DOUBLE STAR BET Jedenástka rokaNovinky

Pagáč má zlatú loptu. A obhájil ju aj v obývačke!

Futbalista roka sa cíti na vrchole kariéry.

Popozajtra bude mať 35 rokov, góly strieľa ako na bežiacom páse a pred štyrmi dňami sa mu ušlo najväčšej pocty v jeho doterajšej kariére. Zoznámte sa s Martinom Pagáčom, Futbalistom roka 2016.

Klimatizácia prišla vhod
Štvrtkový galavečer sa páčil všetkým, najviac však asi Martinovi Pagáčovi – z Rumanovej odchádzal nielen ako laureát Goal Travel Jedenástky roka, ale tiež ako absolútny Futbalista roka! „Určite som to neočakával, bol som fakt prekvapený. Je to pre mňa veľká vec, ešte aj dnes rozmýšľam nad tým, že čo som to vlastne ja dostal… Vo vitríne by som našiel zopár cien za najlepšieho hráča či strelca, ale toto je určite moje najvýznamnejšie ocenenie. Veľká vďaka patrí mojim spoluhráčom, trénerovi, všetkým ľuďom, ktorí robia okolo futbalu v Ivanke a samozrejme mojej rodine, ktorá je mojou veľkou oporou. Cítim sa byť na vrchole kariéry a budem len rád, keď bude moja forma pokračovať,“ začal kapitán Ivanky. V aktuálnom kalendárnom roku nastrieľal skvelých 35 gólov, odmenou mu bola monumentálna „zlatá lopta“ a výborná klimatizácia od firmy ACT Nitra. „Zapojím ju až v lete, keď budú vonku veľké teplá. Zhodou okolností sme doma už dlhšie premýšľali nad podobným prakticky využiteľným darčekom,“ priznáva „Pagy“. V rumanovskom „kulturáku“ to žilo, najlepším futbalistom do nálady spievali Žochári, tlieskalo sa aj pôvabnej moderátorke Kristíne Kormúthovej. „Akcia mala super úroveň a bola veľmi dobre zorganizovaná. Sledujem dianie v oblasti, čítam MY Nitrianske noviny a musím uznať, že hráči v Jedenástke roka boli podľa mňa vybraní správne,“ pridal svoj pohľad vysoký hrotový útočník.

1
Martin Pagáč nepatrí medzi vynikajúcich rečníkov, no svoju úlohu zvládol v Rumanovej na jednotku. Zdroj: Miroslav Slávik.

S obrancami je kamarát
Strelecká fazóna Martina Pagáča je našej oblasti dobre známa. Jeho dlhé gólové nohy nedajú spať ani tým najkrutejším obrancom, súperi sa síce pred zápasmi zastrájajú, že ho konečne predsa musia raz ubrániť, no príde nedeľa a on zase žiari! „Vždy  sa mi to nejako podarí. Cez zápas sa s obrancami protivníka často rozprávam, potom ma berú trocha ináč a občas na mňa aj pri bránení zabudnú… “ prezradil recept na úspech. A aké sú jeho osobné rekordy? „V sezóne som najviac strelil 65 gólov, tento počin sa mi podaril ešte v dorasteneckých časoch. Pamätám si aj, ako sme proti Dlhej nad Váhom vyhrali 21:0 a ja sám som dal deväť gólov. Vlastní spoluhráči mi dokonca kričali, aby som už kašľal na to.“
Ivanská mentalita je založená len na víťazstvách a aktuálny ročník rozbehli zverenci Jána Bernáta obzvlášť štýlovo, VI. ligu vedú po jeseni o dva body pred Klasovom. „Do konca sezóny je ešte ďaleko, ale keď sa nám podarí vyhrať najvyššiu okresnú súťaž, tak si myslím, že sa postupu nebudeme brániť. V šatni je vynikajúca, priam nenormálna partia, každý, kto sa v pondelok nájde v zostave kola MY Nitrianskych novín, musí vždy niečo priniesť do šatne. Koľko som sa toho ja na jeseň nanosil…“ vytiahol úsmevnú pikošku z kabíny. Vyššia súťaž je logickým lákadlom pre každého, keby to však Ivančanom naozaj vyšlo, tak minimálne Pagáč by nešiel do úplného neznáma. „Piatu ligu som už za Ivanku hral, ešte s Marošom Dobošom, Milanom Tatranským či Čerenkovcami. Spomínam si na zápasy proti Solčanom alebo Skýcovu,“ loví v pamäti.
Obávaní kanonieri vždy boli, sú a aj budú žiadaným artiklom na hráčskom trhu. Pagáčovi to sype odmala, z ponúk si mohol vždy vyberať. „Keď som mal devätnásť, lanárili ma treťoligové Vráble, to bola asi najzaujímavejšia ponuka. Volali ma aj do Nededu a naposledy do Mostovej, často však vyvolávali napríklad aj mojej mame a čím viac ma nútili, tým viac som nechcel,“ vysvetľuje.

8
Obrancovia súperov si už zvykli vídať hlavne Pagáčov chrbát. Zdroj: MY Nitrianske noviny – Ladislav Odráška.

Denisko sa „potatil“
Vie to o ňom už takmer každý, no predsa to človeka stále zaujme, Martin Pagáč nie je v Ivanke len vyučeným goleádorom, ale aj hospodárom! „Mám na starosti dve hracie plochy, hlavnú aj tréningovú. V týždni kosím raz jedno, raz druhé, musím to striedať. Niekedy som v robote aj cez víkend, pred zápasom vykosím a povalcujem trávnik. Moja robota ma baví, snažím sa pripraviť ihrisko čo najlepšie,“ vraví. Pokorný chlapisko sa nám sám nepochválil, my však vieme, že ivanský trávnik je jeden z najlepších v okrese…
Na ihrisku nie je sám, asistuje mu malý pomocník. Päťročný Denisko Pagáč ľúbi loptu, je viditeľne po otcovi, hrdý tato aj na rumanovskom pódiu vyriekol, že futbal so synčekom je „zabíjačka“. „On by hral futbal od rána do večera. Čokoľvek robím, láme ma, aby sme si išli kopať. Vo štvrtok sa chystal so mnou do Rumanovej, už sme takmer odchádzali z domu, keď si spomenul, že má tréning so žiakmi. Nechal ma tak, išiel radšej na tréning…“ rehoce sa príjemný sympaťák, ktorého však doma čakala neľahká úloha – prestížnu trofej musel obhajovať. „Deniskovi som volal, že mu prinesiem niečo domov. Mali ste vidieť tú detskú radosť, keď som otvoril dvere s veľkou zlatou loptou v rukách. Nedalo sa nič robiť, na druhé ráno sme o ňu hrali v obývačke na tri brvná,“ úsmevne zakončil rozhovor Futbalista roka 2016 Martin Pagáč.

4
Martin a Denis Pagáčovci sú veľkí kamaráti!
pagy
Pagáčova sieň slávy sa rozrastie.

Za rozhovor a fotografie Martinovi Pagáčovi ďakujeme a prajeme mu, nech sa mu v kariére aj naďalej darí.

Titulná snímka: naľavo Pagáč so synom Deniskom, vpravo v hernom nasadení.

Podobné články

Mohlo by vás zaujímať
Close
Back to top button
Close