Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Mojmírovce v nedeľu vyzvú Žitavany. Stretnú sa aj dvaja exligisti z ViOnu

Na slovíčko s Petrom Fuskom a Dávidom Rebom.

Žitavany strácajú tri body na lídra VII. ligy z D. Krškán, vonku sú zatiaľ stopercentné, kanonier Lukáš Borčin, ktorý v okrese dávno nemá čo hľadať, napálil v siedmich kolách 13 gólov a druhým najlepším strelcom tímu je s piatimi zásahmi brankár Patrik Pecho.

Tento víkend ich na domácom trávniku vyzvú Mojmírovce, ktoré s nimi v minulom ročníku získali štyri body, teraz doma vyhrali všetko, čo sa dalo, vpredu je ich hlavnou zbraňou goleádor Hadža, nedávno ich posilnil exligista Peter Kuračka a v poslednom zápase doma ste na ich súpiske mohli nájsť až osem náhradníkov.

Na duel dvoch atraktívnych súperov, ktorý má výkop v nedeľu o 10:30, vás pozývajú hráči Peter Fuska (Mojmírovce) a Dávid Rebo (Žitavany). 

Fuska: Tréner Czuczor dbá na rýchlosť a dynamiku

Ako ste vnímali svoj prechod z dorastu do áčka v čase, keď ste mali ešte iba sedemnásť? Bola to výrazná zmena?

Prechod do áčka nebol jednoduchý. Náročné to bolo už len v tom, že som sa ocitol v mužstve s pre mňa úplne novými spoluhráčmi. Ďalšia vec bola fyzická náročnosť, mužský futbal je tvrdý a dorast bol oproti tomu bezkontaktný šport.

S dorastom ste v minulej sezóne postúpili do štvrtej ligy, čo je historický úspech klubu. Dostali ste aj nejaké ponuky z iných tímov?

Postup do štvrtej ligy ma nesmierne teší. Bola to náročná sezóna, hlavne záver, kedy sme museli zabrať ako kolektív. To sa nám podarilo a pocit, keď sme zdvihli pohár nad hlavy, bol neopísateľný. Klobúk dole pred všetkými chalanmi. Čo sa týka ponúk z iných klubov, žiadne vyslovené neprichádzali, ale neriešil som to. Samozrejme každý záujem poteší, no vopred som bol nastavený tak, že ďalšiu sezónu chcem stráviť v Mojmírovciach.

Ako hodnotíte kvalitu siedmej ligy v porovnaní so súťažou, ktorú ste hrali za dorast Šale?

Ako som spomenul, mužské súťaže sú oveľa tvrdšie ako dorastenecké, ale porovnávať ich nie je jednoduché. V Šali bol futbal trochu rýchlejší, no teraz máme v Urmíne super trénera Czuczora, ktorý nás učí rýchlosti a dynamike, čo nás posúva ďalej.

Urmín je doma na jeseň stopercentný, zatiaľ čo vonku získal jediný bod, čo podľa vás stojí za touto pozoruhodnou štatistikou?

Či už doma alebo vonku, snažíme sa bojovať rovnako o každý bod. Zranenia a choroby nás párkrát donútili k zmenám, ale neodradilo nás to. Bojovali sme, no futbalové šťastie sa nám vonku zatiaľ otáča chrbtom. Verím, že to čoskoro prelomíme.

Proti kvalitnému súperovi zo Žitavian ste v uplynulom ročníku získali štyri body v dvoch zápasoch, čo tímu pomohlo k úspechu v týchto dueloch?

V tíme máme kvality, aby sme hrali vyrovnaný futbal aj s tabuľkovo silnejšími súpermi. Chalani sú bojovníci a výsledky im nie sú ľahostajné. To sa ukázalo minulú sezónu v Žitavanoch, kde aj napriek tomu, že sme neboli v plnom počte, sme si domov priniesli tri body. Zhodou okolností som na tento zápas nastúpiť nemohol, takže som si pripísal jedine absenciu (smiech), ale víťazstvo na ihrisku tak silného súpera nás veľmi potešilo.

Rebo: Chren priniesol obrovskú kvalitu

Do Žitavian prišli na začiatku minulej sezóny. Kto vás do klubu priviedol a ako sa vám tu páči?

Do Žitavian ma už pár rokov pred príchodom lanárili moji terajší dvaja spoluhráči a zároveň aj susedia, s ktorými sa poznám už veľmi dlhú dobu, takže som už bol viac-menej rozhodnutý. Potom sme prestup len dohodli s predstaviteľmi klubu, konkrétne s Milanom Kabátom, a bolo to vybavené.

Čo vravíte na kvalitu siedmej ligy ObFZ Nitra v porovnaní s druhou ligou dorastu?

Myslím si, že sa to nedá veľmi porovnávať, avšak aj v tejto lige je pár zaujímavých tímov, ktoré majú svoju kvalitu a nasadením i tempom mi trochu pripomínajú zápasy v doraste.

Iskra v tomto ročníku zakopla iba raz, vonku je stopercentná a na lídra z Krškán stráca iba tri body. Čomu káder vďačí za presvedčivé jesenné výkony?

Myslím si, že samotné výkony sú odrazom veľmi dobrého kolektívu, ktorý chce makať, vyhrávať a niečo dosiahnuť. Samozrejme, nemôžeme zabudnúť aj na to, že do nášho tímu prišiel Martin Chren, ktorý so sebou priniesol obrovskú kvalitu.

Po šlágri proti Veľkému Cetínu sa chvála na adresu Žitavian niesla i z tábora hostí. Čo rozhodlo o vašej jedinej porážke v sezóne?

Áno, bol to veľmi zaujímavý a kvalitný zápas, ktorý potešil nie jedno oko diváka, no osobne si myslím, že to bol remízový zápas, pretože za stavu 0:1 bol z môjho pohľadu  jednoznačný faul na Lukáša Borčina, po ktorom by sme kopali jedenástku. Rozhodca to videl inak, ale stáva sa. Verím, že ich na jar porazíme a oplatíme im porážku.

V posledných dvoch dueloch ste proti Mojmírovciam získali len bod, čo v nedeľu dopoludnia treba robiť inak?

Áno, Mojmírovce sú dosť búrlivé mužstvo, ale myslím si, že kvalita je na našej strane. Verím, že to v nedeľu ukážeme a odvezieme si tri body.

AUTOR: PETER POPELKA.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close