Novinky

Nespravodlivý bod H. Ohaja a Rišňoviec ozdobili Dvorský a Korec

V nedeľu doobeda sa v 6. lige ObFZ Nitra stretli dva tímy okupujúce stredné priečky tabuľky. Týždeň vzad dostali obaja vonku tri kusy. Tak prečo si nenapraviť reputáciu?

Mestská časť Vrábeľ je zatiaľ doma nevýrazná. Ak nerátame kontumačnú výhru proti Betonáris Šaľa, tak na ich kvalitnom teréne sa zrodila len jedna výhra. Pikoška, že práve s prvými Kolíňanmi, ešte aj rozdielom triedy (3:0). Či sa proti tabuľkovým susedom z Rišňoviec odrazí Horný Ohaj z desiateho miesta, sa neodvážil tipovať nik.

VI. liga ObFZ Nitra je presiaknutá vyrovnanosťou a ak ide o nelogické výsledky, Rišňovce sú vlajkovou loďou. Veď rozbili silné Volkovce 5:0 a prehrali u dlho poslednej Chrenovej 1:3. Predvčerom mali chuť na svoju druhú vonkajšiu výhru a na Hornom Ohaji boli veru blízko, napokon však brali len bod a stratili dva.

KOMENTÁR

Zápas sa začal vo výbornom tempe, súboj striedal ešte ťažší súboj, faul ešte tvrdší faul. V 5. minúte nedal po prihrávke Fordinála domáci Bujalko z päťky do prázdnej brány, lopta sa mu zaplietla pomedzi nohy. O pár minút zaletel center Žilku len na rišňovské brvno. Pribúdajúcimi minútami sa hra upokojila a presunula sa prevažne do stredu poľa. Prvá šanca hostí prišla v polovici úvodného dejstva, Korec prestrelil, ale v 28. minúte mu to až vyšlo – zahral to na Robbena, ibaže z opačnej strany: naviedol si loptu na os a k bližšej tyči skóroval – 0:1. Rozfaulovaný a nervózny zápas pokračoval, výborný rozhodca Bernát vytiahol až 8 žltých. Prvý polčas zakončil Rimanovský nepresným priamym kopom.

Horný Ohaj a Rišňovce si nič nedarovali.

Po obrátke nervozita klesla a hralo sa prevažne medzi šestnástkami, bez vyloženej šance. Rišňovce boli futbalovejšie, no v 55. minúte aj tak zasvietilo 1:1 – Dvorský vybomboval ako najviac mohol a nekompromisne zavesil pod brvno. Od tohto momentu mali paradoxne navrch hostia, ale zápas poznačený dvoma menšími šarvátkami začal strácať na kvalite. Najsnaživejší druhopolčasový Rišňovčan Palkovič sa neustále dral vpred a skúšal to na Vojteka, ten jeho málo výrazné strely kryl. Najväčšia šanca hostí prišla po prízemnej bombe Rimanovského z priameho kopu, po ktorej nasledovala nefutbalová časť, strkanica. Kvalitní rozhodcovia Bernát, Kopec a Mikle-Barát mali však zápas pod palcom. Ak prihliadneme na záver, Horný Ohaj musel byť s bodom spokojný a Rišňovce mohli ľutovať zahodené šance.

HLASY
Beňadik Dvorský, tréner Horného Ohaja: „Nastúpili sme do zápasu s cieľom vyhrať, no súper nás predčil ako aj v bojovnosti, tak aj v nasadení. Doma nám to nejde, sme v kŕči. Dôvod? Stratili sme v lete kraje zálohy, Mesároš odišiel na Klasov a Maďar je zranený. Oni boli tí, čo zatlačili na súpera, ale adekvátne sme ich nedoplnili. Som z niektorých chlapcov sklamaný. Síce sme po prestriedaní začali hrať lepšie, ale na výhru to nebolo.
Patrik Polyák, záložník Horného Ohaja: „Na začiatku sme nepremenili stopercentnú šancu, nasledovalo slabé prvopolčasové nasadenie, na základe čoho sa Rišňovce zaslúžene ujali vedenia. Druhý polčas sme prebrali iniciatívu, čo ale stačilo len na vyrovnanie a zaslúženú remízu, žiaľ pre nás nepostačujúcu. Nachádzame sa v kríze, dúfame, že sa z nej čo najskôr vymaníme.
Pavol Medveď, tréner Rišňoviec: „Ihrisko na Ohaji patrí medzi najlepšie v súťaži, hralo sa nám veľmi dobre. Pred zápasom by sme brali aj bod, ale podľa priebehu sa nám trošku máli. Zahodili sme šance na gól, čo nás mrzí, ale nie je to tragédia, veď bod z vonka, a ešte k tomu z Horného Ohaja, je solídny.
Mário Macháč, záložník Rišňoviec: „Mali sme 3-4 čisté šance na gól, ktoré sme, žiaľ nevyužili. Bod sa nám máli, stratili sme dva. Nie sme spokojní ani s umiestnením v tabuľke, máme na viac. Najväčšia zbraň domácich boli podľa mňa štandadky.“

FAKTY
Horný OhajRišňovce 1:1 (0:1).
Góly: 51. P. Dvorský – 28. Ľ. Korec. R P. Bernát (M. Kopec, R. Mikle-Barát), ŽK: Hudik, Koutný, Fordinál – Kmeť, M. Macháč, Ondrejka, Pargáč, Rimanovský, 120 divákov. Strely na bránu: 2 – 3. Strely vedľa brány: 2 – 4. Rohy: 3 – 2. Ofsajdy: 3 – 3. Fauly: 14 – 13. Držanie lopty (%): 46 – 54.
HORNÝ OHAJ: Vojtek – Žilka (49. Cigáň), Hudik, Barát, Bako – Mikle (46. Strieška), Koutný, Dvorský, Polyák – Fordinál, Bujalko (46. Bajnek). Tréner: Beňadik Dvorský.
RIŠŇOVCE: Lazarčík – Jurda, Pargáč, P. Macháč, Kmeť – M. Macháč, Rimanovský (90. Čagánek), Kvasňovský (82. Bauman), Ondrejka, Korec – Palkovič. Tréner: Pavol Medveď.

AUTOR: Erik Barát.