Novinky

ObFZ Nitra do kníhkupectiev?

Štefan Košlab a Daniel Molnár si tľapli, že do konca roka napíšu knihu o histórii ObFZ Nitra – s vizitkami všetkých klubov od Andača po napríklad Rumanovú, kde na sobotnej zabíjačke nápad posvätil predseda Štefan Korman.

Dvesto strán o dedinskom futbale? „Do konca roka,“ usmieva sa Štefan Korman, predseda ObFZ Nitra, ktorý funguje možno už od roku 1953, ako odhaduje archív Daniela Molnára. „Vtedy sa začali hrať oblastné súťaže. Štatistiky zbieram, na 99% mám všetky tabuľky mužov a mládeže od šesťdesiatych rokov. Ale tridsiate či štyridsiate, proste skoršie obdobie, mi chýba,“ prosí Molnár skrine a zásuvky z okresov Nitra, Šaľa a Zlaté Moravce. „Viete, že bol aj TJ Zobor?“ napadlo mu pri bravčovom mäsku v Rumanovej a pripomenul, že finišuje almanach miestneho futbalu.

Prvé riadky o dejinách nášho zväzu už stoja, rodia sa i vizitky predsedov a taktiež klubov, minulých i dnešných, to je zas parketa Štefana Košlaba. „Písal som už knihu o rodných Šuriankach, chystám aj beletriu z prostredia druhej svetovej vojny. Ale toto je výzva,“ s perom v ruke sa strojí tatko s futbalovým priezviskom, sám nastupoval za dorast Plastiky Nitra, syn Marek mu chytá za Alekšince.

Náčrt prvých stránok.
Náčrt prvých stránok.

Daniel Molnár a Štefan Košlab už rozhodili siete, každá tabuľka, fotka a hlavne čokoľvek spred päťdesiatych rokov je v ich dielni vítané. „Rád pomôžem,“ promptne sa ozval Martin Kilian z MY Nitrianskych novín. A čo vy?

Ak všetko klapne, už na Vianočnom Moget Cupe budeme hrdo listovať knihou o histórii ObFZ Nitra.

[poll id=”21″]

AUTOR: Martin Kilian ml.
FOTO: (zľava doprava) Štefan Košlab, Štefan Korman a Daniel Molnár behom zabíjačky ObFZ Nitra v Rumanovej, kde sa v sobotu o zväzovej knižke vo veľkom diskutovalo (autor: Martin Kilian ml.).

Podobné články

Back to top button
Close