NovinkyObFZ NitraSponzoriVýberyWroclaw Trophy

Megavýjazd ObFZ: 100 mládežníkov už zajtra smer Wroclaw!

Sedem výberov z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce sa ráno o 7.30 h stretne na veľkom parkovisku pod Nitrianskym hradom, aby na tri dni hralo futbal proti tímom z celého sveta!

Rozprávka sa točí už po štvrtýkrát! Kým v roku 2016 vzal Oblastný futbalový zväz Nitra na Wroclaw Trophy päť mládežníckych tímov, v piatok, sobotu a nedeľu (5.-7.7.) oblečie až sedem vekových kategórií!

Pätnásti tréneri skoro tri mesiace dozerali na množstvo tréningov, kde sa formovali konečné nominácie na letnú medzinárodnú fiestu.

Rekordných sedem výberov odhalí množstvo talentov, ktorí chcú preskočiť práve latku výjazdu 2016, kedy sme v historickom Poľskom meste uhrali zlato, striebro a bronz!

 

VÝBER OBFZ NITRA LOGISTICS CONSULTING U19

Ján Schroner: ,,Latka je nastavená vysoko už z predošlých ročníkov, to znamená, že máme najvyššie očakávania a spravíme všetko pre to, aby  sme bodovali a nesklamali. Príprava bola dobrá, chalani sa poslednými stretnutiami dostávali do tempa, kolektív sa viac utužil, zranených hráčov sme museli nahradiť. Tí, čo sú tam, musia bojovať a ukázať, prečo sú vo výbere. Kvalita na jednotlivých postoch bola nadštandartná, panovala veľká konkurencia na každom jednom poste, rozhodovanie nám – v úvodzovkách – uľahčili zranenia, ale samotné rozhodovanie bolo náročné. Spolupráca s trénerom Königom je na vysokej úrovni, vždy spolu preberáme každú vec, diskutujeme a snažíme sa nájsť čo najlepšie riešenie.”

Konečná nominácia → Patrik Pecho (Žitavany), Martin Gajdoš – Sebastián Henyig (Ivanka), Matúš Bednár (Žitavany), Dominik Civáň, Jakub Babulic, Matúš Bíro (Alekšince), Šimon Čička, Marek Tomek (Zbehy), Alex Pagačovič, Štefan Korman (ViOn B), Radoslav Tatarkovič, Erik Krčmár, Daniel Űrge (Nevidzany), Dávid Morvai (Vlčany), Matúš Nagy (Močenok), Dávid Cigáň (Machulince). Tréneri: Jan Schroner (Žitavany), Peter König (Ivanka).

Súperi v základnej skupine → Energetyk Siechnice, Panters Futsal Club (piatok), Vamberk, Kovel Volyn (sobota).

VÝBER OBFZ NITRA CHREN A ŠPROCH U17

Peter Drahoš: ,,Keďže si myslím, že máme lepšie mužstvo ako vlani, verím, že budeme úspešnejší a spravíme všetko preto, aby sme brali zlato. Príprava spočívala 16-timi tréningami a 6-timi prípravnými zápasmi, ktoré nám dali veľa skúseností, zohratosti, kolektívneho ducha, čo bolo vidieť hlavne posledný týždeň na sústredení vo Vrábľoch v Penzióne Amsterdam, kde sme v sobotu vyhrali turnaj v Senici a z Výberom U19 sme v pondelok odohrali výborný kvalitný zápas. Vyberanie hráčov do záverečnej nominácie je vždy ťažké, no skôr ma mrzí, že sa niektorí ešte počas súťaže zranili alebo s zdravotných dôvodov nemôžu ísť s nami, ako Adam Mego, Marek Ružička, Peter Šimon, ktorí by tu určite s nami boli. So záverečnou som ale určite spokojní, pretože chalanom dôverujeme, aby sme spolu dosiahli čo najlepší výsledok. Spoluprácu s trénerom Zabákom si pochvaľujem. Verím, že ako ,žolík´, ktorí už vyhral s p. Brathom trikrát turnaj s 19-tkou, to prenesie aj na nás a vyhráme (úsmev)! Ďakujeme všetkým mužstvám, s ktorými sme hrali prípravné zápasy, za kvalitné pohostenie. Chlapcov a mňa to prekvapilo, hrali sme napr. v Alekšinciach, v Machulinciach, na Dyčke, kde sa chcem poďakovať dyčianskym funkcionárom a prezidentovi klubu za umožnenie niekoľkých tréningov a spomínaného kvalitného zápasu a ďalej sa chcem poďakovať prezidentovi futbalovému klubu mesta Vráble Majovi Bafrncovi a ľudí v štruktúrach klubu, ktorí nám umožnili po celý čas trénovať, celú prípravu a dokonca umožnili odohrať prípravák s Výberom U19, čo bola generálka pred Wroclawom. Veľmi pekne ďakujeme!”

Konečná nominácia → René Paulen (Horná Kráľová), Andreas Nagy – Kornel Gál, Miloš Lacika, Kristián Poliak (Kolíňany), Adam Kúti, Samuel Žilka (Čifáre), Dárius Gajdoš (Žitavany), Štefan Chlebec (Ivanka), Filip Halúzka, Peter Halúzka, Dominik Čibík (Čeľadice), Simon Kruľák, Adam Šútor, Adam Homola (ViOn B), Marko Kolarovský (Branč), Marek Palkovič (Alekšince). Tréneri: Peter Drahoš (Nevidzany), Peter Zabák (Alekšince).

Súperi v základnej skupine → Chrzastowice, FK Bílina, River Chieti (piatok).

VÝBER OBFZ NITRA AGM U15

Martin Slovák: ,,Očakávania od týchto turnajov sú také, že na každého súpera musíme ísť s určitým sebavedomím a pokorou. Začiatok prípravy bol dobrý, no ku koncu to už bolo horšie, lebo všetky ligové mužstvá už mali pauzu a nevedeli sme zohnať adekvátneho súpera na prípravný zápas. Nakoľko som s týmto kádrom vyhral v zime krajský turnaj, som s ním spokojný. Ostal pokope a doplnili sme ho dvoma staršími chalanmi. Asistenta mi najskôr robil Peťo Slíž, no kvôli rodinným povinnostiam, ktoré ho odstavili, som si prizval svojho brata Peťa a verím, že úlohu spolu zvládneme.”

Konečná nominácia → Henrich Zelka (Lukáčovce), Marián Černák – Christián Kúth, Dominik Maďar (Horný Ohaj), Filip Bédi, Sebastián Záhorák, Matej Kušnír (Veľké Zálužie), Dalibor Debnár (Zbehy), Bohumír Šabík (Nevidzany), Marko Melišek (Veľký Cetín), Benjamín Holčík (Lukáčovce), Simon Pinkava (Nové Sady), Christopher Rábek (Hájske), Peter Balkó, Tomáš Duchoň (Kolíňany), Radoslav Balko (Čeľadice), Boris Bruckner (Alekšince). Tréneri: Martin Slovák, Peter Slovák (Čeľadice).

Súperi v základnej skupine → FK Bilina (piatok), Podil Kyjev, Sleza Borow (sobota).

VÝBER OBFZ NITRA LAMA SK U13

Matúš Vajzer: ,,Mohli by sme dosiahnuť dobré umiestnenie, pretože náš tím je dostatočne kvalitný na všetkých postoch. Máme kvalitu a keď budeme mať aj šťastie, mohli by sme uspieť. Prípravu hodnotím pozitívne, i keď by som uvítal ešte jeden tréning s konečnou nomináciou, ale chlapci sa spoznali, pulzuje u nás dobrá partia. Čo sa týka rozhodovania okolo záverečnej nominácie, nebolo to až tak náročné, pretože nás postretli zranenia a dovolenky. Na konci sme vybrali z 18 chlapcov 14, minulé roky som tam bol ako fanúšik, súperi boli dosť fyzicky zdatní, podľa toho sme k tomu aj pristupovali. Škoda, že týždeň dozadu sa nám zranil Kováč zo Zálužia a Lakatoš zo Zbehov odmietol, s nimi by sme boli ešte silnejší. Spokojný som aj s mojim kolegom Jožkom Orozsim, je to veľký profík a má predstavu o tom, čo chceme hrať. Nepáči sa mi, že o celkové prvé miesto tam bojuje len víťaz skupiny, bude to dosť o šťastí.”

Konečná nominácia → Matej Lenčéš (Horná Kráľová), Tomáš Paulík – Patrik Paulík, Sebastián Greguš, Samuel Fabulec (Chrenová), Ľuboš Lacina, Nikolas Ferus (Mojmírovce), Marko Mareček (Nové Sady), Benjamín Šabík (Nevidzany), Samuel Poláček (Mojmírovce), Tomáš Uhrík (Vinodol), Filip Brath (Čeľadice), Roman Polák (Báb), Lukáš Vrba, Patrik Buch (Močenok). Náhradníci: Dávid Kováč (Veľké Zálužie), Martin Rumanko (Nevidzany). Tréneri: Jozef Oroszi (bez klubu), Matúš Vajzer (Báb).

Súperi v základnej skupine → Ostrovia 1909, Košťany (piatok), Sokol ČR, Backatorps (sobota).

VÝBER OBFZ NITRA TUKO U11

Ján Barát: ,,Do Wroclawu ideme obaja tréneri tejto kategórie premiérovo, osobne sa dosť teším, je to výzva. Máme v našej kategórii najviac prihlásených mužstiev (35), no i napriek tomu verím, v čo najlepšie výkony hráčov. U detí by nemalo ísť podľa mňa o výsledky, no samozrejme, že by sme sa chceli dostať čo najďalej. Odohrali sme tri prípravné zápasy a jeden turnaj vo Vlčanoch, ktorý nám najviac ukázal. Najťažšie na tom celom bolo rozhodovanie, ktorí hráči pôjdu. Skvele sa mi spolupracuje s Matejom (Fábrym), s ktorým sme sa zhodli na každom hráčovi, ktorí sa dostal až do záverečnej nominácii. Uvidíme ako to ,vypáli´.”

Konečná nominácia → Tomáš Bujný (Ivanka), Jakub Križan –Kristián Števík (Veľké Zálužie), Damián Biliczký, Miloš Bleho (Močenok), Dominik Polák (Báb), Daniel Bráz, Boris Kmetyo (Veľký Cetín), Samuel Kováč, Marek Ivanič (Čeľadice), Patrik Rolinec (Mojmírovce), Jakub Kompas (Cabaj-Čápor), Miroslav Kuruc (Jelenec), Kristián Krajmer (Vinodol). Tréneri: Ján Barát (Hostie), Matej Fábry (Veľký Cetín).

Súperi v základnej skupine → Raszkowice, Boguszowice (piatok), Parasol Vroclav, Andrespolia (sobota).

VÝBER OBFZ NITRA SUZUKI U9

Pavol Cocher: ,,K príprave pristupovali všetci veľmi aktívne a zodpovedne, nemám voči nikomu žiadne výhrady. Na konci bolo to najťažšie rozlúčiť sa s tými, ktorí sa nevošli do nominácie. Podľa nášho názoru sme do kategórie U9 vybrali to najlepšie, čo tu na trávnikoch v našej oblasti behá. V príprave sme sa stretli s ligovými súpermi, Spartak Trnava, FC Nitra a ČFK Nitra U10, ktorí nás určite preverili. S Danom (Koprdom) máme veľmi podobný pohľad na futbal a čo sa týka môjho pohľadu, spolupráca funguje veľmi dobre. Tešíme sa na turnaj, nakoľko nepoznáme súperov, ale chceli by sme zabojovať o čo najlepšie umiestnenie a reprezentáciu ObFZ Nitra.”

Konečná nominácia → Michal Kučera – Martin Pekar, Juraj Blaho, Roman Komarňanský (Veľké Zálužie), Pamela Tanková (Hájske), Lukáš Cintula, Branislav Matys (Cabaj-Čápor), Dávid Koprda, Marko Tkáč (Čeľadice), Patrik Tóth, Dominik Barta (Horná Kráľová), Sebastián Žigrai, Oliver Berkeš (Nevidzany), Denis Jakubík (ČFK Nitra B). Tréneri: Pavol Cocher (Veľké Zálužie), Daniel Koprda (Čeľadice).

Súperi v základnej skupine → Kovel Wolyn, UKS Ostrowek (piatok), Blekitni Wejherovo, Bumerang Vroclav (sobota).

VÝBER OBFZ NITRA U8

Šimon Špánik: ,,Na tento turnaj idem prvýkrát, rovnako ako aj samotný Výber U8. Nevieme, čo máme spolu s ,kolegom´ čakať, ale dúfam, že nám premiéra vyjde. Času na prípravu bolo žalostne málo, keďže o tom, že táto kategórie pôjde na turnaj, sa rozhodlo len týždeň a pol dozadu. Stihli sme však dva prípravné zápasy a jeden zoznamovací tréning. S Ľubošom Vargom sa mi spolupracuje dobre, máme rovnaký pohľad na futbal. Rozhodovanie o záverečnej nominácii nebolo ťažké, nakoľko sme vyberali zop širokého spektra narýchlo, prakticky rovno do záverečnej nominácie.”

Konečná nominácia → Filip Straňák (Močenok), Patrik Tóth (H. Kráľová), Juraj Mego (V. Zálužie), Patrik Jankulár (Čeladice), Richard Sládečka, Eduard Cibulka (Chrenová), Filip Lenčéš, Michaela Lenčéšová (Močenok), Sebastián Obložinský (Branč), Richard Varga (Rumanová). Tréneri Šimon Špánik (Mojmírovce) a Ľuboš Varga (Rumanová).

Súperi v základnej skupine → GTS Sparta, LKS Slesin (piatok), Champions Olawa, Sleza Vroclav, Parasol Vroclav (sobota).

AUTORI: Martin Kilian ml. (telo článku a plán zápasov), Erik Barát (záverečné nominácie a hlasy trénerov).

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close