Aktuality Úvodná stránkaKlubyNovinky

Memoriál bratov Prešinských obhájil domáci Veľký Cetín

Sobota sa vo Veľkom Cetíne niesla v znamení turnaja U13 na počesť bratov Prešinských. Obaja boli rozhodcovia, starší Ľudovít pískal ešte dlho po päťdesiatke, Ladislav sa vypracoval až do druhej ligy a po skončení rozhodcovskej činnosti sa aktívne venoval futbalovému klubu vo Veľkom Cetíne ako vedúci mužstva.

Turnaju nechýbalo nič, organizácia zo strany obce a bratov Erika a Mateja Fábryovcov bola na jednotku s hviezdičkou, ako aj samotná úroveň podujatia.

Súťažilo sa v presných kopoch na malú bránku s určitej vzdialenosti, taktiež aj v kopaní jedenástok či v žonglovaní. Cigánska, hamburgery, či kukurica chutili každému.

Čo sa týka výsledkov, turnaj obhájila domáca Hertha, keď vo finále porazila Zbehy 2:0. Vlaňajší finalista z Michala nad Žitavou skončil posledný.

Starosta František Mészáros, šéfovia klubu Róbert Danóci a Vladimír Brath, bratia Fábryovci s otcom Jurajom a rodičia na čele s Attilom Brázom, toto je menoslov ľudí, kvôli ktorému to bol už druhý rok po sebe jeden z najlepších mládežníckych turnajov v okolí.

HLASY

František Mészáros, starosta obce Veľký Cetín: ,,Štvrtý ročník Memoriálu bratov Prešinských (druhý mládežnícky, red. pozn.) aj tentokrát splnil účel aj očakávania. Na ihrisku sme videli množstvo výborných zápasov v znamení fair play. Úprimná vďaka organizátorom, sponzorom , zúčastneným mužstvám, ich vedeniu a hlavne rodičom. Verím v to, že úsilie vynaložené do mládežníckeho športu – futbalu – prinesie svoje ovocie a vidiecky futbal dostane nový nádych a ešte vyššiu úroveň. Už teraz rozmýšľame nad ďalším ročníkom, čo nové vymyslieť, aby bol o náš turnaj ešte väčší záujem a bola to ešte väčšia akcia.”

Erik Fábry, tréner Veľkého Cetína: ,,Víťazstvo ma veľmi teší, zo začiatku to tak vôbec nevyzeralo, ale zomkli sme sa a začali bojovať, nakoniec sa nám to aj s trochou šťastia podarilo, naozaj musím pochváliť každého jedného hráča či hráčku. Musím povedať, že túto kategóriu trénujeme spolu s bratom Matejom, väčšinou vedie tréningový proces on, teraz bol na turnaji trénerom žiačok FC Nitra, ale aj jemu patrí veľká zásluha na víťazstve. Ďalej by som sa chcel poďakovať obci a starostovi Františkovi Mészárosovi, taktiež už spomínaným šéfom klubu, všetkým rodičom a ľuďom, ktorí priložili pomocnú ruku, miestnemu mäsiarovi Tiborovi Gunišovi za pripravenie skvelého občerstvenia , všetkým tímom a hlavne klubu TJ Slovan Zbehy, ktorí boli ochotní prísť na poslednú chvíľu ,keďže sa nám odhlásilo mužstvo, v neposlednom rade sponzorom, bez ktorých by tu možno nič nebolo a Máriusovi Charizopulosovi, ktorý prijal pozvanie, prišiel pozrieť a odovzdať ceny. Škoda, že veľmi nevyšlo počasie, prišlo by určite viac ľudí. Zároveň ma mrzelo, že prvýkrát sa na memoriáli z pochopiteľných dôvodov nemohol zúčastniť Ladislav Prešinský, týmto ho pozdravujem a verím, že o rok sa vidíme na piatom resp. treťom ročníku mládeže.”

VÝSLEDKY

INDIVIDUÁLNE OCENENIA

Naj strelec: Viktor Chmeliar (Zbehy) – 4 góly
Naj hráč: Denis Budinský (Cabaj-Čápor)
Naj brankár: Kristóf Balla (Veľký Cetín)
Naj hráčka: Rita Szusztorová (Veľký Cetín)
Cena Máriusa Charizopulosa za najkrajší gól turnaja: Rita Szusztorová (Veľký Cetín)

Naj hráč mužstva:
Veľký Cetín – Matej Murárik
Zbehy – Dominik Fúska
Cabaj-Čápor – Dominik Tirol
Branč- Shimon Kluka
FC Nitra žiačky – Viktória Libayová Komjatice – Miroslav Šimo
Lapáš – Sebastián Oberfrancz Michal nad Žitavou – Filip Čuvala
Víťazi v súťažiach jednotlivcov
Pokutové kopy: Daniel Bráz (Veľký Cetín)
Presnosť: Katarína Molnárová (FC Nitra žiačky)
Žonglovanie: Sandra Machová (FC Nitra žiačky)
AUTOR: Erik Barát.

Podobné články

Back to top button
Close