Novinky

Na ivanskom trávniku žiaril exligista Ondrej Čurgali

Ivanka cez víkend predstavila okresnej verejnosti zvučnú posilu.

Šiestoligové vystúpenia Ivančanov neboli v poslednej dobe nijak presvedčivé, písali sme dokonca o menšej kríze, keďže tím trénera Jána Bernáta nevyhral v štyroch zápasoch po sebe, čo by sa ašpirantovi na popredné priečky nemalo stávať.
Na nepriaznivé výsledky však dala Ivanka zabudnúť nedeľným pokorením Lehoty, pozornosť na seba pútal najmä domáci hráč s deviatkou na chrbte…

Radostné spomienky na Hapala
Ondrej Čurgali bol futbalovo odkojený na „Strojári“ a priamo pod nitrianskym hradom, z ČFK sa v pätnástich pobral do slávnejšieho FC. V bielo-modrom drese si vybrúsil svoje úvodné prvoligové ostrohy, bol dokonca aj pri najplodnejšej postfederálnej sezóne, keď v ročníku 2007/2008 dokráčalo Hapalovo mužstvo až na bronzový stupienok. „V Nitre sa utvoril vynikajúca partia zložený z domácich hráčov, spoliehali sme sa na silu kolektívu, ústrednou postavou bol však tréner Hapal. Lepšieho kouča som nikdy v Nitre nezažil, po ľudskej aj futbalovej stránke nám všetkým dal veľmi veľa,“ vracia sa k obdobiu spred ôsmych rokov rodený útočník.
Čurgali však v nitrianskom kádri nikdy nemal stabilné miesto, hosťoval v neďalekých Nových Zámkoch a Topoľčanoch, skúšal to v Poľsku za Sandecju Nowy Sacz, až sa na päť rokov usadil v Šali. Ako „chemikovi“ mu to v druhej lige, pred vrtkým dravcom sa mali obrany na pozore. „Hneď v prvej sezóne sme postúpili z tretej ligy do druhej, až na moju poslednú polsezónu v klube sa mi strelecky darilo, vždy som bol najlepším kanonierom mužstva s priemerom viac než dvanásť gólov na ročník. Odišiel som pre nezhody s trénerom, s Ladislavom Molnárom sme si proste nesadli,“ spomína nízky sympaťák.

Zlanáril ho Matej Guzmický
Po šalianskom angážmane chvíľu hájil farby Komárna, neskôr sa pobral „osvedčenou cestou“, v nižšej rakúskej súťaži strieľal góly za Zurndorf.
Z profesionálnej scény sa však vzhľadom na to, že len pred mesiacom vstúpil do klubu tridsiatnikov, pobral na prvý pohľad pomerne skoro. Áno, tušíte správne, pre Ondreja Čurgaliho je už vrcholový futbal pravdepodobne pasé. „Neoplatilo by sa mi vo vyššej súťaži hrávať za nízky plat, dokonca ani ten by som nemal v dnešných pomeroch istý. Uprednostnil som stabilný príjem, preto som radšej normálne zamestnaný,“ prezrádza.
Na konci zimného prestupového obdobia tak kvôli uvedeným skutočnostiam zamieril až do šiestej ligy, bývalý spoluhráč Matej Guzmický ho zavolal do Ivanky pri Nitre. „Je tu celkom dobrá partia, okrem Mateja som poznal aj pár ostatných chalanov. Bývam na Klokočine, takže to mám aj blízko,“ vysvetľuje.

Napriek smole v zostave kola
Robote sa vyhnúť nedá, aj u Čurgaliho je zákonite na prvom mieste, dres Ivanky si tak kvôli pracovným povinnostiam premiérovo obliekol až v nedeľnom dueli ôsmeho jarného kola najvyššej okresnej súťaže proti Lehote. „Na majstrovský zápas som nastúpil po vyše pol roku, no na ihrisku som sa cítil veľmi dobre. Konečne som si zahral futbal, dobre som zrelaxoval, spolu s chalanmi som bojoval a túžil po víťazstve, no mne to tam vôbec nechcelo padnúť – nepremenil som jedenástku, dve šance mi zblokovali a raz, keď som už prekonal aj brankára, tak mi to nejaký statočný vyhlavičkoval z čiary…“ opisuje Čurgali. Tréner Ján Bernát si novica pochvaľuje. „Ondrej má plno skúseností, bude pre nás veľkým prínosom, ale potrebuje čas na rozohratie. V nedeľu sa mu však na päty lepila poriadna strelecká smola, gól by azda nedal ani ďalších deväťdesiat minút…“ vraví začínajúci kouč, ktorý pri ivanskom kormidle v zime nahradil Ivana Guzmického.
Čurgaliho však napokon nepresná koncovka mrzieť nemusela, Ivančania totiž pokorili Lehotu 3:1.  Aj keď sa na trávniku dlho neobjavil, výpadok na ňom nebolo vidno v takom rozsahu, v akom by sa takáto absencia odrazila na iných futbalistov. V pondelok ráno sa dokonca našiel v menoslove laureátov zostavy kola tradičného týždenníka MY Nitrianske noviny.
Zostava kola hneď pri debute, nepremenená penalta, rozhovor na webstránku ObFZ v Nitre, nuž, uvidíme, či sa  Ondrej Čurgali v šatni vôbec „doplatí“…

Na titulnej snímke Milana Pospiša je Ondrej Čurgali ešte v modrom drese FK Slovan Duslo Šaľa.

Podobné články

Back to top button
Close