorá by niečo negatívne spustila, nenastala. Tak, ako som už povedal, kríza nastane aj vo veľkých kluboch. Treba si uvedomiť, že u nás všetci chlapci hrajú zadarmo a v celom klube máme svojich odchovancov… Jediná zmena bola na trénerskej lavičke, keďže po zápase so Štefanovičovou skončil z pracovných a osobných dôvodov tréner Mirko Svýba. Nebolo v tom nič zo strany klubu ani hráčov. V mene celého klubu mu ďakujeme za odvedenú prácu pri A-mužstve. Mužov do konca sezóny prevzal hrajúci tréner Pavol Laca, ktorému v prípade potreby asistujú tréner mládeže Roman Hromádka a kapitán Matej Kompas.

A čo Matej Kompas? V minulej sezóne hviezdil, v tejto dal len štyri góly a v úvode jari sa po domácom zápase so Štefanovičovou zranil. Akoby sa váš líder nevedel dostať do tempa.
Matej je jeden z veľkých srdciarov v cabajskom futbale. Túto sezónu mu nejde karta, to je pravda. Prešiel si počas zimnej prestávky viacerými zraneniami, dokonca v priebehu zápasu so Štefanovičovou si zranil následne operované rameno. Aktuálne sa už dáva dokopy a čochvíľa vybehne späť na ihrisko. Taktiež verím, že bude opäť nezastaviteľný, všetci sa na to tešíme.

Už debakle so Svätoplukovom a v Mojmírovciach predznamenávajú veľa, rovnako ako neskôr skontumovaná remíza so Štefanovičovou… Čo sa stalo s Cabajom-Čáporom v týchto zápasoch?
Proti Svätoplukovu a Mojmírovciam sme boli absolútne neefektívni smerom dopredu. Trápili sme sa herne aj výsledkovo a v podstate sme sa nedostali do žiadnych vyložených šancí, no chlapci makali jeden za druhého a nevykašľali sa na to. To bolo dôležité! My v klube nemáme nikoho plateného, ako je to inde, chlapci hrajú so srdiečkom. Nemáme možnosti, aby sme sem prilákali hráčov z vyšších súťaží a ani by sme to nerobili. Chceme hrať so svojimi odchovancami, ktorých fantasticky od prípravky cez žiakov a dorast vedie až do áčka šéftréner mládeže Roman Hromádka. To je naša priorita a som rád, že to je tak, ako si predstavujem. Nedokázal by som robiť prezidenta, ak by tu boli platení hráči. Futbal na dedine má byť o srdiečku, partii, láske k samotnému športu. Možno preto sme v minulej sezóne vyhrali aj Campri Cup…

Takto pred necelým rokom sa tešili ,,sokolíci" zo zisku Campri cupu.
Takto pred 11 mesiacmi sa tešili ,,sokolíci” zo zisku Campri Cupu.

Čiže povedať, že túto sezónu by ste vymazali z klubovej kroniky, je prehnané.
Nevymazal by som žiadnu. Jediné, čo trošku škrípe, je výsledkovo áčko. Ja zachovávam pokoj, lebo verím chlapcom, že to bude opäť lepšie. Nemám prečo mazať túto sezónu, mládež funguje na 110 percent, za čo môže samozrejme najmä kouč Roman Hromádka. Prípravka je 55 zápasov v rade bez straty čo i len jedného bodu, to je niečo nádherné, čo ťažko niekto prekoná. Žiaci sú v tabuľke zatiaľ bronzoví, v doraste máme aktuálne 21 chlapcov a nachádzame sa v strede tabuľky, no na jar sú stále bez straty. Títo chlapci budú ešte dve sezóny pokope, potom príde prechod do A-mužstva. Postupne ich chceme zapracovávať do áčka, rovnako ako hráčov, ktorí už nemajú dorastenecký vek a vyšli z našej mládežníckej liahne v predošlých rokoch.

Plánujú sa počas leta v klube nejaké zmeny? Prípadne máte nejaké vízie, akými sa dostať späť do starých koľají?
Zmeny neplánujeme žiadne, do konca sezóny povedú A-tím už spomínaní tréneri. Sadneme si ešte aj s chalanmi, nech si povedia svoj názor, určíme si ciele, o čo by sme chceli v nasledujúcej sezóne hrať a uvidí sa. Na jar sa robilo ihrisko, s prerábkou šatní už finišujeme, budova je opravená, už to u nás vyzerá ako jeden športový stánok. Žiadne veľké zmeny sa určite neuskutočnia, myslím a viem, že tých pozitívnych sme spravili za posledné tri roky veľmi veľa, oproti tomu, čo bolo. Postupom času ešte nejaké chceme, uvidíme, čo sa bude dať.

AUTOR: Erik Barát.
FOTO: Facebook; Martin Kilian ml.

Podobné články

Back to top button
Close