Aktuality Úvodná stránkaNovinky

Na futbal do Jarku pozýva aj hrajúci tréner. Poradí si jeho tím s nováčikom?

Rozprával sa s nami Stanislav Kucharský (Jarok) a Aurel Gál (Jelenec).

Jarok v ôsmich kolách jari strelil rovnaký počet gólov ako za celú jeseň, bodoval trikrát v rade a na triumf do posledných minút siahal aj v Rišňovciach, potrebuje však opäť zvíťaziť, aby znížil náskok nováčikov z Jelenca a Čiernych Kľačian. Prvý menovaný sa aktuálne nachádza bod nad zostupovým pásmom a podobne ako domáci nevyhral už päť kôl v rade. Dočká sa v nedeľu prvých bodov zvonku?

Na súboj Jarok – Jelenec vás pozýva hrajúci kouč domácich Stanislav Kucharský a jarná posila hostí Aurel Gál. Hrá sa o 16:30.

Kucharský: Vieme, čo musíme zlepšiť

V kariére ste vystriedali už 14 klubov, čo vás v lete priviedlo do Jarku?
Už počas môjho pôsobenia na ČFK ma oslovil kamarát Maťo Kajanovič, či by som im neskúsil prísť pomôcť. Po stretnutí s vedením klubu bolo na svete moje hosťovanie do spomenutého štrnásteho klubu.

Jelenec na jar zaskočil viacerých favoritov, nezvíťazil však už päť kôl v rade. Čo bude kľúčom k úspechu v súboji s nováčikom VII. ligy?
Takisto ako súperovi, aj nám sa podarilo zaskočiť pár favoritov. Dôležitá bude pozorná obrana, rýchle prechody do útoku a následne využitie gólových príležitostí. Verím, že na domáci zápas sa dobre pripravíme a zvládneme vybojovať dôležité tri body.

Čo vás stálo bodový zisk v uplynulom kole na pôde Rišňoviec, kde ste ešte štvrťhodinu pred koncom viedli?
Odohrali sme dobrý zápas s bojovným výkonom. Všetci sa snažili hrať tak, ako sme si povedali v kabíne. Podarilo sa nám dostať do vedenia, nepridali sme ďalší gól, súperovi sa podarilo vyrovnať. Nakoplo ho to a dokázal dať aj víťazný gól. Aj napriek strate bodov chalanom za predvedený výkon ďakujem a v bojovnosti budeme pokračovať.

V prvých ôsmich kolách jari dal váš tím rovnaký počet gólov ako za celú jeseň, čo v zápasoch robí lepšie?
S vytváraním príležitostí chalani na jeseň nemali problém, ten bol v samotnom zakončení. Teraz dávame viac gólov, prišli so mnou kamaráti ako Ivo Srnka a Peter Demo, ktorý pomáhajú ofenzíve tímu pri tvorbe šancí i zakončení. Musím povedať, že nám smerom dopredu veľmi pomáha aj domáci Ľubo Šimko, ktorý sa rozstrieľal, niečo sa odo mňa už naučil (smiech), ale aj Filip Bíro a jeho nekonečné kľučky. Ale samozrejme je to o práci celého tímu. Chcem spomenúť aj kamarátov, ktorí so mnou prišli a pomáhajú vystužiť defenzívu a to Martin Humenský, Richard Manduch a Andrej Beňuš. Vytvorili sme skvelú partiu, ktorá si sadla nielen na ihrisku, ale aj mimo neho a s tým súvisí aj náš bojovný herný prejav. Vieme, čo musíme zlepšiť a budeme na tom spoločne pracovať.

V nedeľu ste sa do zostavy Jarku vrátili po troch kolách, prečo ste v súboji s Večou, Veľkým Cetínom a Čakajovcami na trávniku chýbali?
Na Top Lige v malom futbale som utrpel zranenie ramena. Liečba trvala tri týždne, čo ma veľmi mrzí, pretože si myslím, že keby som pridal nejaký gól, mohli sme uhrať viac bodov. Už som ale zdravý a pripravený pomôcť chalanom nejakými gólmi. Týmto pozdravujem celú našu kabínu a vedenie klubu, už sa tešíme na zápas, ktorý doma chceme zvládnuť.

Gál: Určite chceme tri body

Na jar ste zatiaľ vyhrali len s Rišňovcami, čo vám pomohlo ku triumfu 4:1?
Súperovi nevyhovoval terén, veľmi ťažko sa mu kombinovalo a dostávalo do šancí. Zato našim chalanom vyšlo veľa vecí a bolo to parádne víťazstvo.

Na čo si treba dať pozor v Jarku, kde sa predstavíte v nedeľu?
Jarok hrá v domácom prostredí, čo je niekedy dvanásty hráč mužstva, poznajú to tam lepšie ako my. Uvidíme, ako nám zápas vyjde, ale určite chceme uchmatnúť tri body.

Ako vám vyhovuje ihrisko v Nevericiach, kde dočasne hráte svoje domáce zápasy?
Myslím, že nám vyhovuje, súperi tu mávajú problémy (či už dorast alebo áčko), no je to naše „domáce” ihrisko, takže tu musia ostávať body aj so súpermi z hornej polovice tabuľky.

Čo bude kľúčom k úspechu v boji o záchranu v 7. lige?
Každý bod môže byť rozdielový, no kľúčové sú zápasy s mužstvami, ktoré hrajú taktiež o záchranu, no body musíme zbierať všade, kde sa len dá.

Posilnil Jelenec káder v rámci zimnej prestávky?
Počas prípravy som prišiel iba ja. No s chalanmi z dorastu pomáhame mužom, ako sa len dá, aby sme sa zachránili a hrali „okres“ aj v budúcej sezóne.

Autor: Peter Popelka.

Podobné články

Back to top button
Close