Aktuality Úvodná stránka

Paľo verzus Paľo: Ide bratské derby Močenok – Čakajovce

Pozývame na špecifický nedeľný zápas VI. ligy

Športovo vyrastali v Nitre – jeden v FC, druhý na Čermáni. Zahrali si druhú ligu v drese šalianskeho Dusla. Každý deň si vymieňajú cenné rady z futbalového prostredia. Teraz majú Jozef a Radovan Paľovci jarnú časť sezóny odštartovať vzájomným súbojom. Nuda to rozhodne nebude, to si píšte.

Močenok zimoval v suteréne tabuľky, v nedeľnej dohrávke jesene prehral na Hornom Ohaji. V sezóna však už rozdielom triedy vylúpil Kolíňany a raz i sfúkol rozbehnuté Nitrianske Hrnčiarovce. A hneď piati súperi dostali viac gólov než FK.

Čakajovce na jeseň dvakrát potiahli štvorkolovú šnúru bez výhry, zostrelili však Žitavany na ich vlastnej pôde a v príprave zdolali dokonca aj piatoligistu z Veľkého Zálužia.

Pred zápasom 16. kola VI. ligy sme vyspovedali bratov Radovana a Jozefa Paľovcov, ktorí svoje tímy postavia proti sebe. FK Močenok vyzve OFK Čakajovce už túto nedeľu o 14.30 h.

R. Paľo: Dennodenne si voláme

Vo futbalovom žargóne sa vyskytuje slovné spojenie „na ihrisku nepozná brata“. Ako súboj proti súrodencovi Jozefovi vnímate vy?

Voláme spolu každý jeden deň, pričom 80 percent všetkých tém obvykle tvorí futbal, dospelý alebo mládežnícky. Určite padli aj slová o nedeľnom zápase, kde bude každý hájiť farby svojho klubu, obvykle sme však jeden druhému nápomocní cennými radami.

Dosiahli ste s bratom nejaké úspechy aj ako spoluhráči?

Pôsobili sme spolu v Čiernom Brode, kde bol mojím trénerom, hlavne sme spolu ale hrávali v Šali, myslím, že v tom čase tím práve postupoval z tretej ligy.

Nastali u vás po jesennej časti nejaké zmeny?

Hlavné pre nás je, že sme sa po zimnej prestávke neoslabili. Záujem tu bol o viacerých hráčov zo základu, boli sme teda zameraní skôr na to, aby sme tím udržali pohromade.

Čo bude pre Močenok kľúčom k úspešnej jari?

Máme veľmi mladé mužstvo, pokiaľ teda nerátame mňa (smiech). Hráči majú menej skúseností, zápasy sa však neodohrávajú iba v nohách, ale najmä v hlavách. Zároveň je potrebné mať aj istú dávku šťastia, pokiaľ vám chýba, gól nedáte občas ani z bránkovej čiary.

Váš bratský súboj bude prvým v jarnej polsezóne a ľudia sú nepochybne hladní po športových udalostiach. Možno očakávať bohatú divácku kulisu?

Miestni skalní sa na nás isto prídu pozrieť, myslím si však, že duel bude divácky atraktívny skôr v rámci našich mužstiev. Zopár tímov v okrese si hrá vlastnú súťaž a dosť divákov nepochybne pritiahnu aj zápasy prvej šestky.

J. Paľo: Ustáť úvodný tlak súpera

Už v nedeľu si s bratom Radovanom zmeriate trénerské sily po druhý raz v tejto sezóne. Stretli sa už vaše cesty aj v minulosti?

Myslím, že nie, našou prvou konfrontáciou bol duel minulej sezóny (4:2 pre Močenok, pozn. red.), zahrali sme si však spolu aj v Šali a svojho času som brata dokonca viedol ako tréner Čierneho Brodu.

Rozšíril sa váš káder v zimnej prestávke o nové posily? Ako sa adaptovali v novom prostredí?

Posilnil nás napríklad stredný obranca Jakub Uličný, radi sme však najmä za to, že viacerí hráči sa nám uzdravili, zmeny sme tak mohli robiť nielen v zostave, ale aj priamo na ihrisku. Niektorí obrancovia si zahrali aj v strede, či stredoví hráči zasa vpredu.

Poznáte súpera? Predpokladáte, že súboj úvodného kola zvýši priemernú návštevnosť?

V Močenku som pôsobil ako tréner v čase, keď postupoval do štvrtej ligy, vtedy bol ešte známy pod názvom Poľnohospodár. Pamätám sa, že to bolo v sezóne 2014/15. Viacerí ľudia, ktorí ma z tohto obdobia poznajú, mi písali, že na stretnutie prídu, zápas úvodného kola tak bude divácky atraktívny a predpokladá sa aj vyššia návštevnosť.

Močenok má napriek tabuľkovému postaveniu povesť nepríjemného súpera, jeho tím je mladý a pohyblivý. Čo naň bude v nedeľu platiť?

Jedná sa o špecifické prostredie. Ihrisko je opticky malé, hráči sa tu častejšie dostávajú do súbojov, nemajú toľko miesta pre postupnú rozohrávku, čo často riešia nákopmi, stredoví hráči s útočníkmi sú veľmi dobrí i chrbtom k bráne a loptu dokážu dobre pokryť. Musíme ustáť úvodný tlak súpera a nestiahnuť sa po ňom len do obrany.

Aké ciele má OFK Čakajovce v jarnej časti sezóny?

Štyri body v posledných kolách nám vyniesli dvanástu priečku, nechcem chalanom prízvukovať, že hrajú o záchranu, sústrediť sa chceme na každý jeden zápas.

AUTOR: Peter Popelka.

Podobné články

Back to top button
Close